Trafik Kaza Yaptım Birkaç Soru Sormak istiyorum !

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ;

Malesefki bugün başıma üzücü bir olay geldi. Kavşaktan Sol Tarafa dönüp yolu tamamladığım sırada Bir Motosiklet tahminimce Saatte 40 KM Hızla Gelip Bana Sağ Ön Tampon Kısmından Vurdu. Resimi zaten ekledim. Motosiklet sürücüsü hafif yaralı hayati riski yok. Sadece Bileği incildi onuda bandajladılar bu kadar.

Şimdi Durum Şu :

1) 8 de 8 Kusur bana verildi. Kod:08 Kavşaklarda geçiş üstünlüğü ihlali.
2) Motosiklet sürücüsünün Ehliyeti Yok. Ruhsat Kayıp. Trafik sigortası Yok.
3) Benim Opel 2009 Model Herhangi bir garantisi yok. Kasko ve Sigorta var.
4) Bende Ve Karşı Tarafta Alkol Sıfır.
5) Her İki Tarafta birbirinden şikayetci değil.

Şimdi Bu Durumda Maddi olarak bana nasıl bir yük gelecek. Hiç başıma gelmedi daha önce. Araç şu anda sanayide. Tüm İşlemler yarın yapılacak sizlerden en azından ön bilgi alabilirsem çok sevinirim. İnsan Başına gelmeyince , benim başıma hiç gelmez diye düşünüyor...:(:(

NOT : Evet Arkadaşlar Aracın Sanayideki Son Halini Fotoğrafladım Bugün.

attachment.php

Ekli dosyalar

• 20120503_123833 (2448 x 1836).jpg
    20120503_123833 (2448 x 1836).jpg
    95.6 KB · Görüntüleme: 740
  • Şahin...0960.jpg
    Şahin...0960.jpg
    82.5 KB · Görüntüleme: 247
Son düzenleme:

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Kusur sizdeyse trafik sigortanız o motorun hasarı öder.

Karşı taraf ehliyetsiz olduğu için ceza yer.
Ruhsatı olmadığı için ceza yer.
Trafik sigortası olmadığı için ceza yer.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun. Suç tamamen sizde olsa bile zaten aracınızın hasarını kaskonuz karşılar. Karşı tarafın zararını da trafik sigortanız karşılar. Adam tutanağı alır sizin sigortanızla görüşür, sigortanız olayı takip eder. Sizin ilgilenmenize bile gerek kalmaz. Size hiç bir masraf çıkmaz. Allah'tan sadece yaralanmış. Yoksa çok daha büyük dertler çıkabilirdi. Allah cümlemizi esirgesin. Geçmiş olsun.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun...ALLAH daha büyüğünden saklasın...işin içine polis girmesdiyse anlaşın bence...ama girdiyse ikinizide dikkat ve tedbirsizlikten ceza gelir...sizin aracınızda kaskodan yaptırırsınız...karşınızdakinin ehliyet ruhsat olmadığı için sizin sigortanız onu ödemeyebilir dye düşünüyorum...sormak gerek sigortacıya...

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ;

Motosiklet Sürücüsü Yaralı. Polis Tutanağındada zaten 2 taraflı maddi hasar ve yaralamalı trafik kazası yazıyor.Motosiklet sürücüsü şikayetçi olmadı. Fakat Bize Söylenen Kamu davası Açılacakmış Hakkımızda. Bunun Yanı Sıra Motosiklet sürücüsünün ehliyeti yok.Ruhsatı soruyor Polis , kayboldu diyor sürücü. Yani Şu anda sadece Motosikletin plakası belli. Şimdilik sadece İfadeler alınıp serbest bırakıldık. Tüm İşlemler yarın yapılacak. İlk defa başıma geldiği için ne yapcağımı hiç bilmiyorum şaşkınlık içerisindeyim. Motosiklet karşıdan gelip bana vurdu Fakat 8 de 8 Kusur Bende İmiş...Durum Bu.

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun...ALLAH daha büyüğünden saklasın...işin içine polis girmesdiyse anlaşın bence...ama girdiyse ikinizide dikkat ve tedbirsizlikten ceza gelir...sizin aracınızda kaskodan yaptırırsınız...karşınızdakinin ehliyet ruhsat olmadığı için sizin sigortanız onu ödemeyebilir dye düşünüyorum...sormak gerek sigortacıya...

Amin Allah Razı Olsun. Cümlemizi Kazadan Beladan Korusun. Resme bakarsanız zaten Kavşaktan sola döndüm hızım maksimum 15-20 Ama Motosiklet Sürücüsü Yaralı.İşin içine Yaralanma girince % 100 hAKLIDA Olsan Durum değişiyor işte :(

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. arkadaşlar gerekeni söylemiş zaten bende şunu söylemek istiyorum ki eğer sanayideki usta tanıdığınız ve iyi iş yaptığını bildiniz biri değilse aracınızı serviste yaptırın. nasıl olsa kaskolu.

Son düzenleme:

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Geçmiş olsun. Yazın benim yaşadığım kazanın benzeri. Sağdan gelene geçiş üstünlüğü vermediği için (kontrolsüz kavşakta) 8 de 6 motorsiklete yazmıştı. Motorsiklet solumdan dönünce önüme çıkmıştı bir anda.
Kaskoyu bozmadan onun sigorta benim arabayı yaptırdı. Benim sigortada onunkini. Tabi arada suç oranına göre biraz fark oluştu.
Kamu davası kapanır. Şikayetçi olan yok, ağır yaralıda yok. 2 ay sonra muhtara ya da size bırakırlar sonucu postayla.
Tekrar geçmiş olsun. Birde kasko hepsini yaptırır, eğer lastiklerinizde hasar varsa onun en fazla yarısını karşılar diye biliyorum. Oradan bir fark çıkabilir.

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Yazın benim yaşadığım kazanın benzeri. Sağdan gelene geçiş üstünlüğü vermediği için (kontrolsüz kavşakta) 8 de 6 motorsiklete yazmıştı. Motorsiklet solumdan dönünce önüme çıkmıştı bir anda.
Kaskoyu bozmadan onun sigorta benim arabayı yaptırdı. Benim sigortada onunkini. Tabi arada suç oranına göre biraz fark oluştu.
Kamu davası kapanır. Şikayetçi olan yok, ağır yaralıda yok. 2 ay sonra muhtara ya da size bırakırlar sonucu postayla.
Tekrar geçmiş olsun. Birde kasko hepsini yaptırır, eğer lastiklerinizde hasar varsa onun en fazla yarısını karşılar diye biliyorum. Oradan bir fark çıkabilir.

Şimdi Sanayideki Usta Benden Kaza Raporu-Alkol Muayane kağıdı-Kasko-Sigorta kağıtlarını İstedi.Yarın Onları Götüreceğim.Bakalım ne Çıkacak.

Peki Ben Şimdi Hakim Karşısına Çıkacakmıyım ? Çünkü Öbür adam Ehliyetsiz olduğu için çıkacakmış.Ve Bize Söylenen Kamu davası açılır şeklinde. Adam karakolda şikayetçi olmadı. Mahkemeye gittiğinde Kararından vazgeçip şikayetçi olma gibi bir ihtimali varmı ?