yağ eksikliği

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar tecrübelerinize sığınarak bişey sormak istiyorum bende vectra 2.0 cd aracım var yağ değişimimi 350 km önce yaptırmıştım serviste tabi buna bağlı olarak önceden yağ kaçıran yerler vardı komple elden geçti ve yapıldı kaç gündür yol bilgisayarından yağ eksikliği işareti çıkıyor yağın bakıyorum herhangi bir azalma yok alttada bi damlama durumu yok yanlız bi yağ eksikiği işareti herzaman yanmıyor sorunum nerden kaynaklı olabilir

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı yağ lambası mı, yol bilgisayarındaki "check oil level" uyarısı mı?

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap

evet yol bilgisayarındaki check oil level" yazısı

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yazı bende de geçen sene bir kaç sefer çıkmıştı. Sonra çıkmamaya başladı. Yağı değiştirirken acaba bilgisayarda bir sıkıntı var mı diye yağı değiştiren çocuğa az yağp koyup beni çağırmasını istedim. Kontağı açtım yağ eksik diyordu, tamamladı. Kontağı tekrar açtım artık check oil level uyarısı vermiyordu. Yani bilgisayar doğru çalışıyordu.

Peki o uyarıları neden vermişti yağım dolu olduğu halde?

Sanırım ve forumdan araştırdığım kadarı ile müşürde bir problem var, yanlış iletiyordu.

Yağ eksik değil ise korkulacak bir durum yok. Ama sürekli veriyorsa(benimki birkaç defa yaptı ve bir daha yapmadı) müşürünü bir kontrol ettirin. Ama anladığım kadarı ile kırmızı yağ lambasın müşürü ile yol bilgisayarınınki farklı. Ustaya hangi müşürü kontrol ettirmek istediğinizi söyleyin.