Yağ Bakımı Hakkında Yardım

Ezgi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benim birkaç sorum olacak, fazla bilgim olmadığı için... Tek tek cevaplarsanız sevinirim.

benim aracım opel corsa D 2005 model 1.3 cdti
1) Yağ bakımı yaptıracağım arabayı yeni aldım. Yağ bakımında filitre ve yağı kendim almak istiyorum hangi yağı ve hangi filitreyi önerirsiniz?
2) Ufi veya Bosh marka yağ filitresi nasıl? İyi mi, bu 2 seçenekten hangisi daha iyi... Yoksa GM mi alayım?
3)Hava filitresi olarak METTE nasıldır? Sizce iyi mi?
son olarak;
4) Yağı 1.3 motora kaç litre koymam gerekiyor.

Cevaplar mısınız?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benim birkaç sorum olacak, fazla bilgim olmadığı için... Tek tek cevaplarsanız sevinirim.

benim aracım opel corsa D 2005 model 1.3 cdti
1) Yağ bakımı yaptıracağım arabayı yeni aldım. Yağ bakımında filitre ve yağı kendim almak istiyorum hangi yağı ve hangi filitreyi önerirsiniz?
2) Ufi veya Bosh marka yağ filitresi nasıl? İyi mi, bu 2 seçenekten hangisi daha iyi... Yoksa GM mi alayım?
3)Hava filitresi olarak METTE nasıldır? Sizce iyi mi?
son olarak;
4) Yağı 1.3 motora kaç litre koymam gerekiyor.

Cevaplar mısınız?

1)mobil 1 5w30 / castrol edge 5w30
2)ikiside iş görür fakat GM kullanıcılar için daha güven verici...
3)mette /sardes /mann / bosch yan sanayi gurupta satılır. yıllardır bir çok kişi sorunsuz kullanır...
4) 3.5 litre yağ kapasitesi mevcuttur.

ayrıca son yakıt filtresi değişiminden emin değilseniz ihmal etmeyin..
internetten almıcaksanız herhangibir opel yedek parça satan dükkandan hepsini kolayca bulabilirsiniz.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1)mobil 1 5w30 / castrol edge 5w30
2)ikiside iş görür fakat GM kullanıcılar için daha güven verici...
3)mette /sardes /mann / bosch yan sanayi gurupta satılır. yıllardır bir çok kişi sorunsuz kullanır...
4) 3.5 litre yağ kapasitesi mevcuttur.

ayrıca son yakıt filtresi değişiminden emin değilseniz ihmal etmeyin..
internetten almıcaksanız herhangibir opel yedek parça satan dükkandan hepsini kolayca bulabilirsiniz.

+ Ufi seçin. Mazot filtresi çok önemli. Ben mobil 0-40 cılardanım. Dpf var ise, esp yok ise new life da olabilir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+ Ufi seçin. Mazot filtresi çok önemli. Ben mobil 0-40 cılardanım. Dpf var ise, esp yok ise new life da olabilir.

abi 0w40 izmir /antalya yaz sıcağında z16LET de pek güven vermediğinden bana önermeye çekiniyorum açıkçası.bi kez denedim baktım gazladıktan sonra titreşim yaptı değiştirdim hemen :)
1.3 dizelde ses yapmıyorsa sıcak havada eğer soğukta daha faydalı olur tabiki.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ konusu biraz araç birazda kullanıcı tercihi olur. Benim tercihim motul 8100 clean x fe 5 ,30 yağ. Filitre yağ için GM polen için motocar hava filtresi pek fark etmiyor mette bosch . Ama yağı kesinlikle motul koyarım filtreyi de Gm

Ezgi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım yani GM değilde diyelim ki yan sanayi kullansam bir sorun çıkarmaz ama güven açısından GM diyorsunuz değil mi? ama diğerleri de sonuçta aynı işi görüyor mu yoksa kalitesiz mi hiç bulaşmayayım mı? :) bu arada cevaplar için teşekkürler. aklımdaki bazı şeyler yerine oturdu :)