1.4T motorlarda shift uyarısı var mı?

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 1.4T motorlarda shift uyarısı var mı?

Geçişlerin sert olması vitesin kemikli yapısından kaynaklanan bir durum.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında geçişleri seviyorum ,vites atttığını hissedeiyosun ama takıldımı sinir oluyorum.bide shift uyarısı sadece yukarı yönlü ok çıkıyor,vites düş uyarısı yokmu banamı öyle geldi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

lidokain link' Alıntı:
aslında geçişleri seviyorum ,vites atttığını hissedeiyosun ama takıldımı sinir oluyorum.bide shift uyarısı sadece yukarı yönlü ok çıkıyor,vites düş uyarısı yokmu banamı öyle geldi

Uyarı sadece vites artımları için veriliyor.

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidokain link' Alıntı:
benim araç  2011 manuel,shift çıkıyor ve sinir oluyorum hem kıyıda köşede,biçimsiz bir uyaru hemde bi işe yaramıor.yalnız ben manuel vites geçişlerinde sıkıntı yaşıyorum ,örneğin 5 den 6 ya atarken 4 gidiyor veya hiç bir yere gitmiyor 4-6 arası takılıyor.10 yıldır araçkullanmaktyım.sadece 6 değil tüm vites geçişlerinde sıkıntıyaşıyorum..bu sorunu yaşayan varmı acaba

Hiç 6 vitesli araba kullanmadığım için bende başlarda zorlandım. El alışınca sorun kalmıyor.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidokain link' Alıntı:
benim araç  2011 manuel,shift çıkıyor ve sinir oluyorum hem kıyıda köşede,biçimsiz bir uyaru hemde bi işe yaramıor.yalnız ben manuel vites geçişlerinde sıkıntı yaşıyorum ,örneğin 5 den 6 ya atarken 4 gidiyor veya hiç bir yere gitmiyor 4-6 arası takılıyor.10 yıldır araçkullanmaktyım.sadece 6 değil tüm vites geçişlerinde sıkıntıyaşıyorum..bu sorunu yaşayan varmı acaba

Ben 5 ten 6 ya alırken arada bir yerde hafifçe ortaya gelmesine müsade edip sonra gene tam kenara çekip 6 ya atıyorum.Aynısını 1 ile 2 arasında da yapıyorum.Daha rahat oluyor.

Bu konuyu ilk açarken bu shift uyarısının neye göre verildiğini de konuşmuştuk.Elektronik sistemler üzerinde çalışan mühendis bir arkadaşım günümüzdeki araçlarda bu uyarının yakıt tüketim ve emisyon haritalarına göre verildiğini söyledi.Sadece motor devrine göre veriliyor olsa çok ilkel olurdu dedi.

Sanırım bu shift uyarısına uyarsak hem cebimize de hem de doğanın korunmasına katkıda bulunmuş oluruz:)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Benim araç 2010 olduğundan "shift" uyarısı yok. Devir yükselince "şişşşt " diye sakin ol anlamında bir uyarı çıkıyor :)

doublescan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidokain link' Alıntı:
Sn. lidokain,
vites geçişleriyle ilgili gecen ay opel servisinde benim araca kampanya dahilinde güncelleme yapıldı suan sorunsuz olarak geçiyor 10P032  kampanya kodu belki isinize yarayabilir
Artı bu hafta gittigimde de 10P042 fren pedal sensörü , 11P004 debriyaj pedal konum sensörleri degistirildi
navigasyon güncellemesinin hala gelmedigi söylendi.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

11P004 akü ile ilgili bağ kablosu değil miydi?

doublescan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende ki form da akü ile ilgili bi bilgi yok açıkcası fren ve debriyaj kampanyaları var yalnızca