Uzaktan Kumanda İle Bagaj Kapağı Açma Projesi

teknikelektronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harika olmus sanirim sadece kilit ac kapa yaparak isi halletmisiniz güle güle kullanin

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açma olayı bazı arabalarda var ama açma kapama olanı ben sadece bmw 7 kasada gördüm.

açılması yeterli zaten mantıken pratik olanıda açılmasıdır çünkü ellerinizde torba yada bir şey olsa kumandadan açarsınız işinizi kolaylaştırır elinizdekileri bagajı açmak için yere koymanıza gerek kalmaz ama kapamaya gerek yok zaten elnizdeki bagaja koydukdan sonra kendinizde kapatırsınız artı kapama olsa bile refleks olarak gene kendiniz kapatırsınız arabanın kapatmasını beklemessiniz çünkü o epey ağır kapatıyor.

bu arada normal anahtarı olanlar servislerde sustalı anahtar var istenirse programlanıp çevriliyor sustalıya fiyat hakkında bilgim yok..

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açma olayı bazı arabalarda var ama açma kapama olanı ben sadece bmw 7 kasada gördüm.

açılması yeterli zaten mantıken pratik olanıda açılmasıdır çünkü ellerinizde torba yada bir şey olsa kumandadan açarsınız işinizi kolaylaştırır elinizdekileri bagajı açmak için yere koymanıza gerek kalmaz ama kapamaya gerek yok zaten elnizdeki bagaja koydukdan sonra kendinizde kapatırsınız artı kapama olsa bile refleks olarak gene kendiniz kapatırsınız arabanın kapatmasını beklemessiniz çünkü o epey ağır kapatıyor.

bu arada normal anahtarı olanlar servislerde sustalı anahtar var istenirse programlanıp çevriliyor sustalıya fiyat hakkında bilgim yok..

Kapanma olayı da çok zor değil ama mekanik kısmı gizlemek zor. Şimdilik bu haliyle fazlasıyla işimi kolaylaştırıyor.

Kumanda ile kapanmasının en büyük avantajı; kışın ve bahar aylarında araç çamurlu iken eliniz kirlenmiyor :)

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum bana saçma geliyor arabanın zaten dibindeyim kumandaya basmak bile belki daha yorucu olur bagajın dibinde en çamurlu haliyle bile serçe parmağımın ucuyla bile kapatırım :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum bana saçma geliyor arabanın zaten dibindeyim kumandaya basmak bile belki daha yorucu olur bagajın dibinde en çamurlu haliyle bile serçe parmağımın ucuyla bile kapatırım :)

Tercih meselesi:) Olsaydı eğer neden var demezdim:) Çokta şık olurdu:)

ercanalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagaj açma

hidroliği tam olarak nereye yerleştirdin fotoğraflarını çekebilirmisin