vectra satıp corolla almak??

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 aydır avensis , 4 yıldır corolla var valla sıkılmaya başladım desem yeridir hakanın dediği gibi arada sanayiye gidip uğraşmak lazım araba bozulmayınca insanın canı sıkılıyor :) :) :) yani astrada olmasa sanayinin yolunu unutacazz :) :) ekşınnn başlasın :)

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sizin zihniyetinizi anlamadım. Hava yastıklı araba alıyorsanız bakımını yapacaksınız 10 sene dolduysa bakımı yapılacak gerekirse yenisiyle değiştirilecek.Ne demek olsa ne olur olmasa ne olur.

ABS fren sistemin bozulduysa, nasıl olsa frenler tutuyor yaptırmıyım kızaklasada olur diye düşüncelerle de kaza yapanlar var. Donanımlı araç alıyorsak her donanımına bakımı yapmak zorundayız.

Şu an avrupada ESP sistemi her araçta standart sunulmaya başlandı.Ama ülkemizde Sunroof , ESP'den daha kıymetli görüldüğü için hala bazı markalarda ESP opsiyon listesinde değil.Her tarafta ESP hayat kurtarır diye yazılar çıkarken biz maalesef sunroof tercih ediyoruz.

bu forumda yada ülkemizde acaba kaç kişi havayastığının bakımını yaptırmıştırki sanırım 0 kişidir herhalde elbette söyledikleriniz doğru ama burası türkiye ve ben onun için olsa ne olur olmasa ne olur dedim kullandığım yada denk geldiğim vectraların %90 abs arızası var nden yaptırmıyor millet benim vectrada da vardı yaptırdım ama çoğunluk çokta önemsemiyor

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her kez tercihlerine göre araba alır tercihlerde segmentler doğrultusunda değişir.. segmentlerde insanların yaşam fikir kültürel kalitesi orantısında değişir parasal demiyorum dikkat edin..

d segmenti araç alan insanlar gelir durumları bellidir e segmentini alanlar bellidir f segmentini alanlar bellidir..

bunun dışında c yada d segmenti fark etmez dendimi ben buna kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş hikayesine benzetirim çünkü bunlar çok farklı segmentlerdir..

araba almak para işi değildir arabaya bakmak para işidir..

araba almak tercih meselesidir bu tercihlerde yukarda yazdığım orantılarda bizi belli segmentlere yönlendirir..

bu forumdada pek çok kişiyi biliyorumki ucuz diye vectraları alıp hiç bir bakımını yapamayıp üstesinden gelemeyip sonra araba devamlı arıza veriyor şurasında sıkıntı var diye konular açıyorlar..
sorsak vatandaşa en son resmi servise yada onuda bırakdım özel servise araç ne zaman girip komple bakıma girmiş belki 5 yıl öncedir belki 10 yıl öncedir sanayi arasında ustalarda işini halletirmeye çalışıp onuda beceremeyip sensörleri kör edip bozuk arızalı motorları aksamlar telle bakalitlerle tuturrup arabaya binen insanlar var..

söylemek istemiyordum kimse incinmesin diye ama söyliycem sanayide vectralar kaynıyor deniyor o kaynıyan yerler nereler hepsi normal opelden anlamayan ustaların elindeki vectralar

ben aracımı özel servise sokuyordum benim gittiğim servisde bir tane sorunlu vectra b yokdu çünkü adam gerekirse 2 bin tlde masraf yapıyordu gerekirse 5 bin tl de masraf yapıyordu..

bizde 94 astra gsi var 13 bin tl aldık aracın alt takım debriyaj triger önfarlar ve aklıma gelmeyen pek çok yerlerini orjinal gm parçalarla değiştirip sıfırladık servisde şu anki masrafımız 5 bin tl yi buldu.. ve bunu özel servisde yaptırdık..

bizde bilirdik sokak arasındaki ustara telle maşayla tuturup yan sanayi kullanıp bin tl ye kurtulmaya çalışmayı.. ama araba sürüyorsan hakkını vericeksin adam gibi bakıcaksın aracına..

bu kıvırma değildir ikinci elde 10 bin tl param olsa gene corolla almam bu corollanın kötü olduğu anlamına gelmez sevdiğimde bir araçdır.. asla sorunsuz diye gidipde anti teknolojik bir araç almam buda benim tercihimdir..

