Yol bilgisayarı ort. yakıt göstergesi yardım

• Konuyu başlatan kartalbey84
  • Başlangıç tarihi
K

kartalbey84

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Astra 1.4 Turbo HB otomatik aracımlar Opel ailesine yeni katıldım. Aracıma Atiker Grand lpg kiti taktırdım. Program ayarları vs. her şeyi yapıldı. Fakat aracı benzine alıp kullandığımda ort. yakıt tüketimi şehir içinde 8 ile 8.5 lt gösteriyor. Lpg ye alıp kullandığımda ise ort. yakıt tüketimi 10 lt yi görüyor. Bu normal mi? Oto elektrikçi ve lpg ustaları o göstergeyi dikkate alma dediler ama lpg ye alınca değerlerin yükselmesi normal mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Astra 1.4 Turbo HB otomatik aracımlar Opel ailesine yeni katıldım. Aracıma Atiker Grand lpg kiti taktırdım. Program ayarları vs. her şeyi yapıldı. Fakat aracı benzine alıp kullandığımda ort. yakıt tüketimi şehir içinde 8 ile 8.5 lt gösteriyor. Lpg ye alıp kullandığımda ise ort. yakıt tüketimi 10 lt yi görüyor. Bu normal mi? Oto elektrikçi ve lpg ustaları o göstergeyi dikkate alma dediler ama lpg ye alınca değerlerin yükselmesi normal mi
Lpg ayarı iyi değil demek ort. Tüketim artıyorsa araç gaz yırtmıyordur enjektörler çok uzun açık kalıyordur buda yüksek gösteriyor

• Beğen
Tepkiler: kartalbey84

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bende sanki LPG ile normal benzine göre %20 civarında fazla yakmak normal diye hatırlıyorum. Örneğin 1 litre benzin ile 1 litre Lpg aynı fiyat olsa lpg ile daha az yol giderdik... LPG avantajlı olmazdı...

K

kartalbey84

Bilgi Girilmemiş
Bende sanki LPG ile normal benzine göre %20 civarında fazla yakmak normal diye hatırlıyorum. Örneğin 1 litre benzin ile 1 litre Lpg aynı fiyat olsa lpg ile daha az yol giderdik... LPG avantajlı olmazdı...
Tabi orası öyle o kesin fakat arabanın yol bilgisayarı lpgye geçse de aynı benzindeki gibi göstermesi gerekmezmi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bence göstermez, yol bilgisayar mevcut yakıt ile 100 km yolu baz alıyor. Siz önceden 8 litre benzin ile 100 KM gidebiliyordunuz aracınız şu an 10 litre yakıt ile 100 kilometre gidebiliyor. Aracınız motora gelen yakıtın benzin veya lpg olduğunu bilemez ancak gittiğiniz yolu ve sistemin tükettiği yakıt miktarını bilebilir...

K

kartalbey84

Bilgi Girilmemiş
Bence göstermez, yol bilgisayar mevcut yakıt ile 100 km yolu baz alıyor. Siz önceden 8 litre benzin ile 100 KM gidebiliyordunuz aracınız şu an 10 litre yakıt ile 100 kilometre gidebiliyor. Aracınız motora gelen yakıtın benzin veya lpg olduğunu bilemez ancak gittiğiniz yolu ve sistemin tükettiği yakıt miktarını bilebilir...
doğrudur o zaman sizin dediğinize göre bir sorun yok insallah da öyledir tşk ederim görüşünüz için

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben arıza lambası yoksa herşey yolundadır diyorum. Ancak Kaan hocamın söylediklerini de göz ardı etmeyiniz. AFR ayarı uzun dönemde motor sağlığı için çok önemlidir.

K

kartalbey84

Bilgi Girilmemiş
Lpg ayarı iyi değil demek ort. Tüketim artıyorsa araç gaz yırtmıyordur enjektörler çok uzun açık kalıyordur buda yüksek gösteriyor
peki kaan hocam bu dediğiniz enjektör ayarı yine bilgisayara bağlanarak mı ayarlanıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
peki kaan hocam bu dediğiniz enjektör ayarı yine bilgisayara bağlanarak mı ayarlanıyor
Bu afr ayarıdır idael yakıt karışım ayarı yapılır hava ile lpg nin benzin enjektör süreleri lpg enjektör süreleri ayarları yani araç benzin enjektörü lpg geçince değişmeyecek buda hem çekişi düzeltir hem daha iyi yanma sağlanır iyi bir lpg ciye gidin afr isteyin yardımcı olurlar ve mutlak lpg geçiş ısısı 40 derece ve maximum lpg devri 4000 devirin üzerine benzine geçsin lpg enjektör boruları olabildiğince kısa olsun manifolda bağlanan ara hızlanmalarda tekleme gider ve al ver olayı kalkar uygun nozul tamamdır