Astra 1.4 T ortalama yakıt tüketimi yardımm

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kış geliyor. tüketim biraz daha artacaktır soğuk havadan dolayı.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani 1,3 dizellerinde yakıt değerleri şehir içi 6.9 lara çıktığı oluyor..Bencede normal değerleriniz..Geçen sene aşağıdaki videoyu çekmiştim...21:53 ten sonra ortalama hız ve yakıt değerini görebilirsiniz...
Araç : 2012 1,3 Dizel Cdtı Hb Cosmo manuel...98 binde...
Ortalama hız : 24.1
Ortalama Yakıt Değeri :6,9

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Benim de aracım astra j 1.4t otomatik ve son birkaç haftadır anlık yakıt tüketimi gösteriminde bir artma var. Şehir içi çok yakıyor doğru ama gaza hafif dokunuyorum 25-28L/100km gösteriyor sonra düşüyor ama yine 15l gösteriyor. Bir de durup kalkarken l/h cinsinden değeri çok geç bırakmaya başladı. Maf sensörü ve boğaz temizlendi değişmedi. Bakımlarını da düzenli olarak yaptırdım. Enjektörlerde sorun yok dedi usta ama yine de emin olamadım. Sizce nereye bakmalıyım? Sorun ne olabilir?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
KISA MESAFE + SOĞUK HAVA = YÜKSEK TÜKETİM + YIPRANAN MOTOR.

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
KISA MESAFE + SOĞUK HAVA = YÜKSEK TÜKETİM + YIPRANAN MOTOR.
Merhaba
Tam olarak öylemidir emin olamadım Sakarya da hava çok soğuk olmuyor bir de son birkaç gündür hava sıcak ve üstte yazdığım gibi yakı tüketimi sorunu devam ediyor ayrıca aracım bazen ilk marşta pat pat vurmasına rağmen çalışmıyor ikinci marşta çalışıyor ancak sarsıntılı çalışıyor.
Bujiler yaklaşık 1 yıl oldu değişeli ancak bobinde değişti diye biliyorum bende önceki sahibinden. Bu konu bobin ya da bujiler kaynaklı olabilir mi?