termostat arızası

anadolcu_eng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese kolay gelsin. Aracımın termostatının bozuk olduğu düşüncesindeyim çünkü aracım çok yavaş ısınıyor ve uzun yolda ısısı çok düşüyor kışında kalorifer ısınmıyor. Sizce arıza varmı normal mi değiştircemde boştan yere 50 tl den olmayalım

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda düşüyorsa açık kalmıştır. emin olmak için yokuş aşağıya inerken boşa atın ama dikkat edin yokuş aşşağıya boşa atmak tehlikeli olabilir ;) neyse inerken hararet aşırı düşüyorsa açık kalmıştır değiştirin yakıt yaktırmayın boş yere motora...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız geç ısınıyor ve uzun yolda soğuyor diyorsunuz..ama motor harareti hakkında bilgi vermemişsiniz...yani şimdi nasıl cevap vereyim??? eğer hararet göstergesi düşük dutuyor uzun yolda maviye gidiyor vs derseniz tamam ama ya bunlar yokta peteğiniz tıkalı ise? ve sıcağı vermiyorsa veya su seviyesi düşükse?

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de geç ısınıyor ama orta seviyede yani 90 da duruyor ama yokuş aşağı viteste inerken hararet 80'e düşüyor normalmidir?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iİsmail aaa artık :) forumda yeni değilsin para dürtüyorsa hesap numaramı verecem bak:dil:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde belirtiler termostat bozuk izlenimi veriyor ama araç km de 19 kr. yakıyor...
değiştirirsem eminim 25 kr yakar :D onun için ellemiycem ben :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafif dalgalanma normaldir...termostat açıp kapama arası bu arada iç kalorifer artı yokuş aşağı gazdan(yükten) çekme ...

asror

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim de uzun süredir kalorifer ısıtmıyordu. yani çok geç ısınıyo ve oda tam ısınma sayılmaz. geçenlerde arıza lambası yandı. 11515 kodu çıktı. bu da araştırdığım kadrıyla termostat arızasıymış. bu gun sabah 5 km şehiriçi yol yaptım. arac stop ettiğinde 62 C gösteriyordu ısıyı. bu normal midir ?(hava 6 derece sıcaklıkta) şu anda bu şekilde kullanıyorum aracı. bi problem olur mu bilmiyorum. orjinal parça 140 tl gibi bişi. alıpta kendim değitirmeyi düşünüyorum. ama önce emin olmak istiyorum. bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.