Tavan kumaşının sarkması... :(

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen günlerde annem kirlenmiş diye tavanı ıslak bezle silmiş..Sonuç olarak suyu yiyen tavan kendini salmışş...Artık başıma değer hale geldi...Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,benim yapabileceğim birşey olup olmadığını veya bu durumda ne yapmam gerektiğini söyleyebilirlermi...

Şimdiden herkese teşekkürler...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Genelde pratik çözüm olarak şırınga ile iç yüzüne yapıştırıcı sıkıp rulo ile yapıştırılıyor.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz bunu nasıl yapmalıyım...Mesela şırınganın içine nasıl bir yapıştırıcı kullanmalıyımm..Yani şırınganın iğnesinden geçecek bir yapıştırıcı bulabilirmiyizz...Çünkü kumaşı sökmeden yapmak istiyorumm...Aklıma gelmişti ama yarıştırıcı ne kullanılır aklıma gelmedi...

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde pratik çözüm olarak şırınga ile iç yüzüne yapıştırıcı sıkıp rulo ile yapıştırılıyor.

:good::good: Hemşerime katılıyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir piyasasında 125 liraya yeniliyorlar. Sıvı yapıştırıcı kullanımında aşırı dikkatli olman gerek, yoksa dışarıdan belli olur.

katipoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş aynı sorun bende de vardı hallettim
bir tarafın fitilini ac bezi arala bali yapiştırıcı alıyorsın bir tanede rulo boya rulosu döküp tavanın sert yere sürüyorsun
daha sonra 10 dk bekledikten sonra temiz bir rulo ile önden arkaya dogru düzgün ve bastırarak
sürtüyortsun fitili takıyorsun
hepsi bukadar
korkma yaparsın ben yaptım harika oldu
kolay gelsin
bilgi ala bilirsin

Arachno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim astra da da aynı durum söz konusu oldu burda tavan bezi çok fazla ince olduğundan hiçbir yapıştırıcı ile tam çözüm bulamayacaksın
150 TL gibi bir fiyat alınca kendi çözümümü ürettim.
tavan kalıbından bezi ayırdım kalıbı temizledikten sonra 2 metre deri döşeme aldım bir fırça ve bally yardımı ile (fazla yapıştırıcı kullanmamak kaydı ile) yapıştırdım.Montesi biraz zorlasada 10 numara oldu.bana maliyeti 30 TL 2metre döşeme derisi 10TL ye kiloluk bally aldım toplam 40 TL tavsiye ederim.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hepsini değerlendirmeye çalışacağım...Bugün fiyat sordum 100 ile 120 tl arası dediler...Kumaşın yenilenmesi lazım tutmaz dediler..Bende tepem atınca zımbayı kaptığım gibi kumaşı tavana zımbaladım..Şimdilik böyle duruyor...Aslında patron koltukları gibi oldu.. :D Tarz diye yutturabilirmiyim acaba.. :D
Yarın Cengizin dediğini şırıngayla enjekte edebileceğim bir yapıştırıcı bulursam deniceğim..
Saylam senin dediğinide deniyeceğim ama galiba senin tavan kadar basit cıkmıyor bizim tavan kumaşları...
Selçuk bu denemelerde başarısız olursam şayet en kestirme ve temiz yol olarak senin tavsiyeni uygulucağım....

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim....

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BENDE PATEX MARKA YAPIŞTIRICIYI ŞIRINGAYA ÇEKTİM,DÖŞEME ALTINA UYGULADIM , KIRTASİYEDEN ALDIĞIM BEYAZ RENKLİ PLASTİK BAŞLIKLI RAPTİYELERLE SABİTLEDİM. SİMDİLİK İDARE EDİYOR.DÖŞEMECİ 130 YTL İSTEMİŞTİ. aNCAK SIVI YAPIŞTIRICIYI UYGULARKEN DİKKAT İSTİYOR.

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..geçmiş olsun mutlu abi..bende tavanı o şekilde temizlemeyi düşünüyodum...iyisimi vazgeçeyim...