tekleme(silkeleme), benzin kokusu

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda bi kaç sorun var son 2 aydır felan belki daha fazla.(2001 vectra b 1,6 z16xe)
birincisi seyir halinde trafiğin yavaşlamasıyla normal bi şekilde ayagımı gazdan çektiğimde, hızlanmak için gaza bastıgımda araç silkeliyor.birden de yüklenmiyorum gaza,(normal kullanımda yani) ve bazen hızlanırken devir atarken tekliyor sanki pislik gelmiş gibi.(ama pislik değil biliyorum:))bu silkelemelerde teklemelerde yolcu sarsılıyor.arıza ışıgı da yanmıyor.egr, boğaz kelebeği temizlendi.sıfır bobin denendi.düzelmedi.sanki lpgli gibi oldu araç.
ve bazende vitesi boşa aldıgımda devir çok geç düşüyor.1,2 sn 2000 de kalıyor sonra rolantiye düşüyor.

diğer sorunda bagajdaki ağır benzin kokusu.bu çok uzun zamandan beri var.gündüz sıcak havada daha çok yapıyor.benzin depo kapagıda çok ağır kokuyor.sadece dıştaki kapagı açınca, depo kapagını değil.
bagaja bir bardak benzin dökülmüş gibi kokuyor.arka koltugun altında o yuvarlak şeyde problem yok,benzin borularında kaçak yok.
kafayı yicem yani, bu iki sorunu da çözemediler.araçtan sogudum vallahi,

ne zamandan beri yapıyor bilmiyorum ama ben bugün farkettim, ilk çalıştırmada dizel araç gibi duman atıyor, ısınınca kesiyor.
acaba bunlar tek bir nedenden ötürü oluşan sorunlar mı?

Son düzenleme:

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu durumda aklıma bujiler geliyor.Orjinal bujileri mi kullandınız ve bujileriniz kaç kmdir aracın üzerinde?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence bi bujilere baktır ucları kararmıssa degiştir ve tagvsiyem orjinal bosh bujilerden al

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler sağlam onlarda kontrol edildi,

bu gidişle satıcam arabayı,

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araçta lpg yoksa eğer benzin enjektörlerinden kaynaklanan bir sebep olabilir.Mesela kendi aracım lpg li.Uzun süre benzinde kullanmadım ve benimkinde de sadece rolantiydeyken hissettiğimm tekleme oluyor motor gazı kesik kesik alıyor .aynı dedğiniz gibi sanki bir yerler tıkalı.Eğer işinin ehli bir ustaya giderseniz bu sorunu çözecektir.

Enjektörler sökülüp bi makinanın içine geçiriliyor ve ve işetme yapılıp temizleniyor.Fiyatının ne olduğu konusunda fikrim yok.

Ama işinin ehli bi usta sizi bu sorununuzdan kurtaracağına eminim.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asıl sıkıntı işte işin ehli usta bulmak işte, 2 servise götürdüm sonuç değişmedi,

trex06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cumartesi yaptırdım.98 cd aynı sorun vardı.Sağ ön çamurluğun içerisinde karbon filtresi var havalandırma borusunu tıkamış.1 haftadır sorun yok.İnşaallah senin de sorunun budur.yardımcı olmuşumdur umarım.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise gittiğim de sorayım karbon filtresinide, 1,6 da var mı acaba

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin filtresini kontrol ettir.
koku ondan olabilir.