Vectra b motor sabahları tek marşta çalışıyor ısınıp bekledekten sonra çalışmıyor

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 99 vectra 2.0 GLS aracım sabahları - 10 derecede bile tek marşta alıyor.Yol yaptıktan sonra stop edip hemen veya 10 dakika içinde çalıştırmaya çalıştığımda yine problem yok ama 40 dakika ve üstü beklemelerde çok zor çalışıyor.

14 ay oldu ve hala uğraşıyorum bu şekilde satmak vijdansızlık olur.Mutlaka yapmam gerekiyor ama nasıl çözemedik.Gitmediğim usta yapmadığım işlem kalmadı.kısaca:
1:krank devir sensörü değişti
2:benzin pomapası değişti
3:Benzin deposundaki hortum orjinali ile değişti.
4.Benzin filtresi değişti.
5.Benzin basınç regülatörü(Enjektör kütüğüne bağlı yuvarlak parça) değişti.
6.Motor üst kapak komple taşlamaya girdi siboplar gaydlar vs..falan değişti.Alt üst takım contalar değişti açılmışken sekman da atıldı.
7.Sağ çamurlukta Benzin yoğuşma kabı (adını tam bilmiyorum)işlem gördü.
8.Motor sıcaklık sensörü 2 defa değişti sonuç değişmeyince eskisi takıldı.
9.Yakıt depo kapağı değişti.
10.Akü değişti.
11.Çeşit çeşit buji takıldı olmadı orjinale dönüldü.
12.boğaz kelebeği defalarca temizlendi.
13.LPG sistemi devre dışı bırakıldı.Sonuç değişmedi.
14.Benzin pompası kontak termiğine bağlandı her seferinde benzin basması sağlandı.Sonuç alınamadı.
15.Oktan artırıcı kullanıldı.
16.carbon clean yapıldı....
VE daha neler neler bunlar şu anda aklıma gelenler.

ASıl ilginç olan ise şu.Benzin pompasının hortumunu çıkarıp tekrar takıp kelepçeleri sıkıyorum 10 gün boyunca soğuk sıcak demeden harika çalışıyor ve sonra tekrar başlıyor.Artık bıktım pompa söküp takmaktan opel aldım alalı öğretmenliği bırakıp tamirci oldum resmen
Sevgili ustalar nedir tavsiyeleriniz.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasından depo kapağına giden hortumu değiştirin aynı sorun bendede var son 1 haftadır ilk marşta almıyor kelepçeyi değiştirip sağlam sıkmıştım ilk marşta alıyordu.Fakat şu var hortum iyice gevremiş ne kadar sıksanda olmuyor

öztaşoto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinsamandrasının içinde fazla basınç oluşumunda benzini depoya veren t boru yu kontrol et

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depo kapağını açınca basınc varmı? geridönüş tıkalı olablirmi? birde o benzin hortumu hortumlarda yırtık olabilir yenileyeni kelepçe birdaha dene

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasından depo kapağına giden hortumu değiştirin aynı sorun bendede var son 1 haftadır ilk marşta almıyor kelepçeyi değiştirip sağlam sıkmıştım ilk marşta alıyordu.Fakat şu var hortum iyice gevremiş ne kadar sıksanda olmuyor

Hortum degisti orjinaliyle degistirdim.iyice SlKTlM ama en fazla on gun duzgun calisiyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha yapılanlara bakıyorum:(:confused:
motor sıcak iken zor çalışma belirtilerin hepisine bakılmış ....akla enejektör motor sıcaklığı müşürü pompa ve potensio geliyor...motor sıcaklığı müşürü değilde beyin neyi algılıyor baktın mı?

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha yapılanlara bakıyorum:(:confused:
motor sıcak iken zor çalışma belirtilerin hepisine bakılmış ....akla enejektör motor sıcaklığı müşürü pompa ve potensio geliyor...motor sıcaklığı müşürü değilde beyin neyi algılıyor baktın mı?

Usta tech 2 den anlik olarak takip etti gosterge ve tech 2 uyumlu.enjektor motor sicakligi musuru ve pompa potensio nedir bilmiyorum.ustama iletirim.zaten tavsiyeleri tek tek ona okutacagim.