Astra J 1.3 dizel 60 bin km bakımı - değişmesi gerekenler

birol-58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2012 model 1.3 dizel astra. 60 bin bakımını yaptıracağım uzun yola çıkacağım için bayramda. Şuan 55 binde. Filtreleri ve yağı kendim alıp dışarda yaptıracağım. Servis bugün 450 tl fiyat çekti oda indirimli. Filtreler hususunda öneriniz nedir. Ben bosch düşünüyorum ama sizin GM olursa şu yönden daha iyi olur diye bir düşünceniz var mı? Yağ konusunda forumu araştırırken gördüm ve kontrol ettim fazla yağ ile geziyormuşum meğerse bende  :s şırınga ile alacağım birazdan.. Sanırım 3.2 LT konulması gerekiyormuş bizim araca. Yağ konusunda da Mobil 1 ESP den yana karar kıldım. Ama 5 W 30 mu 0 W 40  mı olmalı bilmiyorum. Yaşadığım yer soğuk Sivas. Önceki bakımda shell koydular içime sinmemişti zaten, aracın persformansından da memnun değilim . O yüzden bu sefer sıkı tutuyorum. Son olarak triger falan değişimi gerekirmi. Geçen yıl 45 bin bakımında sadece filtreler ve yağ değişti. 60 binde ekstradan fren hidrolik vb. değişim gerektiren veya kontrol gerektiren ekipmanlar var mıdır? Başka söylemek istediğiniz birşey varsa onlardan da faydalanmak engin tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Opel Astra J 1.3 Dizel Motor Bakım Seti BOSCH - 120 TL
http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-13-Dizel-Motor-Bakim-Seti-BOSCH,PR-8399.html

Opel Astra J 1.3 Periyodik Bakım Seti Orjinal GM - 263 TL
http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-13-Periyodik-Bakim-Seti-Orjinal-GM,PR-7174.html

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J 1.3 dizel 60 bin km bakımı - değişmesi gerekenler

Bosch filtreler güzel kaliteli, modacar ve diğer ucuz markalar gibi değil. Ama polen filtresi gm kadar iyi değil. Zaten Gm karbonlu, bosch normal. Dizel olduğu için sizde buji değişimi yok. yağ, filtreler,fren hidroliği, benzinlilerde v-kayışı var dizelde var mı yok mu bilmiyorum. Triger zaten zincir dizellerde öyle biliyorum. Daha önce değiştirmediyseniz Antifirizide değiştirirseniz iyi olur.

birol-58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J 1.3 dizel 60 bin km bakımı - değişmesi gerekenler

Hocam başka bir siteden aldım bosch un setindeki polen filtreside karbonlu imiş yazılana göre. Mobil 1 ESP 0W-40 4 lt Motor Yağı aldım ek olarak (100 tl) toplamda 220 TL oldu.