Yaz Tatili Rota Planlaması

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Fethiyeden sonra saklikente gec ordan direk antalyaya gec asagi inme. Yollari cok kotu fazladan yakit sarfiyati bence

Saklıkent'e yıllar önce gitmiştim. Çocuklarla zor olur gibi düşünüyorum. Aşağının yolları fena değildi. Antalya-Mersin arası gibi değil en azından. Kaş ve çevresi bence çok güzel. Tabii üst yol dediğiniz gibi elbette daha kolay ama biraz katlanacağım artık.

Teşekkürler...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aha da tatil konusu açılmış, hemen takip listemin en başına ekliyorum konuyu :)

Hocam Edirne'ye gidersen, köfte ve ciğer yemek lazım. Ciğer için Aydın Tava Ciğer, yanında kuru biber kızartmasıyla birlikte.
Köfteci Osman'da da köfte ye. Şimdi baktım da, 4 şube olmuş adamlar, Yediyol Ağzı-1 dedikleri şubeleri adamların ilk yeri. Oraya git derim.
Dönüşte de Keçecizade'den bademli kurabiye al mutlaka.

Çanakkale'de, el değmemiş bir yer önereyim; Asos'un o tarafta, Sokakağzı diye bir yer var. Yolu yol değil, ama denizi tertemiz. Köyde pansiyonlar dışında bir dondurmacı, bir market, bir de kitapçı var.

Dikili'de Bademli Köyü'nü öneririm, köyde koruk şurubu içmeden gitme, reklama girmezse Fame adında bir özel plaj var, patikalardan zeytinliklerin arasından gidiyorsun. Gittiğin yola değiyor.

Datça'da Datça'nın merkezini tavsiye etmiyorum. Doğruca bük'lere git, palamutbükü bana çok kalabalık gelir, ovabüküne bayılıyorum. Ovabükü'nde kalır, bir gün Palamutbükü'ne uğrar, canın sıkılırsa bir gün Hayıtbükü'nden tekne turuna çıkarsın.

Notlarımı aldım. :) İşte bunun gibi mekan ve lezzet tavsiyeleri olursa çok sevinirim.

Datça merkezi neden önermiyorsun?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tamam benim stilim bir gezi planı. Benzerini geçen yaz bende yapmıştım. Benim ki biraz daha kısaydı.

Aksaray
Konya
Afyon
Kütahya
Balıkesir merkez, burhaniye, ören, edremit, ayvalık, cunda, altınova
İzmir dikili, çeşme, merkez
Aksaray

Ramazan bayramında şehirler arası bayram ziyareti yapmıştım. Benimki 2000 km yol olmuştu. 4 gün sürdü toplamda :)

Balıkesir için akçay, edremit hikaye. Ören, ayvalık görülmeli. Cunda,yada kaçamak yapılabilir.

Ayvalık ve Cunda'yı gördüm. Cunda'da deniz kenarında bir yemek iyi gider ama çok açılmamak da gerek. :)

Akçay'ı çok merak ediyorum aslında.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bim'i her hafta kontrol et , katlanabilir masa geliyor , bu katlanabilen masalar gectigimiz yaz acayip isimi gordu egeden baslayip alanyaya kadar girmedigim delik kalmadi , geceleri sabaha kadar klima acik sekilde uyuduk ( arac ici sirkulasyon ve cam 2 parmak acik) , sabah kahvaltisindan aksam yemegine en guzel koylarda durup karnimizi doyurduk , kamp ocagi aldim onunla her tur yemegimizi yaptik , wc ihtiyacimizi benzinliklerde giderdik (genellikle opet terrrtemizlerrr) . 2 adet müze kart cikardik birde ohhh , yolda giderken her gordugum kahverengi tabelaya daldim 9 gunluk bir tur yaptik 2 kisi ve toplam tutar 700 TL civarinda bisey tuttu ama dolu dolu ve 1 kez bile sikilmadan en saglikli sekilde beslenerek dolastik. Bu yil da karadeniz den gecip batum turu yapmak istiyorum bakalim hayirlisii :) karavanim olsa '' en buyuk hayalim pi2010 tarzi bir karavan almak'' gezmedik yer birakmam sanirim :)

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde abi susurluktan gecersen yasa ya girme de yasadan once bursaya giderken solda kaliyor salas bir lokanta ismi (cicek lokantasi) orada durup bir ayak paca icin emin olun tadina baktiktan sonra donuste de ugruyacaksiniz , corba isini cok uzun suredir yapiyorlar ,babam ilk 17 yasindayken gitmis ve isimiz dusunce hatta bazen dusmese bile dusurup gidiyoruz corbasini icmeye :)

