Z16xep supap yakma ve çelik supap ile değişimi(resimli)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu videodaki kimin aracıysa ayarlar enteresan olmuş hakkaten. ltft değeri daimi değişiyor. ve hiç ii bişi değil.

ekrana basılı tutup boş bi yerde yeni gösterge eklemeniz lazım.
LTFT (long term fuel trim)
STFT (short term fuel trim)
O1 BANK 1
02 BANK1
MAF
VACUUM

budeğerlerden bir çok sorunun çözümüne ulaşılabilir doğru değerler bilinirse.
mesela kendi aracım 1.6 turbo motor rolantide
devir 800
vacuum -25
ltft hava sıcaklığına göre 0-5 arası
stft anlık ufak tefek değişiyor
maf 2 g/s
banada vakum kaçağı var diyorlar bu vacuum bu değerden mi anlayacağız kaçağı :D

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ltft uzun haliyle yazılmış olabilir yeni gösterge eklerken zaten faal olanlar yani desteklenenler yesil olarak gozukuyor.
vakum kacagı ordan bulunabilir.genelde sıcak motor -20 ve uzeri olmalı diye biliyorum.vakum kacagı varsa rolantide ltft ve stft + olup duzeltmeye calısır

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ltft uzun haliyle yazılmış olabilir yeni gösterge eklerken zaten faal olanlar yani desteklenenler yesil olarak gozukuyor.
vakum kacagı ordan bulunabilir.genelde sıcak motor -20 ve uzeri olmalı diye biliyorum.vakum kacagı varsa rolantide ltft ve stft + olup duzeltmeye calısır

aynen o şekilde stft değerim devamlı + değerlerde. stft'yi yükseltiyor rölantide. 2 tane ustaya gittim su döküyor manifolda kaçak yok diyorlar. delirtecekler. en güzeli söktürcem siyah silikona batırıp çıkartacam :D delik melik varsa kapatır

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen o şekilde stft değerim devamlı + değerlerde. stft'yi yükseltiyor rölantide. 2 tane ustaya gittim su döküyor manifolda kaçak yok diyorlar. delirtecekler. en güzeli söktürcem siyah silikona batırıp çıkartacam :D delik melik varsa kapatır

balata spreyi tarzı yanıcı gaz sıkıp motor sesinde değişme varmı diye bakanda var denenebilir

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balata spreyi bazen parlıyor. yinede yangına karşı dikkatli olunmalı egsoz sıcaklığına vs dikkat edilmeli

Sony Z5 ile gönderildi