Vectra 2.2 Elegance - Ne Düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

viyana07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok degil cunku sinir kapilarinda klima acik 4 5 saat bekledigini ve en az 4 5 sinir kapisindan gectigini hesaplarsan ve arabanin yuklu oldugunu hesaplarsan normal bence. sen simdi memnunmusun? nasil araba? bu arada az once LED taktim parklara ama kendi kendine kapilari kilitlemeye basladi isiklar yanmaya sonmeye basladi hemen cikardim bende. eskileri taktim duzeldi aklinda olsun takicak olursan dikkat et.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Araç gerçekten de güzel. Bir önceki aracım da 2001 model CDX olduğu için motor konusunda çok fazla yabancılık çekmedim. Gerek kasa büyüklüğü, gerek elektronik aksam ve şu anda bile çoğu lüks araçta olmayan domanımlarıyla son derece isabetli bir kara r verdiğimi düşünüyorum. Aracı aldıktan sonra komple bi bakımını yaptırdım. Genel bakım, devirdaim, ask iç körüğü ve keçesi ve komple LPG sistemi. Araçla ilgili çevremden en çok eleştiri aldığım konu vergi olayı. Çok fazla diyorlar ama olsun bu konfor ve özelliklere değer.
Daha önce sitede bir arakdaşın imzasında vardı 'Aslan Besliyorsan Yediğine Bakmayacaksın'.

onur746

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,foruma yeni üye oldum ve tanışma mesajından sonra direk 2.2 mesajlarını araştırmaya başladım :)

Bende 2003 model 2.2 elegance sahibiyim sizi gibi,ve aracımdan çok memnunum bu paraya bu kadar konfor ve özellik kesinlikle yok,vergimizde seneye bir alt dilime düşüyor kasko bedelinden dolayı...

Benim şanzumandada nadiren hafif vuruntular oluyor,özellikle vites küçültürken,büyütürken sorun yok,arkadaşın tarif ettiği 19.40.771 numaralı yağı siz denedinizmi?

Ben en son olarak aracıma....

Mobil1 10w60 motor yağı,hava yağ filtre değişimi ve Delphi Freedom 74A akü taktırdım...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Ahmet bey; Öncelikle Allah kaza bela vermesin, aracınızı iyi günlerde kullanın.
Kasko değerinden dolayı verginin bir alt dilime düşmesi ile ilgili beklentim yok. Çünkü 1-2 tl ile o avantajı ortadan kaldıracak bir miktarı belirleyeceklerdir. Ama genel olarak MTV değerlinin hesaplanma şekliyle ilgili bir değişikliğe gidilirse bilemem.
Ben o yağı kullanmadım. Bende de 3. vitesten 2. vitese düşerken çok hafif bir kasma var. İlk zamanlarda epey bi araştırdım, stres yaptım ama şu an çok da fazla takmıyorum, çok da önemli veya sorun teşkil edecek bir durum söz konusu değil.

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım sanzumandada ozellıkle 2den 3 e gecerken aynı wuruntu vardı yag degısır degısmez farkettı benım arac dızel oldugundan sogutucuda war tabıkı 11 lt cıwarında yag gıdıyor o yagın lıtresıde 30 tl gıbıydı ben degısırken,ama kesınlıkle kacılmaması gereken bır masraf,galıba 90.000 km de bır degısmesı gerekır aracınızın km sıne gore sanzuman yagı bakımı yapılmadıysa kesınlıkle ıhmal etmeyın derım...
otomatık sanzuman arızası cok masraflı bılıyorsunuz vuruntu varsa bır an once baktırın ama her ustada anlamıyor malesef.mesela benımkı ılk vuruntu yaptıgında sanzumancıya baktırdık kıt takımı degısecek 2,500 tl gıbı masrafı war dedı,sonra benım kendı ustam komple sanzuman yagını degıstırdı sorunda kalmadı,aynısıda gecen ay bır arkadasımın passatında oldu onunkıde gectı..ıhmal etmeyın derım

onur746

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar,yarın bir servise uğrayıp fiyat alayım,boşaltma işlemi bir kaç işlemle yapıldığı için çok fazla yağ gidiyormuş,servisi arayıp sordum bunu bir kerede boşaltırız dediler...

Benim mtv indirimi dediğim olay şu şekilde,kanunen yani sigortanın müdahele şansı yok...

Benim aracın şuan mtv si 1.315,00 ytl

Aracımın resmi kasko bedeli 26.900,00ytl
http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

Kanun diyorki;aracın mtvsi kasko bedelinin % 5 ini aşarsa,bir alt dilimden mtv hesaplanır...

Benim aracın kasko bedelinin %5 i 1.345,00 yapıyor

Yani ben 1.345 - 1.315 = 30ytl için bu kanundan yararlanamıyorum...

Seneye mtv artacağı ve yıldan dolayıda kasko bedelim daha aşağı ineceği için 30tl lik fark kapanacak ve bir alt dilim olan 876,00 ytl den mtv ödeyeceğim...

Kasko değeri olayını birçok kişi bilmiyor ve fazladan mtv ödüyor...

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah 2.2 ler çoğalmış :)

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedıyosunuz yanı ahmet bey ıtıraz edelımmı hepımızde 1345 oduyoruz 30 tl mı menfaatımız oluyor??
bırde o yag degısımını yaptırırsanız buraya yazarmısınız sanzuman yagı konusunda bır cok kısı madur oluyor,dedıgım gıbı ben 11 lt yağ almıstım degıstırtırken.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar,yarın bir servise uğrayıp fiyat alayım,boşaltma işlemi bir kaç işlemle yapıldığı için çok fazla yağ gidiyormuş,servisi arayıp sordum bunu bir kerede boşaltırız dediler...

Benim mtv indirimi dediğim olay şu şekilde,kanunen yani sigortanın müdahele şansı yok...

Benim aracın şuan mtv si 1.315,00 ytl

Aracımın resmi kasko bedeli 26.900,00ytl
http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

Kanun diyorki;aracın mtvsi kasko bedelinin % 5 ini aşarsa,bir alt dilimden mtv hesaplanır...

Benim aracın kasko bedelinin %5 i 1.345,00 yapıyor

Yani ben 1.345 - 1.315 = 30ytl için bu kanundan yararlanamıyorum...

Seneye mtv artacağı ve yıldan dolayıda kasko bedelim daha aşağı ineceği için 30tl lik fark kapanacak ve bir alt dilim olan 876,00 ytl den mtv ödeyeceğim...

Kasko değeri olayını birçok kişi bilmiyor ve fazladan mtv ödüyor...

evet geçen bunu kaskocunuza başvurun belki bir alt dilimden ödiyebilirsiniz dediğimde insanların iyiliğini düşündüğüm için faydanıza olsun diye bir bilgi verdiğimde bana demediklerini bırakmadılar konu kirliliği yapmadığım mı kaldı insanları yanlış bilgilendirmediğim mi kaldı.. yani yanlış anlasam diyicemki bazı insanlar sizin fazla ödemenizden keyif haz alıyorlar..

yyygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakan o konu benım aracın satlık oldugu ılanınn sayfasında gecmıstı ıkınız bırbırınıze dustugunuz ıcın bısey anlamadık,bılgın warsa yardımcı olurmusun lutfenn

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...