vectra satıp corolla almak??

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Corolla bana göre altının alçak olması sıkıntısı ve yol tutuş dışında her yönden vectradan iyidir.

94'te aldığımız corolla hala ailemizde kullanılıyor. Canavar gibi. Motor hala muhteşem. Yağ ve su dışında ustaya gitmedi. Bir arıza açmadı. Yolda bırakmadı. Baskı balata hala değişmedi. Değişen mekanik parça yok. Hepsi tıkır tıkır çalışıyor. Yalnızca teybin altındaki aydınlatma lambalarının iki tanesi patladı. O da normal artık. Motor dünyadaki en sorunsuzlardan biridir. 17 yaşında bu yıl Hatay'dan Karadeniz turu yaptı geldi. :) Tık yok!

Corolla iyidir. Hele de o kasada kullanılan motorlar muhteşemdir. Konforludur. Hatta vectradan konforludur bana göre. 1.6 lar performanslıdır, yakıtta cimridir. 1.3 ler de çapına göre öyledir. 1.6 bir Vectra ile kıyasladığımızda bence birkaç gömlek üstün bir araçtır.

Her iki aracıda iyi tanıyan biri olarak yazıyorum bunları. Corolla için "eşek" yakıştırması hiç olmamış. Bindiğimiz Vectralar sanayiden çıkmazken corollalar canavar gibi hala...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corollada teknoloji yok ki niye sanayiye girsin.. sanayiye giren vectralardan motor ve yürüyenden girmiyorki çoğu.. çoğunun arızları incik boncuk sensör elektirik arızaları v.b..
corollada ne sensör var ne beyin var neyin arızasını versin..

corolla iyimidir bencede çok iyi araçdır hatta touring kasalarına ben hala severim ama vectra başka ibr segment corolla başka ibr segment bu iki arabayı kıyaslayıp aynı cümlede kullanmak bile yanlışdır.. yani araba bilgisi olan bir insan bu iki arabayı kıyaslamaz..

corollayı alma nedeni bellidir vectrayı alma nedeni bellidir.. bu iki aracın sürüş amacıda başkadır prestiji de başkadır yolda duruşu gidişide başkadır lüksü konforu teknolojiside başkadır..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman diyim :D

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşimde 2009 model en full olanından toyota corolla var , benim 2003 vectra c eleganceyi satmadan önce bir ara kullanmıştı ve aynen şunu demişti " acayip bir rahatlığı ve sürüş keyfi varmış, benim arabamdan kat kat üstün sakın bunu satma " Toyotanın motoruna kimse birşey demiyor zaten biz aracı genel olarak değerlendiriyoruz. Toyota - Opel kıyaslaması da yapmıyoruz, 1997 model Avensis mi Vectra B mi şeklinde bir kıyaslama yaparsak veya model ve yıla göre aynı segmentteki araçlarla kıyaslarsak daha doğru sonuca ulaşırız.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corollada teknoloji yok ki niye sanayiye girsin.. sanayiye giren vectralardan motor ve yürüyenden girmiyorki çoğu.. çoğunun arızları incik boncuk sensör elektirik arızaları v.b..

corolla iyimidir bencede çok iyi araçdır hatta touring kasalarına ben hala severim ama vectra başka ibr segment corolla başka ibr segment bu iki arabayı kıyaslayıp aynı cümlede kullanmak bile yanlışdır.. yani araba bilgisi olan bir insan bu iki arabayı kıyaslamaz..

corollayı alma nedeni bellidir vectrayı alma nedeni bellidir.. bu iki aracın sürüş amacıda başkadır prestiji de başkadır yolda duruşu gidişide başkadır lüksü konforu teknolojiside başkadır..

yapma hakan 97 vectrada ne konforu var allahını seversen bende vardı yawww hatta forum geri sarınca benim profil resmi eski 97 vectra kalmış :)
bana göre konfor yumuşak süspansiyondur valla vectra kazık gibiydi yawww :) ama tabiki donanım olarak vectra bariz üstündür. sende demişsin arızalarla uğraşmak hobi :) japon arabalarının genel karakteristik özelliğidir ihtiyaç duyulan sade donanm

mesela biz öve öve öküz ettiğimiz bosch marka elektriksel sistemleri tam emin değilim ama vw ve opel bolca kullanıyor ama toyota denso diye bir marka kullanyor acaba neden vw ve opel elektriksel arızaları çok fazla veriyor ben hep bunu merak etmişimdir

geçenlerde bende bir arıza oluştu araba 2. ve 3. viteste sarsılıyor ön gözüsten zırıltı geliyor allahım deli oldum
birkaç usta gezdim motor kulağı dediler volant dediler ateşleme bobini dediler en son servise girdim bunları anlattım adamların dediği toyota bobin arızası vermez rahat ol dediler bobin ve buji kabloları ömürlüktür dediler motor kulağı imkansız dediler hele hele volant mümkün değil dediler hiç bakmaya bile gerek yok dediler sonra bir aradılar taradılar meğersem tüpün regülatörü gevşemiş şaseye çarpıyor ondan oluyormuş yani diyeceğim opelin kronik sorunları ateşleme bobin volant bolca mevcutken servis toyota için imkansız diyebiliyor bakmaya bile gerek yok diyebiliyor

