VECTRA C alt takımdan gelen ses acil yardım...

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar son bir haftadır aracımın alt tarafından hissedilir bir şekilde ses geliyor nasıl desem sanki düz yolda giderken birden altına taş gelirya tak diye öyle birşey genelde firene basıp çektikten sonra oluyor,arada birde direksiyonu rölantideyken sağa sola çevirdiğimde baya hissedilir derecede.sebebi ne olabilir sizce.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aks kafalarını kontrol ettirin. sağ sol bilyaları kontrol ettirin genelde kronik arızalıdır. özellikle tam sağ yapıp yada sol yapıp döndüğünüzde takur tukur eder....

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ezebere yorum yapmak ve yanlıs bu konuda bır sevıse gıdıp alt takımı kontrol ettırırn gozunuzlede gorun sorun nerede aks da olabılır,z rot olabılır,alt beşik olabılır,amortisor olabılır,amaortısor kulesı olabılır,bılye olabılır,denge cubugunun lastıklerı olabılır seçenek çok

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen direksiyonu boşta sağa yada sola cevirdigimde tak diye sert bir ses ama bu sekilde cok nadir oluyor kesin olarak servise gostermeden anlayamicazmi o zaman,tespit etmenin baska yolu yokmu cok can sıkıcı bu sekilde teşekkürler.

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alt takimdan gelen sesi aracinizi lifte kaldirmadan ve parcalari kontrol etmeden nasil anlamayi dusunuyorsunuz?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen direksiyonu boşta sağa yada sola cevirdigimde tak diye sert bir ses ama bu sekilde cok nadir oluyor kesin olarak servise gostermeden anlayamicazmi o zaman,tespit etmenin baska yolu yokmu cok can sıkıcı bu sekilde teşekkürler.

Sanirim servis yada ustaya gitmeden yapılacak masrafı öğrenip kendinizi hazırlamak istiyorsunuz fakat bu ses araba içinden usta tarafından dinlenilmeden yada araç kaldırılıp bakilmadan anlaşılması çok zor. Aynı sesi yapabilecek onlarca parça var. Z rotu sikintilidir lakirti yapar masrafı takmasiyla birlikte 40_50 TL olur, direksiyon kutusu lakirti yapar 450-500 civarı revizyon masrafı çıkar. Sesler benzesede tahmini fiyat belirlemek çok zor. En güzeli ustaya gidip baktiraksiniz. Cebinize uygun bi arıza ise yaptırırsiniz, pahalı bir islemse birazdaha o sesi çekersiniz

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlaşılan oki sabah ilk iş servisin yolunu tutmak baska yolu yok, ÇOK SAĞOLUN. ..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı ilk aldığımda, sahibi yanımdayken boş bi alana çekip tam sağ yaptım ve 2 tur döndüm. Tam sol yapıp 2 tur döndüm. Tık ses yoktu. Araç alacaklar mutlaka bunu yapmalı.

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok doğru anlamadığımızdan fakat bir anda belirdi şubatın altısında bir ay oluyor arabayı ve 10 gündür böyle,bende ilk önce geçiştirdim belki bir anlık takılma vurma sesi diye fakat git gide çekilmez olmaya başladı artık o derece sabah servisteyim neyi var neyi yok hanği parçalar değişecek veya değişmeli aciliyeti varmı masrafı v.s hepsini öğrencez artık.