Vectra 2.2 Elegance - Ne Düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğim ahmet kardeşin dediğiyle aynı o araştırmış 30 tl ile bir alt dilimden faydalanamıyormuşsunuz talihsizlik.. seneye faydalanabiliyormuşsunuz ama o güzel seneye bir alt dilimden ödersiniz.. yani bir vergi yi daha bu dilimden ödersiniz o kadar..

onur746

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet olay çok basit aslında;

verdiğim linkten aracınızın kasko değerini öğrenip %5 ini buluyorsunuz,

daha sonra bu rakam ile aracın mtvsini karşılaştırıyorsunuz,

mtv > kasko bedeli ise verginizi bir alt dilimden ödemek için vergi dairesine başvuruyorsunuz...

mtv < kasko bedeli ise yapcam birşey yok benim gibi 30tl için normal orandan mtv ödeyim 1 sene daha bekleyeceksiniz :)

Yağ değişim olayınıda yaptırdıktan sonra burada paylaşırım,bugün belki bir uğrarım fırsat bulursam...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet geçen bunu kaskocunuza başvurun belki bir alt dilimden ödiyebilirsiniz dediğimde insanların iyiliğini düşündüğüm için faydanıza olsun diye bir bilgi verdiğimde bana demediklerini bırakmadılar konu kirliliği yapmadığım mı kaldı insanları yanlış bilgilendirmediğim mi kaldı.. yani yanlış anlasam diyicemki bazı insanlar sizin fazla ödemenizden keyif haz alıyorlar..

Arkadaş hani %5 falan uydurmaydı?

Hakan bey sana söyleyecek sözüm kalmadı ya :D

Yine söylüyorum ben GİB sitesinde 2.2 DTI' ın fiyatını bulamadığımdan tam sonuç yazamamıştım ;)

Bu arada o 30 TL 'de tesadüf değil arkadaşlar devlet babamızın size sonradan yaptığı bir güzelliktir. Yoğun araştırmalardan sonra araç kasko bedelleri tam sınırı aşacak şekilde zamlandırıldı. İndirimden yararlanamayalım diye..

onur746

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah yağ değişimini için gittim özellikle belirttiğim gibi 19.40.771 nolu yağdan koydular ama tork konvektörünün içindeki yağı değişmek çok uğraştırıyor diye onu değişmemişler gerek yok bu 4lt yeter dedi usta..

Halbuki özellikle bir kerede hepsi boşalıyormu diyede sormuştum,çokta vaktim olmadığı için o şekilde aldım geldim,bakalım bir etkisi olacakmı?

36ytl idi litresi %30 indirimle 25ytl ye indiler...

ayrıca fren hidroliğide eskimiş onuda değiştik...

sustalı kontak anahtarınıda 200 den aşağı inmediler,124 e başka bir yetkili servisten alınmış desemde bişi yapmadılar...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
% 5 lik farkın oranlaması yapılırken ince bi,r ayar yapılıyor ve öyle bir noktada bırakılıyor ki cok cüzzi bir değerle siz hakkınız olan bir alt limitten faydanalanamıyorsunuz. Yani bir sene bekle bahane seneye de yeni kasko değer oranları verildiğinde MTV de ona göre bir ayarlamayala değişecek belki o zaman da 30 değil de 20 tl lik bir farktan dolayı bir alt limit hakkımızı kullanamayacağız.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Sabah yağ değişimini için gittim özellikle belirttiğim gibi 19.40.771 nolu yağdan koydular ama tork konvektörünün içindeki yağı değişmek çok uğraştırıyor diye onu değişmemişler gerek yok bu 4lt yeter dedi usta..

Halbuki özellikle bir kerede hepsi boşalıyormu diyede sormuştum,çokta vaktim olmadığı için o şekilde aldım geldim,bakalım bir etkisi olacakmı?

36ytl idi litresi %30 indirimle 25ytl ye indiler...

ayrıca fren hidroliğide eskimiş onuda değiştik...

sustalı kontak anahtarınıda 200 den aşağı inmediler,124 e başka bir yetkili servisten alınmış desemde bişi yapmadılar...

Onur bey yağ değişiminden sonra ne gibi değişiklikler hissettiniz. Yani daha önce yaşadınız sorunlar çözüldü mü?

Tam olarak kaç lt yağ kullanıldı, değişim yapılırken nasıl değiştirildiğini görme imkanınız oldu mu acaba?

Son düzenleme:

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Arkadaşlar bu arada ilk mesajımda yer alan aracıma ait fotoğrafları birisi sahibinden.com da kendi aracında kullanmış. Siteye bildirdim ama arkadaş birçok kez yeni ilanlarında kullanmakta diretti. Nazikçe kendisine durumu izah ettim ve kullanmamasını ifade ettim ama adam o nezakette cevap yazmasını beceremedi. Ben de o yüzden ilk mesjaımdaki fotoğrafları kaldırım. SAnırım bundan sonra nete atılacak fotoların fligransız atılmaması gerekiyormuş. Sözkonusu şahıs ilanında aynı fotoları kullanmaya devam ederse Pazartesi savcılığa elimdeki mesaj ve ekran görüntüleriyle suç duyurusunda bulunacağım.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o yüzde sık sık diyorum lütfen fotoğraflarda plakanızı silin.. plakanızı sildinizmi varsın kullansın bir şey olmaz..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu arada ilk mesajımda yer alan aracıma ait fotoğrafları birisi sahibinden.com da kendi aracında kullanmış. Siteye bildirdim ama arkadaş birçok kez yeni ilanlarında kullanmakta diretti. Nazikçe kendisine durumu izah ettim ve kullanmamasını ifade ettim ama adam o nezakette cevap yazmasını beceremedi. Ben de o yüzden ilk mesjaımdaki fotoğrafları kaldırım. SAnırım bundan sonra nete atılacak fotoların fligransız atılmaması gerekiyormuş. Sözkonusu şahıs ilanında aynı fotoları kullanmaya devam ederse Pazartesi savcılığa elimdeki mesaj ve ekran görüntüleriyle suç duyurusunda bulunacağım.

Ne yüzsüz adamlar varmış :D

Dolandırıcı bile olabilir.. Hani şu kapora alıp kaybolanlardan..

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
İbrahim bey benim 2 yıl önce satışa çıkarttığım aracımın fotoları kullanılmıştı buna benzer bir olayda. Allahtan bir arkadaşın uyarısıyla farkettim adamla telefonda alıcı gibi iletişim kurdum. Tabi sonrasında ağzıma geleni söyleyince bir daha ses çıkmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...