Vectra b motor sabahları tek marşta çalışıyor ısınıp bekledekten sonra çalışmıyor

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunun aynısını senınle aynı şeyleri yaptım düzelmedi her usta farklı birşey söyledi 1 hafta önce bir ustayla oraya buraya bakarken şans ya benzin kütüğünü söktü enjektörlere bakıyordu bende meraklıyımdır benzin geri dönüşün vakum hortumunun takıldığı yerden ağzımla bi üfledim ağzım benzınle doldu dedim usta bu normal mi dedim baktı tamam arızayı bulduk dedi meğer benzn geri dönüş valfını acan dıyafram kaçırıyormuş vakum hortumuda o benzını cekıp manifolta dolduruyor oda halıyle aracı boğuyor fazla benzın geri donecegıne ordan manıfolda gırıyordu ve değişti parça şuan tık dıye duzenlı çalışıyor.

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kenan bey bahsettiginiz degistiginiz parca tam olarak hangisi aceba.enjektor kutugundeki benzin basinc regulatoru mu.
Mumkunse resim koyarsaniz bende bu illetten kurtulurum.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen regulatoru kutuge bağlı ustaya soyle benzının fazlasını gerı depoya gonderen parca ısrarla ona baktır

ekotek197

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
benzin enjektörlerini değiştirin.çalışan arabadan alıp kendi arabanıza takıp öyle deneyin.sıcakken enjektörler işiyor olabilir.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Kenan bey bahsettiginiz degistiginiz parca tam olarak hangisi aceba.enjektor kutugundeki benzin basinc regulatoru mu.
Mumkunse resim koyarsaniz bende bu illetten kurtulurum.

Benzin deponu yarinin uzerinde tut cunku alt seviyelerde dolasiyorsan pompa her marsa basmadan once bir miktar benzin ile birlikte havada ceker sorun bundan olabilir.

Pompanin hortumunu soktugunde ise o anda fiziksel olarak benzin otomatiginin onundeki basinci ve ayni zamanda enjektor kutugundeki basinci anlik olarak azaltmis oluyorsun. Ama diger zamanlarda benzin pompasinin onundeki basinc hicbir zaman belli bir seviyenin altina inmeyecektir sen hortumu acmayla bunu saglamis oluyorsun ve bununla ilgisi olabilecek birseyi tetiklemis oluyorsun onun uzerinden dusunmek gerekir derim

kiziroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olurmu bilemem ama öncelikle bu 10 günlük bir süremi yoksa aracın çalıştığı kadar zamanmı sonrasında sorunun tekrarlıyo bunu tespit edersen daha net cevaplar gelebilir.....;)

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun karşında çığlıklar atıyor dostum sorunun benzin geri dönüş valfi (regülatörü)

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadalar hepinize çok teşekkürler.sorunumu çözdüm.Bir buçuk yıldır peşindeyim sonunda buldum.Ustalarım!enjektör söküp takmayı biliyormuş sadece.Amca oğlum da tamirci kendisi daha çok yerli arabalara bakıyor.söyledğim anda benzin basınç regülatörü dedi.değiştiğimi söyledim.O zaman enjetörler işiyor dedi.Enjektörleri dışarı çıkardı benzin hortumlarını tekrar bağladı.kontağı aç ve marşı tıklat dedi ve olay ortaya çıktı 3 enjektör işiyordu sadece biri sağlam.şimdiye kadar beni hep yolmuşlar meğerse.3 tane çıkma (Kazalı araçtan)gm enjektör buldum tanesi 25 liradan bir tanesi yoktu bendeki bir sağlam ve yeni 3 enjektörü taktık.Araba 15 gündür canavar gibi çalışıyor.
Umarım bu konu bir çok arkadaşa yol gösterir.Hepinize tekrar teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadalar hepinize çok teşekkürler.sorunumu çözdüm.Bir buçuk yıldır peşindeyim sonunda buldum.Ustalarım!enjektör söküp takmayı biliyormuş sadece.Amca oğlum da tamirci kendisi daha çok yerli arabalara bakıyor.söyledğim anda benzin basınç regülatörü dedi.değiştiğimi söyledim.O zaman enjetörler işiyor dedi.Enjektörleri dışarı çıkardı benzin hortumlarını tekrar bağladı.kontağı aç ve marşı tıklat dedi ve olay ortaya çıktı 3 enjektör işiyordu sadece biri sağlam.şimdiye kadar beni hep yolmuşlar meğerse.3 tane çıkma (Kazalı araçtan)gm enjektör buldum tanesi 25 liradan bir tanesi yoktu bendeki bir sağlam ve yeni 3 enjektörü taktık.Araba 15 gündür canavar gibi çalışıyor.
Umarım bu konu bir çok arkadaşa yol gösterir.Hepinize tekrar teşekkürler.
geçmiş olsun ilk ikinci yazımda enjektörler için yazmış idim tam okumadım o zaman ona baktığınızı sanmış idim,çünkü yaptırdığınız liste bayağı uzun idi.
Neyse geçmiş olsun