Vitesi Boşa Atma?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cörsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim asıl merak ettiğim konu motor soğuk iken bu durum nasıl? 2 - 3 km bi yokuş var buralarda.. yol bilgisayarım olmadığı için videodaki gibi deneyemiyorum da..

sonuçta motor yeni çalıştığı için mutlaka belli bi miktarda yakıt pompalayacaktır motoru ısıtmak için.. yoksa istediği kadar rampa olsun teker hareketinden yağın içinde parçaların gidip gelmesinden ısınmaz motor, motor yağı da zaten kalın olur soğukken.. o yüzden soğuk motor çalıştıktan sonraki ilk 3 - 4 kmde olan eğimlerde boşa alıyorum hep. yoksa diğer türlü motor ısındıktan sonra aynen viteste bırakıyorum.. yada eğimin çok hafif olduğu yerlerde de boşa alıyorum, motor freni oralarda çok enerji yiyor..

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşa atınca fren boşalması gibi durum olmaz öle işmi olur:D.Fakat derler ki viteste araba daha iyi durur ayrıca boşta araç yakmaya devam eder ama viteste gaza basmadan giderseniz yokuş aşağı araç yakmaz.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet, vitesi boşa at-ma

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki 0,5 lt/100 km anlık tüketimi kaç saatte tüketiyor onuda söyleseymiş ya????
Çünkü araç boşa alır almaz 0,5 lt tüketmez. yani ışıklarda beklediğimizi farzedelim, 45 sn kırmızı ışık yansın ne kadar yakıt tüketecek;)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarında araba durunca tüketim saat cinsinden oluyor,0.5lt/h gibi, benim gördüklerimde öyle

viteste gaz kesince de 0 gösteriyor zira yakıt pompalanmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...