vectra c 1.6 comfort 2003 orjinal teyip ses düğmesi sorunu

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Aracımın orjinal teyp düğmesinde sorunmu var ayarından mı öyle oluyo eğer ayardansa nasıl değişiyor başından buna benzer bir durum olan veya geçen var ise yardımcı olabilir mi?
Teyip ses düğmesini sağa bir kademe çevirdiğimde ses kapanıyor tamamen bir kademe daha sağa çevirdiğimde sabit bir ton var ona endekslenip çalıyor müziği,aynı şekilde sola bir kez çevirdiğimde ses gidiyor tekrar sola çevirdiğimde ise tekrar eski moduna geliyor,ayrıca sola bir kez ses gidiyorsa sağa bir kez çevirdiğimde sabit olan ses geri geliyor yine ilk harekette sağa bir kez çevirdiğimde kapanan ses tekrar 1 kademe sola çevirince ilk pozisyonu olan sabit sese geri dönüyor.Müzik dinleyebiliyorum ama direk ses düğmesinden yaparsam ya sabit ses yada hiç yok artırma kısma olmuyor fakat direksiyondan artırma ve her türlü ses ayarını tanımlıyor.Teyİp dümesi açıp kapama veya tamamen kapama işlevleri için basma hallerinde aktif.Sorun nedir acaba,oksitlenme olabilirmi neler olabilir bugün bir opel parçacısına sordum anlamam dedi fakat düğmede bende yok ayrıca bulamassın dedi,bugün düğmeyi çektim çekince çıkıyor ama plastik aksam iç doğru giden parça zor çıkar gibi duruyor sökme bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Sanırım çok fazla soru işareti bıraktım,yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de var aynı sorun. o ses ayar düğmesinin içinde bir parça var onun değişmesi gerekiyor hatta benim şuan kullandığım mouse'nin tekerleğindede aynı sorun var... ;)

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de var aynı sorun. o ses ayar düğmesinin içinde bir parça var onun değişmesi gerekiyor hatta benim şuan kullandığım mouse'nin tekerleğindede aynı sorun var... ;)
ama senin araç sanırım vectra uzay kasa benzer düğmeleri fakat tam çözüme ulaştınmı veya daha farklı önerisi olan var mı acaba?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
ama senin araç sanırım vectra uzay kasa benzer düğmeleri fakat tam çözüme ulaştınmı veya daha farklı önerisi olan var mı acaba?

Düğme sonsuz turlu olduğu için zamanla arasına toz vs giridiğinden bu şekilde şaşırıyor.
Düğmenin temizlenmesi gerekir. temizlenirse sorun düzelir.

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel.teyip nasıl sökülüyor acaba forumda linki var mı veya resimli anlatımla yardımcı olcak arkadaşımız varmı,varsa memnun olurum.

adumusti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım ben de vecta c 2004 kullanıcısıyım. Aynı sorun bende de vardı teybi söktürdüm lehimle ayar çektiler düzeldi, fakat zamanla aynı sorun tekrar geldi. Hatta benim teyip hiç kapanmıyordu. Kontağı takınca direk teyp aktif. Sesini direksiyondan kısarak yola devam. Sonra açma kapama butonu değiştirdim. 8 ay kadar idare etti şimdi gene başladı. Demek ki kronik bi sorun. Teybi sökmeye gelince. 4 vida var ama sadece içi hafif delik. yıldızla bastırarak vida söker gibi normal olarak onları çıkarıyorsun. Sonra uzun uçlu tornavidalardan vidaları çıkardığın deliklere 4 adet yerleştir. İyice sokman lazım ki içerdeki o tırnaklar serbest kalsın. Sonra pense tutar gibi iki iki (sol üste soktuğun tornavida-sol alta soktuğun tornvida ve sağ üste soktuğun tornavida-sağ alta soktuğun tornvida) tornavidaları sıkarak kendine doğru çek, teyp gelir. Bu tornavidaları sakın çerçevenin kenarına falan sokma o vidaların çıktığı deliklere sokacaksın.