Küçük, ucuz, hidrolik direksiyonlu araç...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Şimdi efendim, yaza doğru eşim için bir araç düşünüyorum. Günlük 3 gidiş, 3 geliş 6 km yol yapacak. Ve tamamı şehir içi olacak. Hatta öyle ki çok dar sokaklar, sıkışık trafik, canavar yayalar v.s. :)

Arabadan beklediklerim küçük olması, ucuz olması, ikinci elde satışının imkansız olmaması ve hidrolik direksiyon olması...

Bunlar dışında pek bir şey aramıyorum. Eşim ısrarla Ford Ka diyor. Tasarım anlamında gerçekten tam bir bayan arabası yapmış herifler. Motor deseniz 1.3 ideal. 3 kapı olması da dert değil. Ve asıl bomba, fiyatları... 8-9-10 bin TL gibi bir rakama temiz bir şeyler alabilirim.

Aldıktan sonra uzun süre kullanırız. Hemen satmak gibi bir niyetimiz yok. O nedenle her ne kadar ikinci eli zayıf olsa da satışı imkansız değil.

Biraz araştırdım, öyle kronik sorunları falan da yok. Fena araç değil gibi duruyor. Fakat kullanmadım, buradan ne söylesem boş. İçinizde kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Trafikte seyreden öküzler çok rahatsız ederler mi? Atıyorum, 2000 model bir KA; yine atıyorum, 5 yıl binmek için alınır mı?

Başka araç önerilerinizi de alabilirim. Fakat bütçem 8 bin TL civarı. Hadi olsun 9 bin. Yav hadi çok çok temiz bir araç olsun 10 bin. :) Bu rakamların üstüne çıkmayacağımız öneriler olsun lütfen.

Şimdiden herkese teşekkürler...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman şöyle , yumurtacı arabası gibi bir araba alalım sana

Kia-Picanto.jpg

forfor smart ta güzel bir seçim

SMART-CARS-395.jpg

hiç biri olmadı bunu al

small-cars-011.jpg

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Sondaki güzelmiş. Üstündekini de Şener Şen sandım bir an...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur kardeşim olaya güzel girmişte, Kia picanto dediğin aracın eli ayağı düzgün temiz bişey istiyosan 14-15bin gözden çıkaracaksın.

Ford Ka seçeneği güzel. Bir arkadaşımın ablasına almıştık Ford Ka, o da aynı şekilde ufak bi araba istiyordu. Yaklaşık 4 sene önceydi ve 2000 model 8bin'e almıştık, daha 90.000 km'deydi.. Yani şöyle diyim; değeri artmayan ve azalmayan bi araba Ford Ka. 3 sene sonrada yine 7-8bin lerde seyreder. Lakin benim size önerim, km'si düşük ve bayan binmiş olsun. Bayanların bindiği arabalar temiz oluyor ve genelde sanayide dolaşmayacakları için yetkili servis bakımlı oluyor.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkamet ettiğiniz yerde bulabilir misiniz bilmiyorum Aykan Abi ama benim de 1-2 model önerim olacak...Biliyorsundur, donanıma biraz eğilimim olduğu için, araçlarda da ona dikkat ediyorum..

Mesela (her ne kadar Avrupa piyasasından çekilmiş de olsalar) daihatsu sirion,appluse gibi modelleri çok pratik verdiğin tarife göre..Sunrooflusu mu ararsın, 1.0 cc lik motor mu, klima mı abs mi çelik jant mı yoksa hava yastığı mı :rakir: link atamayacağım..Biraz baktım malum sitee ama Size yakınlarda bir Ankara'da buldum bir de Gazi Antep'te..Eğer düşünürseniz zaten daha detaylı incelersiniz...Aynı markanın başka modeli de Cuore...Yine bunda da abs,klima,hava yastığı vs var..

Tabi bir de yine bu sınıfın ya da bayan kullanıcıların vaz geçilmezi nissan micra var..Bu araçları da çok seviyorum her ne kadar son kasayla işi bozsalar da güzel araçlar...Mesela eski modellerinde de yine yukarıdaki donanımları sunuyor..Bir tane ilan denk geldi..Paylaşayım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-1998-mdoel-klimali-micra-151114077/detay

Tofaş serilerinden de Şahin S ler galiba hidrolik direksiyondu...Uno S ler de çok iyi..Vallaha gönlünüze göre araç denk gelsin isterim Aykan Abi :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Daihatsu benim de aklımdan geçmiyor değil. Sirion ve YRV'yi incelemiştim bir ara. Fakat bu araçlarda yedek parça sorunu olur mu diye düşünüyorum. Sonuçta uzakdoğu arabaları.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın Aykan Abi ama nihayetinde bu aracın neliği belli..Yani çapı ve kullanım amacı belli..Kaportasına sorun gelmedikçe motor ve elektronik aksamda bizim ustalar her türlü oynar..Ya da en güvenilir olanı Uno S ler..Sis lambalı,hidrolik direksiyonlu,merkezi kilitli versiyonu da var onların..Hatta dışı çift renk..Bunlar da değerlendirilebilir..Tabi Ford KA da çok iyi..Eğer o fiyatlara KA varsa, bence onu alın..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Uno çok ciddi kafa karışıklığı yaratıyor. Ucuz, küçük, az yakıyor ve ikinci eli daha iyi. Fakat Allah var bir KA'ya bakıyorum bir de Uno'ya, tasarım açısından dağlar kadar fark var. Bütün ibreler KA'yı gösteriyor. :) Ya da ben öyle görmek istiyorum. :)

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya dostum benden sana tavsiye corsa b al gls olsun ama 16valf az yakar hem küçük hem parca ucuz ford ka ya gore daha ıyı yol tutar kliması ve hıdrolık dıreksıyonu olur bence temız bır corsa al derım

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Abicim tavsiyede bulunmam gerekirse una baş belası diyorum. Fren desen yok. Yol tutuşu desen 850 kg olduğu için direk yana yatıyor. Güven desen yanından kamyon geçse sallanıyor. Bir zamanlar hırsızların favori arabası gibi bir şey olmuştu kapısını zorlasan açılıyor yani alacak olsan hırsızlar ile ortak kullanmayı kabullenirsin :) Ayrıca buna rağmen illa uno olsun dersen 70 s' leri al derim. Almışken 1.4 sx-ie modelini al derim sorunsuzdur ama geç ısınır çok yakar kısa mesafelerde. Ancak az yaksın dersen temiz kullanılmış bir 1.4 sx karbüratörlü modellerini al hem sorunsuz hem az yakar hemde çok kaçarlar. Hidrolik direksiyon arıyorsan 99 modellerini seç. Serdar kardeşimin dediği çift renk uno hobby modelleridir beladır bulaşma :). Ayrıca bu kadar konuştum bir yere bağlayayım benim sana tavsiyem tam bir kadın arabası diyorsan bence 98-99 bir palio en uygun model olur. :) 1.2 modelleri en kolay elden çıkanları 1.4 tüplü bir araç alırsan da rahat edersin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...