10 bin tl emde olsa 15 bin tl emde olsa.. o paraya gidip rover 8.20 alırım o paraya gider nissan maxima qx alırım ama gidip corolla almam param en üst en iyi teknolojisi olan neye yetiyorsa onu alırım..
bu dediğim araçlarda bile elektrikli koltuk ısıtmalı koltuklar digital kliması 4 yada 6 airbagi sunroofu hız sabitleyicisi v.b her şeyi var. bu benim tercihim başkasının tercihide corolladan yana olabilir bu ikimiz arasındaki fikir farkıdır segment farkıdır o segment farkını 10 bin -15 bin tl de bile yaşarsınız..

ben paramı o arabaya yatırırım gerekirse sanayiden çıkmam onu göze alırım ama yaşıycağım konfor keyif lüks prestij donanım benim için öenmlidir çünkü yeri geliyor önemli insanlar aracıma biniyor yeri geliyor hiltona lüks yerlere davetlere yemeklere gidiyorum 93 model bir d yada e segmentinde dolu bir araçla ortama girmek var birde c segmentindeki bom boş bir araçla öyle bir ortama girmek var bunlar benim için önemli şeyler ve tercihlerimi şekillendiren şeyler tabiki.. tabi bunlardan öncede kendi keyfim yaşıyacağım zevk öncelikdir.

ben bu hayatta her şeyin en güzelinin en iyisinin insanlar için yapıldığına inanan biriyim imkanımın neyse bende her şeyin en lüksünden en iyisinden faydalanmaya çalışırım bu hayata bir kere geliyoruz..

başkasıda sanayiye girmez sorunsuz bir araca biner ama sadece araba niyetine araba sürer buda onun tercihidir saygı duyarım..

ama segment tercihleri çok önemlidir bu işi o kadar basit kıvırma diye işin içinden çıkamayız..

Son düzenleme:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
bunun dışında c yada d segmenti fark etmez dendimi ben buna kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş hikayesine benzetirim çünkü bunlar çok farklı segmentlerdir..

Sıfır ise haklısın. Fakat ikinci elde bu böyle değil... Adamın cebindeki paraya göre iş değişiyor. C ya da D ne fark eder? Hatta onu bırak; C ya da D sınıfı nedir dediğinde sana öyle bakıyor. Sınıf nedir onu bile bilmeyen kişi sayısı oldukça fazla...

en aracımı özel servise sokuyordum benim gittiğim servisde bir tane sorunlu vectra b yokdu çünkü adam gerekirse 2 bin tlde masraf yapıyordu gerekirse 5 bin tl de masraf yapıyordu..

bizde 94 astra gsi var 13 bin tl aldık aracın alt takım debriyaj triger önfarlar ve aklıma gelmeyen pek çok yerlerini orjinal gm parçalarla değiştirip sıfırladık servisde şu anki masrafımız 5 bin tl yi buldu.. ve bunu özel servisde yaptırdık..

bizde bilirdik sokak arasındaki ustara telle maşayla tuturup yan sanayi kullanıp bin tl ye kurtulmaya çalışmayı.. ama araba sürüyorsan hakkını vericeksin adam gibi bakıcaksın aracına..

Vectralar sanayi köşelerinde sürtüyorlar da corollalar farklı mı? Onlarda bu Türkiye'de kullanılıyor. Onlara binenlerle Vectraya binenler arasında fark var mı? Biri daha az sorunlu işte! Bunu kabul edelim.

bu kıvırma değildir ikinci elde 10 bin tl param olsa gene corolla almam bu corollanın kötü olduğu anlamına gelmez sevdiğimde bir araçdır.. asla sorunsuz diye gidipde anti teknolojik bir araç almam buda benim tercihimdir..

10 bin tl emde olsa 15 bin tl emde olsa.. o paraya gidip rover 8.20 alırım o paraya gider nissan maxima qx alırım ama gidip corolla almam param en üst en iyi teknolojisi olan neye yetiyorsa onu alırım..
bu dediğim araçlarda bile elektrikli koltuk ısıtmalı koltuklar digital kliması 4 yada 6 airbagi sunroofu hız sabitleyicisi v.b her şeyi var. bu benim tercihim başkasının tercihide corolladan yana olabilir bu ikimiz arasındaki fikir farkıdır segment farkıdır o segment farkını 10 bin -15 bin tl de bile yaşarsınız..

ben paramı o arabaya yatırırım gerekirse sanayiden çıkmam onu göze alırım ama yaşıycağım konfor keyif lüks prestij donanım benim için öenmlidir çünkü yeri geliyor önemli insanlar aracıma biniyor yeri geliyor hiltona lüks yerlere davetlere yemeklere gidiyorum 93 model bir d yada e segmentinde dolu bir araçla ortama girmek var birde c segmentindeki bom boş bir araçla öyle bir ortama girmek var bunlar benim için önemli şeyler ve tercihlerimi şekillendiren şeyler tabiki.. tabi bunlardan öncede kendi keyfim yaşıyacağım zevk öncelikdir.

