vectram dağıldı acil yardım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siyah yuvarlak sonu soketli parça soketi sök iki civata tutuyor artı conta...sök temizle benzin ile sokete dikkat et ıslanmasın fişini taktığında hareket etmesi lazım işev yerine gelecek şekilde temizle tak dene

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
işte mesele o arızalı parçayı bulmakta ateşleme bobinimi acaba

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
arızalı parça hangisi acaba ateşleme bobini gibi gözüküyor ama bilemiyorummm...aman aman diyeyim bir dost tavsiyei 2000 2001 vectra araçlara kesinlikle yanaşmayın tamamı yanlış yazılım yüklü bütün elektronik devrelerden arıza veriyor valla canımdan bezdirdi beni moralim o kadar bozuluyorki anlatamam

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobini için dediğim gibi önce oralar nemli hali ile kış ben olsam kotları silerim bobin çıkışı buji kaploları sokatleri kontakt sprayı ile temizlerdim ve rolanti motorunu söker temizler sonra bakardım aynı hatayı yapıyorsa o zaman bobini değiştirirdim...yani önce ucuz yöntem:)

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
dediğini yapacam selim kardeş sonuçtan haberdar ederim inş

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
sitede yine sorunlar var galiba ben şimdilik çıkıyorum yarın sonuçlardan haberdar ederim inş hayırlı akşamlar olsun hepinize çok sağolun

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 4 yıl Ağrıda kaldım malesef servis olmamasının skıntısını bende yaşadım.Eğer parasal sıkıntın yoksa Erzurum a servise git veya a Ağrı da sanayiide Renult servisinin yakınındaki bloklarda bi elektrikçi var ama baştan söyleyim parayı seven bir tip gerisini sen anla artık.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında ateşleme bobinide sökmeden kolayca kontrol edebilirsin.
Yapılacak işlem
Araç rolantide çalışırken buji kablolarını sırasıyla bujı basından 1cm uzaklıkta çekmek ve tekrar takmak suretiyle denemek eger aracın zaten tekleyerek çalışıyorsa ilk bujı kablosunu hafiften cektıgınde dahada sersem çalıcaktır sonra tekrar 1. bujı kablosu takılır ardından 2. bujı kablosu bujıden uzaklastırılır bu sekılde devam ederek 4 bujı ateslemesıde kontrol edılır. Eger kablosu cekılen bujı motorda dahada sersemlik vermıyorsa zaten problemli demektır .Ayrıca bujı basından cıkan kablo gerılımınden de zayıf atesleme gorulecektır.

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
ama dediğiniz şekil çok tehlikeli ...zira elektriğe çarpılma ihtimali çok yüksek