Vestel Klima Arızası

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslen arçelik beko grubuda çok kaliteli değildir.
babam özellikle bosch profilo grubu hastasıdır. bende senelerdir babamın yanında takıldığım için gerçekten avrupa ürünlerinde gözle görülür işçilik farkı var.
en basitinden vestel arçelik beko'nun yatay derin dondurucusunun içini dışını inceleyin. ardından birde profilo bosch siemens grubunun derin dondurucunu inceleyin.
buzdolabındada keza aynı şekilde. a sınıfı enerji yazar beko arçelik'te ancak belirli bir sıcaklık derecesi verir. tam hatırlamıyorum örnek vermek gerekirse beko noFrost buzdolabının a sınıfı enerji harcaması için +20 ile 35 derece arasında çalışması gerekir yazıyor ancak bosch grubunda böyle bir sorun yok.. :)
ancak yerli ürün alacaksam illa beko haricinde birşey almam :)
bizim ev profilodan geçilmiyor :D bir televizyon LG geriye kalan ne varsa profilo :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Daha önce de yazmıştım şimdi de yazayım. Vestel çok kalitelidir değil. Vestel fiyatına göre kalitelidir. Piyasadaki en uygun beyaz eşyalar bu markada. Arçelik dahi fiyat olarak Vestel'in üstünde seyrediyor. Buna nazaran kalite farkı belki bir miktar yüksek olabilir. Yahut Bosch, Siemens v.s. iki katının üzerinde fiyatlar oluyor bazen.

Kısacası Vestel'in bu paraya vermiş olduğu kalite bana yeterli oluyor. O nedenle Vestel diyorum. Bir başkasına yeterli gelmeyebilir, o da başka bir marka tercih eder. Bence markaları kıyaslamak hata olur. Çünkü fiyatları aynı değil. Fiyatlara karşılık olarak verdikleri aynı değil.

havaciahm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce de yazmıştım şimdi de yazayım. Vestel çok kalitelidir değil. Vestel fiyatına göre kalitelidir. Piyasadaki en uygun beyaz eşyalar bu markada. Arçelik dahi fiyat olarak Vestel'in üstünde seyrediyor. Buna nazaran kalite farkı belki bir miktar yüksek olabilir. Yahut Bosch, Siemens v.s. iki katının üzerinde fiyatlar oluyor bazen.

Kısacası Vestel'in bu paraya vermiş olduğu kalite bana yeterli oluyor. O nedenle Vestel diyorum. Bir başkasına yeterli gelmeyebilir, o da başka bir marka tercih eder. Bence markaları kıyaslamak hata olur. Çünkü fiyatları aynı değil. Fiyatlara karşılık olarak verdikleri aynı değil.

Mantığı oturtabilmek lazım işte. Adam gidiyor 600 liraya vestel çamaşır makinesi alıyor. yok bu iyi değil diyor. Neden bosch alırken verdiğin 1500 lirayı vestel alırken vermiyorsun diyorum. Marka diyor. Ver 1500 lirayı ver vestele o ürünü al ondan sonra konuşalım diyorum. Vestelin her gruba ürünü var. Yeterki seçim yaparken adil olup sonra değerlendirilsin. Kalite dediğin fiyatına göre kalitedir günümüzde. Hani malum atasözü üzere. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tartışma yeniden Vestel aleyhine alevlensin o zaman! :)

Klima yapıldıktan sonra bir haftadır evde yoktum. Toplamda geçen süre 10 gün olsun. Bugün eve geldim. Klimayı açtım. :) Ve E5 uyarısı... :) Gaz yok, klima soğutmuyor. :)

Servis güzel ama ne bileyim! :)

Bu arada diğer odadaki de soğutmuyor. Evdeki 3 Vestel klimadan sadece biri soğutuyor. Fakat onda borular dışarıdan gidiyor. Gömme değil. Adamlar haklı mı ne? Gerçekten tesisatta mı sorun var?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tartışma yeniden Vestel aleyhine alevlensin o zaman! :)

Klima yapıldıktan sonra bir haftadır evde yoktum. Toplamda geçen süre 10 gün olsun. Bugün eve geldim. Klimayı açtım. :) Ve E5 uyarısı... :) Gaz yok, klima soğutmuyor. :)

Servis güzel ama ne bileyim! :)

