Vectra B Klima Sorunu

mimaremre87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
96 Model vectra B kasa aracım var. Araba hakkında pek fazla bilgim olmadığı için sizden bilgi almak istedim. Aracı çalıştırmadan kontağı açınca Klima çalıştığına dair ses var. Fakat hiç soğutmuyor birde üstüne üstlük Cam üfleme noktasından çok fazla toz çekiyor. Bunun sebebi nedir. Klima gazı olmayabilir. Fakat çok fazla toz üflemesinin sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi yoktur dışarıdaki tüm tozu içeri verir... ve motor çalışmadan klima kompresörü çalışmaz... sizin klima çalışıyor dediğiniz iç hava sirkülasyon fanı dır.. motoru çalıştırın, derece yönlendirmesini soğuk kısma çevirin, ac düğmesi basın (GLS lerde nasıl bilmiyorum) fan ayar düğmesini çevirin... soğuk vermiyorsa gaz olmayabilir, veya kompresör bozuk olabilir...

mimaremre87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi yoktur dışarıdaki tüm tozu içeri verir... ve motor çalışmadan klima kompresörü çalışmaz... sizin klima çalışıyor dediğiniz iç hava sirkülasyon fanı dır.. motoru çalıştırın, derece yönlendirmesini soğuk kısma çevirin, ac düğmesi basın (GLS lerde nasıl bilmiyorum) fan ayar düğmesini çevirin... soğuk vermiyorsa gaz olmayabilir, veya kompresör bozuk olabilir...

Evet dedikleriniz çok mantıklı geliyor. Aracım GLS modeli. Polen filtresi yoksa ve klima gazı yoksa sorun değilde, kompresörde sıkıntı varsa işimiz var. Teşekkür ediyorum.