Son düzenleme:

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar değerli görüşleriniz için teşekkürler..benim corolla almak isteme amacım hem sanayici arkadaşlarımın dedikleri, hem yakıt bizim canavarlara göre az hemde benim fazla bir isteğim yok lüks ve konfor acısından..ayrıca yukarıda bir arkadaşımız ne abs ne airbeg var demiş ama corollanın XEİ VE GLİ modellerinin SPECİAL diye bir modeli var ve ABS AİRBEG KLİMA DÖRT CAM OTOMATİĞİ MERKEZİ KİLİTİ KADİFE KOLTUKLARI VAR...bende bu modellerden almayı düşünüyoerum zaten... bazı arkadaşlar alın eşşek niyetine binersiniz demişler ama ben hiç bi aracıma eşşek gözüyle bakmadım ve herzaman bakımını yaptırdım tık ses gelse sanayiye gittim.yani kısacası artık birazda japon arabasının tadına bakmak istiyorum.. aracımın satılık ilanınıda koydum satılmazsa zaten biniyorum satılırsa da corollayla yola devam edeceğim teşekkür ederim herkese:)

Son düzenleme:

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben birşeyi daha anlamıyorum bu havayastığının ömrü 10 yıldır 15 yaşında arabada havayastığı olsa ne olur olmasa ne olur

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben birşeyi daha anlamıyorum bu havayastığının ömrü 10 yıldır 15 yaşında arabada havayastığı olsa ne olur olmasa ne olur

Bende sizin zihniyetinizi anlamadım. Hava yastıklı araba alıyorsanız bakımını yapacaksınız 10 sene dolduysa bakımı yapılacak gerekirse yenisiyle değiştirilecek.Ne demek olsa ne olur olmasa ne olur.

ABS fren sistemin bozulduysa, nasıl olsa frenler tutuyor yaptırmıyım kızaklasada olur diye düşüncelerle de kaza yapanlar var. Donanımlı araç alıyorsak her donanımına bakımı yapmak zorundayız.

Şu an avrupada ESP sistemi her araçta standart sunulmaya başlandı.Ama ülkemizde Sunroof , ESP'den daha kıymetli görüldüğü için hala bazı markalarda ESP opsiyon listesinde değil.Her tarafta ESP hayat kurtarır diye yazılar çıkarken biz maalesef sunroof tercih ediyoruz.

Son düzenleme:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Sınıf farklı bu doğru...

Ama neden karşılaştırma yapılmasın ki?!

Bugün ikinci el araç alacak olsam çok temiz corolla ya da vectra bulsam fiyatı da bana uysa fark eder mi? Bu C ya da D sınıfı diye burun kıvırmak olur mu? Sınıf farklılıkları ikinci el için, hele de kendisini bu kadar sevdirmiş iki araç için söz konusu olamaz. İşime hangisi gelirse ona bakarım.

Donanım konusunda haklısınız. Vectra ağzına kadar dolu bir araç. Toyota ona göre bomboş. Ama iyi midir kötü müdür karar veremiyorum. Sürekli sorun açan dolu bir araçtansa boş ama sorunsuz bir araç daha iyi midir diye ciddi anlamda düşünmeye başladım. Söz gelimi 99 vectramda arka kapımın merkezi kilit motoru bozuldu. Arada sırada kafasına göre çalışıyor. Yaptırmaya da fırsatım olmadı. Geçenlerde bakmamışım aracın arka kapısı açık kalmış. Allah'tan bir şey olmamış. Geçen yıl merkezi kilit sisteminde bir arıza olmuştu. Bir gün sanayiden çıkamadım. 150 TL mi de yedi. Üstelik yalnız 2.5 yıldır bende. Onun öncesini bilemiyorum. 94 corollamızda da var merkezi kilit. Şimdiye kadar tık demedi. En ufak sorun yok. Maşallah diyeyim bu arada... :) Olan donanımlarda da farklılık söz konusu.

Her neyse alan alsın, satan satsın, binen binsin, binmeyen "eşek" demesin! ;)