1.4T motorlarda shift uyarısı var mı?

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T motorlarda shift uyarısı var mı?

doublescan link' Alıntı:
[quote author=lidokain link=topic=506.msg6377#msg6377 date=1297703104]
benim araç  2011 manuel,shift çıkıyor ve sinir oluyorum hem kıyıda köşede,biçimsiz bir uyaru hemde bi işe yaramıor.yalnız ben manuel vites geçişlerinde sıkıntı yaşıyorum ,örneğin 5 den 6 ya atarken 4 gidiyor veya hiç bir yere gitmiyor 4-6 arası takılıyor.10 yıldır araçkullanmaktyım.sadece 6 değil tüm vites geçişlerinde sıkıntıyaşıyorum..bu sorunu yaşayan varmı acaba
Sn. lidokain,
vites geçişleriyle ilgili gecen ay opel servisinde benim araca kampanya dahilinde güncelleme yapıldı suan sorunsuz olarak geçiyor 10P032  kampanya kodu belki isinize yarayabilir
Artı bu hafta gittigimde de 10P042 fren pedal sensörü , 11P004 debriyaj pedal konum sensörleri degistirildi
navigasyon güncellemesinin hala gelmedigi söylendi.
[/quote]
teşekkür ederim cavabınız için.sık sık kampanya adı altında araçları çağırıyolar beni arayan olmadı benimmi başvurmam gerekli

alyslk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evt var.sadece yukarı yönlü :) yükselt dio ama ,motor boguldu düşür demio :D

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

alyslk link' Alıntı:

6500dev/dak'ya kadar gelince demiyor direk yapıyor kendisi :) Siz denemeyim ama daha yeni :)

doublescan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidokain link' Alıntı:
[quote author=doublescan link=topic=506.msg10381#msg10381 date=1299013647]
[quote author=lidokain link=topic=506.msg6377#msg6377 date=1297703104]
benim araç  2011 manuel,shift çıkıyor ve sinir oluyorum hem kıyıda köşede,biçimsiz bir uyaru hemde bi işe yaramıor.yalnız ben manuel vites geçişlerinde sıkıntı yaşıyorum ,örneğin 5 den 6 ya atarken 4 gidiyor veya hiç bir yere gitmiyor 4-6 arası takılıyor.10 yıldır araçkullanmaktyım.sadece 6 değil tüm vites geçişlerinde sıkıntıyaşıyorum..bu sorunu yaşayan varmı acaba
Sn. lidokain,
vites geçişleriyle ilgili gecen ay opel servisinde benim araca kampanya dahilinde güncelleme yapıldı suan sorunsuz olarak geçiyor 10P032  kampanya kodu belki isinize yarayabilir
Artı bu hafta gittigimde de 10P042 fren pedal sensörü , 11P004 debriyaj pedal konum sensörleri degistirildi
navigasyon güncellemesinin hala gelmedigi söylendi.
[/quote]
teşekkür ederim cavabınız için.sık sık kampanya adı altında araçları çağırıyolar beni arayan olmadı benimmi başvurmam gerekli
[/quote]
acıkcası ben onların aramasını beklemiyorum zaman zaman kendim arıyorum cogu güncelleme acil olmadıgı için araç servise gittigi zaman yapılıyormus müdahaleler sorun yasamaktansa arada arayıp kontrol ettirmekte fayda var bence

alyslk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=alyslk link=topic=506.msg10397#msg10397 date=1299051475]

6500dev/dak'ya kadar gelince demiyor direk yapıyor kendisi :) Siz denemeyim ama daha yeni :)
[/quote]

okadar devire gerek yok daha :p

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sağ kadranda(hız tarafında) shift ve^ işareti var ama yanmıyor bizde, geçen gün güneşli bi havada dikkatimi çekti.Ayrıca ilk çalıştırdığımızdaki kadran testindede yanmıyor.

skydivingbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu Shift uyarısının rengi sizde değişiyor mu? Bende hep ekran renginde, yani kırmızı ama kitapçığında yeşil yanınca vites değiştirin yazıyor. Shift uygulamasını nasıl yapıyorsunuz?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sürücü bilgi ekranı tek renk olduğu için renkli görünme şansı yok sanırım.Sinyali km sayacının sağında gene kırmızı renkte shift ve içi dolu yukarı ok işareti şeklinde veriyor.O zaman bir üst vitese geçiyorum.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alyslk link' Alıntı:

her şeyi devletten beklememek lazım :) bu da yeter hoş az yaksın diye düşük devirlerde kullanacağım için pek yanmaz herhalde bende :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=alyslk link=topic=506.msg10397#msg10397 date=1299051475]

her şeyi devletten beklememek lazım :) bu da yeter hoş az yaksın diye düşük devirlerde kullanacağım için pek yanmaz herhalde bende :)
[/quote]
valla bende 2 deviri geçince 1. vites anlık tüketim 20 lt lere geliyor o anda 2. ye atarsamda devir yine çok düşük oluyor bu seferde bu nedenle 20 lt gösteriyor garip olay belli olmuyor valla ancak 2500lü devirlerle giderken kullanım tarzına göre vites büyüt diyor ama mesela 4000-5000 li devirlerde sürekli kullanıp hiç vites büyüt demeyedebiliyor kullanım tarzına göre değişiyor sistem