Vites Geçişleri

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Geçişleri

Havaların soğuması vites geçişlerinin hissedilir ve sert olmasında bir etkendir. Unutulmaması gereken bir nokta.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yağlanması gereken Parça neresidir diye merak edenler için. Araç Bahri'nin (Kadastrocu) aracı. Namı diğer "KEDİ YUVASI"
https://vimeo.com/115123060

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Bu yağlanması gereken Parça neresidir diye merak edenler için. Araç Bahri'nin (Kadastrocu) aracı. Namı diğer "KEDİ YUVASI"
https://vimeo.com/115123060

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Peki o hareket eden parçanın tamamınımı yağlıycaz yoksa hareket ettiren kollar mı yağlanacak :/ tümünü yağlarsak toz toplayıp daha kötü olmazmı bu durum

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

_ozgur_ link' Alıntı:
Peki o hareket eden parçanın tamamınımı yağlıycaz yoksa hareket ettiren kollar mı yağlanacak :/ tümünü yağlarsak toz toplayıp daha kötü olmazmı bu durum
Tamamını yağlamaya gerek yok sanırım. Özel serviste yukarıdan o bölgeye bastı spreyi. Dizeller ve Turbo benzinli de o bölge açıkta değil turbodan dolayı. O yüzden yukarıdan sıvı gres sıkıldı benim aracıma.
Benimkisi artık hareket etmiyordu viteste takılıp kalıyordu. Sorun yoksa hiç dokunmayın bence.

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum resmen vites kendine geldi ara gazlamalarda geçişler hızlandı ve park esnasında 50 kere yapılan vites hareketlerinde daha az yorulur oldum. Bence tozu yeseydi o bölge yağlı bırakılmazdı önceden resmen adamlar yağlansın diye o şekilde açıkta bırakılmış kutunun içine kapatmamış alman ama bunlar belli olmaz tabi.
Eğer kirleneceğini düşünecek olursak haftada bir yağlayıcı spreyle temizlenir ve kullanılır diye düşünüyorum. dancee

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kontplus link' Alıntı:
Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum resmen vites kendine geldi ara gazlamalarda geçişler hızlandı ve park esnasında 50 kere yapılan vites hareketlerinde daha az yorulur oldum. Bence tozu yeseydi o bölge yağlı bırakılmazdı önceden resmen adamlar yağlansın diye o şekilde açıkta bırakılmış kutunun içine kapatmamış alman ama bunlar belli olmaz tabi.
Eğer kirleneceğini düşünecek olursak haftada bir yağlayıcı spreyle temizlenir ve kullanılır diye düşünüyorum. dancee

Mesele yağlamak değil, hangi yağ ile yağladığınız :)

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SA arkadaşlar problemine neden olduğunu anlayamadım. Açılan konuyu görünce buraya yazayım dedim. Araç yeni 2500 km de Astra Edition 1.6. LPG falan yok. Forumda benzer sıkıntı yaşayan var mı aradım bulamadım. Şöyle ki:

1 den 2 ye geçerken acemi sürücüler gibi aracı silkeliyorum, kerkiyorum, sallıyorum hangisini uygun görürseniz. Araç tam vites değiştirme anında sarsılıyor. 1 e atıyorum araç devirleniyor 2 ye almak için debriyaja basıyorum bastığım gibi sarsılıyor. Debriyajı yavaş bırakayım vs derken sarsmamaya çalıştıkça daha da sarsıyorum. Genelde oluyor, 2 de de ara ara oluyor.

Benzer problem araştırdım İnsignia da varmış. Bu nedir?