opel arıza kodları ( Türkçe)

sis3959

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokmu bilgisi olan birde atf 3 mu atf 2 mi sanirim sanziman yagini degistiriken atf 2 koymuslar

osmn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar; aracıma bindiğimde gösterge panelinde "hırsızlığa karşı önleme sistemi" uyarısı, "hava yastığı" uyarısı "yardımcı park" uyarısı gibi yazılar çıktı. Göstergeler yerinde hareket etmiyordu. el firenini indirdiğim halde el fireni işareti hala duruyordu ama aracımı çalıştırıp hareket edebiliyordum. kilometre oynamadı. aküm biraz zayıf bundan olabilir mi. (anahtar doğru şekilde kontak kısmına takılmıştı yani hırsızlık önleme sistemi değil sadece) bu arada servisin eline düşürmeyin beni :))

0303

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
forumda arama yaptım ama bulamadım.

2010 astra cdti easytronic; ECN21708 (P2170) arızası gösteriyor. anlamı nedir acaba?
Geçen hafta soğutma suyuna motor yağı karışması problemi ile 2 gün özel serviste kaldı ve soğutma üniteleri değişti/temizlendi. Bu sırada herhangi bir yerdeki sensör gevşemiş çıkmış olabilir diye düşünüyorum.

Araçta herhangi bir performans kaybı, yada görülür hissedilir bir sıkıntı yok gibi.

0303

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
forumda arama yaptım ama bulamadım.

2010 astra cdti easytronic; ECN21708 (P2170) arızası gösteriyor. anlamı nedir acaba?
Geçen hafta soğutma suyuna motor yağı karışması problemi ile 2 gün özel serviste kaldı ve soğutma üniteleri değişti/temizlendi. Bu sırada herhangi bir yerdeki sensör gevşemiş çıkmış olabilir diye düşünüyorum.

Araçta herhangi bir performans kaybı, yada görülür hissedilir bir sıkıntı yok gibi.

Arkadaşlar bu konuda bilgi sahibi olan, daha önce bu arızayı almış kimse yok mu acaba?

ozgurinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

2008 Model Corsa D GSi modeli aracım var, henüz 67k da. dün itibari ile P0131 hata kodu almaktayım, obd 2 cihazı ile kontrol ettiğimde O2 sensörümün devre dışı olduğunu farkettim. Bildiğim ve forumlardan okudum kadarıyla 2 devre sistemi var aracımda, open / close loop. hatalıysam düzeltin,

İlk aracı calıştırdığımda yani cold start devresinde araç Open Loop olarak yüksek yakıt seviyesiyle çalışıyor, motor ısındıktan rpm 700 seviyelerine indikten sonra gazlayana kadar close loopa geciyor.

Benim aracımda ise eskidan Dr. Ecu yazılımı vardı sildirdim, obd den kontrol ettiğim kadarıyla sürekli open loopta geziyor ve 11-12 LT seviyelerinde bir yakıt tükemim söz konusu buna rağmen araçta inanılmaz bir isteksizlik var gitmek istemiyor araç resmen sürekli yığılıyor ne zaman ki 3k-4k rpm lere çıkıyorum o zamanlar araç süzülüyor.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim, O2 sensörümü mü değiştirmeliyim, bilgisi olan bu hatayı yaşayan var mıdır aramızda?

userayberk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Aracımda AFL arızası alıyorum. Arıza testine soktuğumuzda;
U1512 Lın Bus 1 Cihaz 2 ile iletişimi kaybetti
-arıza
-Aralıklı

Şeklinde bir hata alıyorum. Servise sorduğumda aracınızı 1-2 gün bırakmanız lazım gibi saçma bir çözüm sundular. Aracı çalıştırdığımda otomatik far devreye girdikten 1-2 dakika sonra afl arızası alıyorum ve uzunlar normalde calısırken calısmaz hale geliyor. Çözüm fikri olan olursa çok minnettar olurum. Saygılarımla,

bylsdt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar 218217 hata kodunun anlamını bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL j cosmoda yol bilgisayarında gizli özellikler menüsüne nası ulaşabilirim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdargunes83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 opel astra 1,3 cdtı eksozdan beyaz duman ile karısık yag atma

Merhaba 2011 95.000 km 1,3cdtı dizel aracım suan ilk çalıştırmada yagla karısık beyaz duman atıyor gaza yuklendin zaman artıyor ama hareket halinde böle bir durum yok sebei nedir acaba neden yag yakar bu km bir araba