Vectra b motor sabahları tek marşta çalışıyor ısınıp bekledekten sonra çalışmıyor

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Arkadaşlar söylemişler zaten usta faktörü çok önemli. Bir sürü parçayı değiştirtip sonuç alınamamış, paranız da boşuna gitmiş. Bence aracınız Adıyaman değilde, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde olsaydı ve işi bilen bir ustaya gitseydiniz bu arızanın kesinlikle çözüleceğine inanıyorum.

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle bir sorunki hocam benzin pompası söküldü ve tekrar takıldı sorun düzeliyor ve araba 10 gün boyunca sorunsuz çalışıyor.ve sonra yine aynı.İl dışıana büyük bir ile gittiğimde benzin pompasını söküldüğü anda sorun geçmiş olacak.Tekrarlaması için 10 gün bekleyecem.YAni elim boş eve dönme ihtimalim yüksek.
Yardımcı olmak isteyen arkadaşlara teşekkürler ancak birinci mesaj dikkatli okunmuyor.Orjinali ile değiştiğim parçaya değiş deniyor.
Son olarak yeni aldığım benzin pompası da işe yaramadı.Depo havalandırma hortumu tıkanmıştı carbon filtrenin içindeki siyah parçacıklar tıkamıştı.Temizlenip açıldı sonuç yine aynı.Araba geç çalışıyor.

Bu sorunun çözümü yok gibi...

Son düzenleme:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marş nasıl bir hızda çeviriyor kendini ? ağır mı yoksam gayet serii mi ?
hani meraktandır bir sorayım dedim..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam vallahi buradan çok ta yorum yapmak istemiyorum...araba elimde olsa deneye deneye gidecen en fazla o olur.
bu arada başlara tekrar dönüp okumuyorum size sorayım kusura bakmayın diyerekten;
arabanızda lpg vardı değilmi ?ve anlamıyorum ben lpg den ama benzinde çalışıyor heralde arabanız doğrumudu ?

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg var evet.Tüm sistemi gözden geçirildi devre dışı bırakıldı denendi sonuç aynı.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanızın benzinle çalıştığını varsayarak söylüyorum...araç lpg de çalışmaktan oranın ısısı ve hareketliliğiyle benzin enjekörleri çabuk su koyverir...gazlı arabada çok gördüm bunu..benzin enjektörlerinizi sökün dizeldeki gibi para almaz ben motosikletlerin bazen götürüyordum bir iki arabanın da götürüdüm 30-40 lira para aldı...bence bir gösterin enjektörü...içi bozuk enjektörünüzün bence..bir kaybınızda olmaz..

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç ilk çalışmayı benzinle yapıyor.
Tamam hocam enjektörlere bakar denerim bu hafta sonu.Sonucu burda paylaşırım.Yardımınız için teşekkürler...

Sormayı unuttum Enjektör arızaları tech 2 ile tespit edilemiyor mu.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2 kullanmadım hiç,gösteriyorsa normal çalışıyor olarak göstebilir,ama aşınma bozulma olmuş olabilir.herzaman göstermez,siz bağladığınızda araba zaten normal çalışıyor olacaktır,o yüzden en güzeli tezgahta test...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seydi kardeşim, işin garibi benzin pompası ile oynanması sökülmesi vs...sonra on gün çalışması...ilginç...
bir bakılmayan ve bu arızayı gösterecek symptomlar enejksionlar debimetre potensiometre yanlış hava alması eksantrik devir sensoru..ama işte kafayı karıştıran neden benzin pompası ile oynanınca düzeliyor???tabii bu işin içinde beyinde var ama senin bu benzin popması işi ilginç, tabii tesadüf değilse bu çalışması