Vestel Klima Arızası

havaciahm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evime vestel sokmam sokturtmam, tam bir başbelası firmadır.

Markayı kötülemek konusunda bayağı ustasınız galiba. Arçelik, Bosch, Profilo ve Vestel dahil ona yakın markayı ve servisini sorsanız Vestel ne üründe ne de serviste söylediğiniz yeri haketmiyor. Arayın müşteri hizmetlerini servis halledemedi deyin servis üstü hizmet alın. Her şehirde var bu hizmeti. Hakkınızı aramayı bilin yeter. Bunu türk firmalarında yabancılardan daha kolay ve iyi yapabilirsiniz oda dipnot olsun.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Vakum meselesini araştırdım. Mutlaka yapılması gerekiyormuş. Montaj sırasında dahi yapılmadı bende. Yarın gelecekler zaten soracağım.

Marka tartışması yaratmayalım ama Vestel F/P anlamında iyidir. Ne ka ekmek o ka köfte!

Dört dörtlük mü değil, verdiğin parayı hak ediyor mu, ediyor!

Bütün mesele bu! Ne beklediğinizle ilgili bir durum.

Ben yılda en fazla bir ay soğutma amaçlı kullanacağım. O nedenle Vestel tercih ettim. Yaz, kış hem ısıtma hem soğutma için kullancak olsaydım başka bir marka tercih ederdim. Buzdolabı almıştım, 6 yıl oluyor. Tık demedi, canavar gibi...

Beklentileriniz yüksekse Vestel almayın. Zaten en kaliteliyi bu paraya alamazsınız. Mantık hatası olur.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havaciahm, vestel de calısan ve yapılan işi görüp ayrılan elektronik muhendisi arkadaşım
var da oradan konusuyorum, ben boşa konusmam. Ayrıca kendim eve aldıgım bir ürünün
servis konusunda yaşadıgım stresi bir ben bilirim. Ama arcelikde o sorunu hic yaşamadım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bugün dedikleri saatte geldiler. Hemen dış ve iç ünitede kaçak araması yaptılar. İçeri yüksek basınçla hava basıp köpükle arama yapıldı. Her aşamada ben de başlarındaydım. Hatta bol köpükle mutlaka bana da gösteriyordu eleman. Herhangi bir kaçak görmedik. Basınçta da bir düşme olmadı. Eleman şu an için bir sıkıntının olmadığını, sibop kapaklarından kaçırmış olabileceğini söyledi. İyice sıktı, defalarca kontrol etti. Her şeyi muntazaman halletti. Hatta arıza kaydı olmamasına rağmen içerideki iki klimanın daha kaçak kontrolünü yaptı. Birinden gelen sesi kesti. Sibop kapaklarını sıktı. Bütün açılan borular tekrar bandajlandı, eskisinden iyi halde bırakıldı.

Bu arada gaz basmadan önce ben hiçbir şey söylemeden vakum yaptı. Montaj esnasında vakum yapılmadığını söylediğimde gerek olmadığına dair teknik bir iki bir şey söyledi fakat çok anlamadım.

Giderlerken tekrarlarsa ne yapacağız diye sordum. Gelip hem dış üniteyi hem iç üniteyi söküp götüreceklerini ve serviste deneyeceklerini söyledi. İşin açığı çok şaşırdım.

Vestel'den böyle bir performans beklemiyordum. İşlerini dört dörtlük yaptılar. Çok memnun kaldım. Hatta hizmetten sonra mesaj atıp memnun olup olmadığımı yanıtlamamı istediler. İlkinde "hayır" demiştim ama ikincisinde "evet" dedim.

Gerçi tüm bunlar biraz da kişiye bağlı oluyor sanırım. Gelen eleman hem işinde ustaydı hem de 2 yıllık iklimlendirme mezunu idi. İşini çok iyi yaptı.

Yardımcı olan herkese teşekkürler...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakumu montajda yapmıyorlar diye biliyorum. ancak tekrar gaz basmadan önce mutlaka yapılması gerekiyor.
ancak babam senelerdir beyaz eşya mobilya işinde vestele bulaşmaz :D

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
vakumu montajda yapmıyorlar diye biliyorum. ancak tekrar gaz basmadan önce mutlaka yapılması gerekiyor.
ancak babam senelerdir beyaz eşya mobilya işinde vestele bulaşmaz :D

Yapılır. Vakumdaki amaç; montajdan sonra borudaki ve iç ünitedeki tesisatta bulunan havayı(su buharı) tahliye ederek, korozyon gibi etkenleri azaltıp kompresyon ömrünü uzaltmak. Dış ünite zaten gaz basılı hazırdır. Önce boru/iç ünite tarafı vakumlanır. Sonra dış ünitenin vanası açılarak gaz dolaşımı sağlanır. Önemli bir detaydır, halan yapmayan var, ve o borudaki atmosfer, dolaşıma girerek performans düşüklüğü ve ömür kısalığına neden olur.

havaciahm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havaciahm, vestel de calısan ve yapılan işi görüp ayrılan elektronik muhendisi arkadaşım
var da oradan konusuyorum, ben boşa konusmam. Ayrıca kendim eve aldıgım bir ürünün
servis konusunda yaşadıgım stresi bir ben bilirim. Ama arcelikde o sorunu hic yaşamadım.

Vestelde 5 yıl çalıştım bende bilerek konuşuyorum(servis + mağaza ki mağazada her marka satılıyordu). Arçeliğinde vestelin de kalitesinin farkındayım yani. Hani vestelin karşısına kalite diye bir maka adıyla gelseydin tamam diyecektim ama arçelik için sadece gülerim size. 10 yıl önce deseydiniz tamam belki ama bugün için gerçekten arçelik piyasada sadece ismiyle duruyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Daha 1 yıllık klima. 6 yıl garanti kapsamında. Kışın ısıtma yapmıyorum. Toplamda 30-40 saat ancak çalışmıştır.............
Ben klima ünitesinin daha uzun ömürlü olması için klimayı mutlaka ayda bir kere (mevsimine göre sıcak/soğuk) 10-15 dakika kadar çalıştırırım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Abi onu da sordum. Hani arabalardaki gibi mi acaba diye...

Ne kadar doğrudur bilemem ama eleman gerek yok dedi. Deneme amaçlı çalıştırın ama verimlilik ve sağlık açısından ilgisi yok dediler.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havaciahm, ben vestel e ait 3 ürün kullandım (annemler ve biz) kusura kalma arceligin %10 u bile olamazlar.
Teknoloji diyorlar cift ekranlı gozluklu tv'miş, yaw o tv nin dunya standtlarında neden yok sence
ben sana tıbbi acıklamasını soyliyim, O TV adamın önce GÖZÜNE sonra BEYNİNE zıcarda ondan. Bir insan
normalde bile 3D gozlukle 2st film izlediginde beyin per perişan oluyor birde o gozlukle o maçı izlerken halini
Nöroloji uzmanı akrabama sordum 1-2 seneye kalmadan göz-beyin arası sorunlar çıkar dedi.

Son düzenleme: