Liqui Moly çeşitleri ve Yağ Seçimi ve Sıvı Bakımları Teknik Sohbet

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar eskiden Shell HX5 10-40 koyar geçerdim ama Vectra C 2004 aracıma bütün yağ firmaları 5-30 öneriyor. Üzerine Liqui Moly kullananlar inanılmaz rahatlama hissettik diyorlar ama başak bir kesim de 5-30 kullanınca yatak sesi duyarsın çok ince kalır o motora 5-30 koyulmaz en az 5-40 koyacaksın diyorlar. yine başkaları 10 - 40 motorunun katili zamanla o araba yağ yakmaya başlayacak o zaman görürsün gününü diyorlar şaştım kaldım. Bir de Liqui Moly tarafı var. GmDexos2 Standartlarını karşılıyor tüm yağları herkes 5-30 4600 Mavi Paketi öneriyor Liqui Moly 4100 Sarı Seri 5- 40 Lpgli araçlar için en idealidir diyor sitesinde Shell HX7 10 40 koyalı 1500 km olmadı içinde sapsarı yağ var millet böyle aracın katili felan dedikçe gıcık alıyorum sizce bu araçlara işin doğrusu nedir Sitelerde önerilen fabrika verilerini olduğu gibi kullanabilir miyiz 200.000 üzeri motora 5-30 olmaz diyorlar aracım 198.000Km'de maşallah 8 Bin KM'de bir yağ değiştiririm 4 litre koyarız filtre payı ile 4 litre çekeriz? (Motor Kodu Z16XE)

Aracımın eski sahibi biraz hor kullanmış bakımlarını aksatmış ama Motoru çok güzel 3. Viteste vermesi gereken gücün %94'ünü veriyor tüp sistemide ince işçilik çekilmiş ben aldığımda 1.5 senedir garajda terkediliydi. Bu yaz komple alt takımı taşıyıcı elemanları Yağını Filtrelerini ve plastikleri bakıma soktum. Acaba diyorum baharla birlikte Şanzıman ve Fren sıvılarını da yine Çok övülen Liqui Moly ile değiştirsem çok fark görür müyüm tatmin olur muyum veya böyle devam etmesi zarar verir mi sistemlere ? Bahse varım Frenler ve Şanzıman 2004 yılından beri bekliyordur.