Termostat soeunu lutfen cozum uretin iki kere degisti termostat

Ayhant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba öncelikle forumda konuyla ilgili araştırma yaptım fakat sorunumun cevabını bulmadım.
Aracım astra g 99 cd hb
Aracım kalorifer isitmadigi için petegini değiştirdik daha sonra aracın haralet göstergesi hizlandikca ve boşta giderken 80 dereceye düşüyordu yatana gittim termostat bozuk dedi değiştirdik kontroller yapıldı yola çıktım şehir içi trafikte 90 dereceye geldi gayet iyi sıcak üflüyor, Fakat hizlaninca tekrar derce 80e düştü iliktan daha soğuk üflemeye başladı bende ustami aradım biraz gez gel dedi emin olmak için bi hafta gezdim arabada döndüm. Tekrar gittim parcacidan parçayı değiştirdik yenisini taktik çıktım yola fakat sorun devam ediyor aradım ustayı anlattım durumu ben araştırıp haber verecem sana dedi.
Şimdi sorum şu; orjinalinin üstünde behr marka yazıyordu fakat yenisinin üstünde marka yazmıyor. Parcacidan sipariş ederken orjinali 60 lira Yan sanayi 50 lira dedi ama fark olmadığı için ben orjinal satıyorum dedi parcaci bizde orjinal takalım dedik taktik fakat Yan sanayi olma ihtimali varmi. Ustaya güvenirim yıllardır gittiğim usta ve akrabam usta parçanın orjinal olduğunu soyledi.
Bi konuda Yan sanayi takan bi arkadaş termostatin 75 seviyelerinde açtığını okudum sizce bu nedir. Konuyu uzun uzun anlattım kusura bakmayın herşeyi yazmam istedim.
Önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Allah kimseye kaza bela arıza vermesin inşallah.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gm sini al

Ayhant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler yarin ustamla bide bunu konuşacağım tek çare bu kaldı sanırım

mmmddd66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

darkday82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kere kalorifer normal şartlarda 50 de bile sicak üfler ve termostat kesinlikle 92 lik olmalı yani ibre 90 uzeri seyretmeli 1 cm asagi 1 cm yukari olmali.senin devir daiminde bi sıkıntı olabilir motor suyu bosaltılmalı ve tazzıkli suyla temizlenmeli ve antifrizli su koyulmalı ...