uzaktan kumanda

alperen51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2000 astra g sedan uzaktan kumandam çalışmaz oldu 1 çalışıyo 1 çalışmıyor yenisini nerden temin edebilirim birde bu araçlarapil değiştikten sonra 5 defa uzaktan kumanda yükleme yapılabiliyormuş diye biliyorum bunu nasıl sıfırlayabilirim teşekkürler:sorry:

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2000 astra g sedan uzaktan kumandam çalışmaz oldu 1 çalışıyo 1 çalışmıyor yenisini nerden temin edebilirim birde bu araçlarapil değiştikten sonra 5 defa uzaktan kumanda yükleme yapılabiliyormuş diye biliyorum bunu nasıl sıfırlayabilirim teşekkürler:sorry:

Yanlış anlamadıysam sorunlarımız aynı (idi)... Ta ki, Kumanda pilini değiştirip kontağı yarı açık durumuna getirip kapama duşuna 3-5 saniye basılı tutana kadar... Yada her iki tuşada veya ikisine de aynı anda basılı tutma gibi... Sonuç başarılı...

Umarım sorunu doğru anlamışımdır...

alperen51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet daha önce sorunumuz aynı idi ama şimdi değil şimdi daha kötü oldu senin dediğinin aynısını yapmıştım çok güzeldi ama şimdi tamamen ex oldu paylaşımın için teşekkürler sedat memiş kardeşim

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman içindeki butonları artık çalışmaz hale gelmiş.çaresi var aslında ama nigdede bulabilirmisiniz bilmiyorum.istanbulda buldum butonlarını tv tamircisinde lehimlettim 2tlye eskisi gibi canavar oldu.

alperen51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaha onuda denedim 2 gün güzel çalıştı sonra yine bozuldu

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İç kısımdaki devre plaketi üzerindeki pil yuvasının ayakları boşanıyor bazen. Ben lehimletmiştim, çözülmüştü...

Bende daha 15 dk önce lehimledim, çıkmamış ama elimle biraz oynatınca belli etti kendini...

Bir uzun birde kısa uç var.

Kısa olanı, havyayı pil soketi ile plaket arasına (ucunda lehim olmadan temiz olarak, fabrikasyon lehimi yeterli olacaktır, yoksa en ufak el titremesinde yanında smd kondansatör ve delik içi kaplama pinler var, onları kısa devre yaptırabiliriz) sokuyoruz, diğer uzun uç ise çift yönlü plakette hem önünden hem de arkasından delik içi kaplama ile irtibatlı olması gerekiyor, bunun içinde plaketin arka yani boş tarafından deliği lehim ile dolduruyoruz ki ön tarafa da nüfuz etsin... Bilinir ama, dalgınlığa gelipte pili sökmeyi unutmayalım :)

Son düzenleme:

alperen51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben yazılanların hepsini denedim çalışmıyor ben bunun yenisini nasıl temin edebilirim bilen varmı