Tekleme Sorunu

mustafaöksün

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Konya'dan Mustafa ben öncelikle herkese Selamlar Saygılar

Benim sorunum tekleme araçta buji, buji kabloları, dispiretör kapağı ateşleme ile ilgili herşey yenilendi harici benzin pompası benzin boruları yani benzinle alakalı herşeyde yenilendi fakat bu yenilemeden sonra araçta bir tekleme oluştu anlık yani saniyelik arıza lambasını yakıyor ve araç tekliyor bunuda genelde 1500 devir civarında yapıyor lakin sadece lpg de var bu sıkıntı benzinde yok işin ilginç tarafı bazen araç performans bakımından çok zayıf bazen ise tam bir sıfır araba gibi oluyor özellikle soğuk havalarda ve motor soğukken fazla yapıyor bunu hava akış metresine baktırdım sıkıntı yok rölanti sensöründe sorun yok ve dediğim gibi ateşlemede sorun yok lütfen yardım ben işin içinden çıkamadım şimdiden teşekkürler

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle bobinle alakalı olabilir, map sensörü , afr ayarı olabilir. Kullandığınız gazın kalitesi kötü olabilir. LPGli Opel araçların %60-%70inde bu sorun malesef oluyor. Buradaki önemli nokta LPG sisteminizin iyiliği ya da kötülüğü. İyi bir lpg ustasına götürmenizi tavsiye ederim. Biz burdan mantıken şu olabilir diyebiliriz, ama konunun aslı çok farklı olabilir.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tek tırnak buji kullan, ustan tırnak aralığını da biraz daraltsın. maddi imkanın varsa ngk iridyum buji al.