Bu arada diğer odadaki de soğutmuyor. Evdeki 3 Vestel klimadan sadece biri soğutuyor. Fakat onda borular dışarıdan gidiyor. Gömme değil. Adamlar haklı mı ne? Gerçekten tesisatta mı sorun var?

dış ünite ve iç ünite borularında sorun yoksa bir tek tesisat kalıyor kırıp bakmak gerek yada hiç ellemeyip dışarıdan boru geçireceksiniz onlarda içeride kalacak

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Daha önceki aracım Vectra B'de başıma gelmişti. Klima sistemine hava basılınca ve bekleyince hiçbir düşüş olmuyordu. Yine köpükle yapılan kontrollerde de bir şey yoktu. Fakat sürekli gaz kaçıyordu. Sonunda anladık ki kompresör devreye girince ve klima çalışınca gaz kaçmaya başlıyormuş. Kompresör bakımdan geçti mesele halloldu.

Bunda da böyle durum olabilir mi? Kompresör ile ilgilidir diye düşünüyorum. Çünkü geçen yaz boyunca soğuttu. Kışın kullanmadım. Bu yaz 10 gün kadar soğuttu. Sonra birden gaz gitti. Geçen hafta doldurulan gaz da 10 gün sonra kaybolmuş oldu. Sorun tesisatta olsaydı 1 yıl sonrasında 10 gün gayet güzel çalışmazdı bence.Mutlaka bir şeyler oldu ve basılan ikinci gaz bile 10 gün ancak gitti.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Daha önceki aracım Vectra B'de başıma gelmişti. Klima sistemine hava basılınca ve bekleyince hiçbir düşüş olmuyordu. Yine köpükle yapılan kontrollerde de bir şey yoktu. Fakat sürekli gaz kaçıyordu. Sonunda anladık ki kompresör devreye girince ve klima çalışınca gaz kaçmaya başlıyormuş. Kompresör bakımdan geçti mesele halloldu.

Bunda da böyle durum olabilir mi? Kompresör ile ilgilidir diye düşünüyorum. Çünkü geçen yaz boyunca soğuttu. Kışın kullanmadım. Bu yaz 10 gün kadar soğuttu. Sonra birden gaz gitti. Geçen hafta doldurulan gaz da 10 gün sonra kaybolmuş oldu. Sorun tesisatta olsaydı 1 yıl sonrasında 10 gün gayet güzel çalışmazdı bence.Mutlaka bir şeyler oldu ve basılan ikinci gaz bile 10 gün ancak gitti.

basınç yüselince küçük delik yada çatlaktan kaçak fazlalaşır tabikide fosforlu boyalar var en güzeli o aslında arkadaşın araca basıp klimayı çalıştırmıştı kaçak olan ferden gzlükle ve farklı bir ışık tutarak kaçağı bulmuştu bence servisi tekrar çağırın yapılan işçiliklerin 6 ay garantisi vardır gaz içibn verdiğiniz paraya yazık günah

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yok para falan vermedim. Klimalar zaten 6 yıl garantili idi.

Yaklaşık 1 saattir küçük odamda bulunuyorum. Ve buradaki klimanın sağlam olduğunu düşünüyordum. 1 saatte oda soğumaz mı? Hala tam anlamıyla soğumadı. Ve buradaki klimanın tesisatı dışarıdan gidiyor. Yani sorun iç tesisatta değil bence. Tekrar servis arıza kaydı bıraktım. Bakalım ne olacak!

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yok para falan vermedim. Klimalar zaten 6 yıl garantili idi.

Yaklaşık 1 saattir küçük odamda bulunuyorum. Ve buradaki klimanın sağlam olduğunu düşünüyordum. 1 saatte oda soğumaz mı? Hala tam anlamıyla soğumadı. Ve buradaki klimanın tesisatı dışarıdan gidiyor. Yani sorun iç tesisatta değil bence. Tekrar servis arıza kaydı bıraktım. Bakalım ne olacak!

abi peki klimalar bulunan ortama göre dimi btu olarak kompresörler güneşte kalıyor mu kalıyosa buda soğutma performansına etki ediyor çok ilginç ya yakında olsaydınız kendim gelir bakardım valla

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yok yok daha önce canavar gibi soğutan klimalar soğutmamaya başladı. Güneşle ya da BTU değeri ile ilgisi yok. Dün tekrar servis kaydı açtırdım. Pazartesi günü gelip bakacaklar. Yazarım yine...