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende güzergaha bir ekleme yapıyım.
Hatay
Konya
Ankara
Safronbolu
Amasra
İstanbul
....
...
Yolu kısaltmış olursun.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aykan hocam ALLAH kaza bela vermesin güle güle gidin güle güle gelin ağız tadıyla size sadece dua edebilirim çünkü bu saydığınız yerlerden konya ve bodrum hariç hiçbirine gitmedim :( bir iki tavsiye konyada etli ekmek ve bodrumda sabah kahvaltısında kaşarlı sucuklu yumurta yapan çok güzel yerler var askerliğim ordaydı ondan biliyorum sabah kahvaltımızın vazgeçilmeziydi. bize tatil hayal gibi işlerimizin yoğunluğundan dolayı birde malumunuz arabamı sattım arabasız kaldım :( inşallah seneye gideriz.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Notlarımı aldım. :) İşte bunun gibi mekan ve lezzet tavsiyeleri olursa çok sevinirim.

Datça merkezi neden önermiyorsun?

Kişisel görüşümdür ama, Datça'nın merkezi bana Türkiye'de herhangi bir beldeden farklı gelmiyor; her yer beton, sağa bak ev, sola bak dükkan, hediyelik eşyacı, banka, restoran, market vs vs. Sıcağı da cabası.

Ha bu dediklerim şu an merkezi yerleşimin olduğu yeni Datça için geçerli, halen köy kıvamında olan eski Datça için değil, eski Datça bambaşka bir yer, Datça'ya inerken Eski Datça'ya da uğramak lazım, Can Baba'nın evi görülebilir, pansiyonlarda yemek yenebilir, o taş sokaklarda gezmek bile adamın ruhuna huzur veriyor.

Oradan doooğru bük'lere, yeşile ve maviye :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dikiliden girip bademli köyünde koruk şurubu içip sonra orda biyerde bademli köyü yakınlarında toprak yoldan gidilen zeytin ağaçları arasında bir koy var. arkadaşda aynı yeri söylemiş sanırım. beyaza yakın kumu olan tertemiz denizi olan bir plaj. hiçbir tesis vb şey bulunmayan harika bir yer. oraya uğramanızı tavsiye ederim. sonrasında bademli köyünden çandarlıya doğru devam edip bir gece çandarlıda kalmanızı tavsiye ederim.(yol üzerinde birde denizköy var orayada uğramamak olmaz...ve bir sürü süper manzara) harikadır. bir kez ailece gidip sonrasında yazlık aldığımız bir yerdir çandarlı... havası denizi sahili bambaşka huzurlu bir yer.. veli ustadan dondurma yemekte şart tabi...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Abi bim'i her hafta kontrol et , katlanabilir masa geliyor , bu katlanabilen masalar gectigimiz yaz acayip isimi gordu egeden baslayip alanyaya kadar girmedigim delik kalmadi , geceleri sabaha kadar klima acik sekilde uyuduk ( arac ici sirkulasyon ve cam 2 parmak acik) , sabah kahvaltisindan aksam yemegine en guzel koylarda durup karnimizi doyurduk , kamp ocagi aldim onunla her tur yemegimizi yaptik , wc ihtiyacimizi benzinliklerde giderdik (genellikle opet terrrtemizlerrr) . 2 adet müze kart cikardik birde ohhh , yolda giderken her gordugum kahverengi tabelaya daldim 9 gunluk bir tur yaptik 2 kisi ve toplam tutar 700 TL civarinda bisey tuttu ama dolu dolu ve 1 kez bile sikilmadan en saglikli sekilde beslenerek dolastik. Bu yil da karadeniz den gecip batum turu yapmak istiyorum bakalim hayirlisii :) karavanim olsa '' en buyuk hayalim pi2010 tarzi bir karavan almak'' gezmedik yer birakmam sanirim :)

Katlanır masa, çadır, arabada uymak v.s. çocuklarla zor. 2005 yazında çoluk çocuk yokken yapmıştım öyle bir tatil. Gerçekten güzel oluyor ama bu sefer biraz daha pansiyon, motel tarzı şeklinde takılacağız.

Yanımızda çadırla birlikte Ege ve Akdeniz'i büyük oranda gezmiştik. Ölüdeniz'de çadır kampında geçirdiğimiz geceleri ve Kaş'taki tek gecelik konaklamayı unutamam. Cidden çok mükemmel ancak çocuklarla çok zor olur.