Buna itiraz eden yok. Elbette tercihlere karışamayız. Ancak corolla alıp da sanayiye uğramak istemeyen kişi sayısı da çok. Ve bu da bir tercih. Boş araca binerim kafam rahat kalır anlayışı var. Buna da saygı duymak lazım.

Zaten yazmışsınız sorun yok.

ama segment tercihleri çok önemlidir bu işi o kadar basit kıvırma diye işin içinden çıkamayız..

:)

Ya bu "kıvırma" nerden çıktı diye düşünüp duruyorum. Ben "burun kıvırma" dedim. "kıvırma" demedim. ;)

Özellikle ikinci elde sınıf farklılıkları o kadar bariz değildir. Sınıfın ne olduğunu bile bilmiyor ki çoğu insan. Sen, ben alırken dikkat ederiz. Ama diğeri cebinde ne kadar parası varsa ona göre alır. Hatta motorunu sorar, çok yakar bu der vazgeçer. Motorunu sorar, yokuşta çekmez bu der vazgeçer. :) İnsanımız böyle maalesef...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya pardon ama biri vectra dedimi kıyamet kopuyo ne araba dimi ama:D kıyaslasan bir türlü kıyaslamasan bir türlü:D iyi de toyota da special hariç diğer modeller bomboş hidrolik direksiyonu bile olmayan modeli var.siz vectranın abs airbag inin fişini çekin yolbilgisayarının kablosunu çekin katalizörü iptal edin vs.vs.bakın bakalım sanayii e gidiyormu gitmiyormu arabada donanım var bakış açısı değişir kişiden kişiye beğenmeyen almasın

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim sehır ıcınde ford connect ıle toyotanın bu efsane kasası kafa kafaya carpısmıs, sehır ıcı oldugu ıcın hız ne kadar olabılırkı,
sonuç
fort connect serıdınde dumduz duruyor sadece farı camurlugu ve tamponu hasarlı

toyota savrulmus serıtte dıkıne duruyor ve on taraf cama kadar gelmıstı

kendım kaportacıda pert olmus yenıden toplanılmaya calısılan bı tanesıne denk geldım saselerı resmen teneke gıbıydı

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Corollanın yerine bir Vectrayı koyup kazayı aynı şekilde canlandırmadan sağlıklı bir sonuca ulaşamayız ki!

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya pardon ama biri vectra dedimi kıyamet kopuyo ne araba dimi ama:D kıyaslasan bir türlü kıyaslamasan bir türlü:D iyi de toyota da special hariç diğer modeller bomboş hidrolik direksiyonu bile olmayan modeli var.siz vectranın abs airbag inin fişini çekin yolbilgisayarının kablosunu çekin katalizörü iptal edin vs.vs.bakın bakalım sanayii e gidiyormu gitmiyormu arabada donanım var bakış açısı değişir kişiden kişiye beğenmeyen almasın

lampard kardeşim sen sanıyomusun ki ben vectramı sevmiyorum ya da corollayla kıyaslayıp kötülüyorum?? vectranın gerek görünüş gerekse özellik olarak corolladan cok cok ustun oldugunu biliyorum ama dediğim gibi corollanın en full ünü düşünüyorum o bile bizim araclarımızdan daha donanımsız..ama işte bi de corolla sahibi olmak istedigim için daha onceden corolla kullanan arkadaşlardan bilgi almak istemiştim konu dağılmasın arkadaşlar kıvırma filan sözleri gecmiş.konu sadece vectra satıp corolla alsam nasıl olur? o kadar:)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kıvırma filan sözleri gecmiş.konu sadece vectra satıp corolla alsam nasıl olur?

:mad::mad::mad:

Aman Allah'ım!

Yok öyle bir şey ya! Ben "kıvırma" falan demedim. Demem de...

"Burun kıvırmak" dedim. Bu da geçtiği cümle:

Bugün ikinci el araç alacak olsam çok temiz corolla ya da vectra bulsam fiyatı da bana uysa fark eder mi? Bu C ya da D sınıfı diye burun kıvırmak olur mu? Sınıf farklılıkları ikinci el için, hele de kendisini bu kadar sevdirmiş iki araç için söz konusu olamaz. İşime hangisi gelirse ona bakarım.

Önce yazılanları güzel okuyalım yahu! Töhmet altında bırakmayın beni! ;)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vectra vectra vectra :)