60 bin bakımı

Corsa_55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,

Forumda arattırdım ama doyurucu bir bilgi bulamadım, Bazı aktarılanlar da kafa karışıtırıcı, mesela 60bin de bakım için triger kayışının değişmesi gerektiği yazmış bir üye, bildiğim kadarıyla triger zincir kayış değil.

Bu nedenle doyurucu ve benim gibi bu konuda bilgi arayanları bilgilendirici bir başlık olmasının uygun olacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak, 2016 Corsa Enjoy ov LPG aracım var, henüz 56bin km de.

60bin bakımı için gerekli parçaları alıp bakıma hazır olmasını istiyorum.

1) Rutin bakım ( Motor yağı 5-30 4 litre, yağ filtresi, hava filtresi , polen filtresi ) dışında hangi bakım/değişimlerin yapılması gerekiyor?

2) Araçta LPG var, buji değişimi gerekiyor mu, gerekiyorsa hangi buji tipi (normal/iridyum vb.) öneriliyor veya tercih edilmeli?

3) V kayış değişimi yapılmalı mı?

4) 60 bin de şanzıman yağı değişimi erken mi olur?

Şimdiden teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,

Forumda arattırdım ama doyurucu bir bilgi bulamadım, Bazı aktarılanlar da kafa karışıtırıcı, mesela 60bin de bakım için triger kayışının değişmesi gerektiği yazmış bir üye, bildiğim kadarıyla triger zincir kayış değil.

Bu nedenle doyurucu ve benim gibi bu konuda bilgi arayanları bilgilendirici bir başlık olmasının uygun olacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak, 2016 Corsa Enjoy ov LPG aracım var, henüz 56bin km de.

60bin bakımı için gerekli parçaları alıp bakıma hazır olmasını istiyorum.

1) Rutin bakım ( Motor yağı 5-30 4 litre, yağ filtresi, hava filtresi , polen filtresi ) dışında hangi bakım/değişimlerin yapılması gerekiyor?

2) Araçta LPG var, buji değişimi gerekiyor mu, gerekiyorsa hangi buji tipi (normal/iridyum vb.) öneriliyor veya tercih edilmeli?

3) V kayış değişimi yapılmalı mı?

4) 60 bin de şanzıman yağı değişimi erken mi olur?

Şimdiden teşekkür ederim.
Aracında triger kayış ve gergiler rulmanlar varsa değişir yoksa zincir ise kaliteli yağ kullanıyorsan kalabilir ama garanti varsa garanti bitimine yakın mutlak değiştir sonra aracında fren yağı şanzuman yağı direksiyon yağı antifiriz sıvıların hepsi değişir disklere göz atılır baltalar değişir v kayış değişir su pompan kontrol edilir imkan varsa değiştir
Yağ motul yada luiqi moil koy devam et
Antifiriz motul inegöl optimal ve motul mocool karıştırıp soğutma suyu olarak kullanın farkı görürsünüz

Corsa_55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bu araçlar standart motora sahip değiller mi acaba, triger konusunda varsa diye yazdığınız için soruyorum,

yani bir kısmında kayış varken bir kısmında zincir mi olabiliyor?

tüm yağ ve sıvılar için değişim demişsiniz ama buji konusunda birşey yazmamışsınız, bujiler kalıyor mu ?

Samsun çok soğuk yapmıyor, antifiriz için kokteyl olmasa da olur gibi sanki ne dersiniz?

V kayışla beraber değişebilir su pompası dediğiniz devridaim sanırım...

maximusti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
tüm yağ ve sıvılar için değişim demişsiniz ama buji konusunda birşey yazmamışsınız, bujiler kalıyor mu ?

standart bujiler için önerilen değişim aralığı 20.000 km.
araç lpg li neticede, bu kadar bakım yapılıyorken değiştirin bence.

• Beğen
Tepkiler: Corsa_55