Tampon Boyatma ve Kapılardaki Çizikler

dropby23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Kapıda 2-3 tane derin çizik var yaklaşık 5cm boyunda ve tampon üzerinde de envai çeşit çizik var bunları boyatmak istiyorum yada önerebileceğiniz başka bir şey var mı bu konuda?

Ankara'da bu işlem için yetkili servise mi vereyim yoksa autoking'emi yoksa önerebileceğiniz özel servis var mı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Otoking izin verilen sınırlar dahilindeki çizikleri ücretsiz olarak onarıyor, geri kalan yerler için ise ücret talep ediyor. Ben de derin çizikler neticesi oluşan hasarlar için tamponları otokingde boyattım, yapılan işin kalitesinden memnunum. Diğer aracımın tamponunu daha ekonomik oluyor diye sanayide boyattım, daha iki sene olmadan boyalar kalkmaya başladı bile. Boya nerede yapılırsa yapılsın maddi imkanlar elveriyorsa paraya kıyıp iyi bir yerde yaptırmakta fayda var.

dropby23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis mi autoking mi dersek hangisi tercihiniz olur ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maddi bakımdan bir sıkıntı yoksa yetkili servis.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamponu boyatın ama kapı konusunda rutuş yapmak daha mantıklı...o çizikler 5 değil tüm kapı boyunca olsa öle gezseniz satarken kimse nedne boyatmadın demez ama boyatsan boyanmıs derler...acayip bir milletiz biz araca çiziklerle biniyoruz ama boyalı gezemiyoruz temiz temiz...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yetkili servis herzaman bu konularda daha iyidir. ama kingde enaz servis kadar kaliteli iş yapar. ben olsam kinge giderdim. nedenini bende bilmiyorum. sanki onlar daha ustalarmış gibi geliyor bana.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servis herzaman bu konularda daha iyidir. ama kingde enaz servis kadar kaliteli iş yapar. ben olsam kinge giderdim. nedenini bende bilmiyorum. sanki onlar daha ustalarmış gibi geliyor bana.

Hepsi sanayiden toplama elemanlardır.Aradaki fark seminerlerde eğitim almaları ve gerek boya olrak gerek alet edevat olarak imkanlarının bolluğu.Bir de ticarette görsellik çok önemlidir.İnsan girdiği dükkanın önce kapısına sonra iç dizaynına bakar.Bu konuda tatmin olduktan sonra alet edevat malzemeye bakar.Bir de karşındaki insan biraz işini satmayı biliyorsa tamamdır :) Aslında bunlar tercihin %70 ini oluşturur.

Savaş bey tampona yapılan boya işleminin bir süre sonra dökülmesinin sebebi içine katılan ilaçların eksik yada farklı olması, alt kısma atılan astarın uygun astar seçilmemesi oluyor genelde.Baıma geldiği için söylüyorum.

Aracın bir yada bir kaç parçasının boyalı olduğu zaman fiyatının düşmesi, ''ya ustam 100 deme 80 e bağlayalım işi'' dedikten sonra ustanın şevkinin kırılıp boyanın rengini ayarlarken fazla özenmemesi, boyayı atarken 80 liralık iş istiyosan 80 liralık yparım demesidir.Siz aslında kar ettiğinizi sayarsınız.Usta renk tutmadığı için basar eski pastanın içine mazotu bir güzel de arabayı parlatır, bak senin arabaya pastada attım der.Arabay beyazsa zaten hiç uğraşmaz basar ucuz cif tarzı deterjanı boyaya onu pasta diye yutturur.İki ay sonra sen bana arabayı getirdiğinde orjinal boya normal ayarınd dururken tutup şöför kapısı yıldır yıldır parlayıp ben boyandım diye basbas bağırıyorsa bende ona göre fiyat veririm.Ha galerici değilde şahsi fikrimi sorarsan, ben arabayı alıp sağda solda arkadaşıma gösterdiğimde bu kpı niye diğerlerinden koyu renk duruyor dediğinde o arabaya binemem.Gözüme batmaya başlar.Ama 3-5 cm lik bir çiziğe rötuş boyası yapılırsa bütün kapının parlaması gibi adamın göze batmaz.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
doğru söylediniz Kemal bey. sanırım mekanları ve kullandıkları alet edevatlar içime siniyor. adamlarda dediğiniz gibi sanyiden geldikleri için işlerinide sıcak kanlılıkla satmayı biliyorlar. yetkili servislerde çalışanlar daha soğuk. yani ben orda arabamı yaptırsamda yaptırmasamda umurlarında değil.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru söylediniz Kemal bey. sanırım mekanları ve kullandıkları alet edevatlar içime siniyor. adamlarda dediğiniz gibi sanyiden geldikleri için işlerinide sıcak kanlılıkla satmayı biliyorlar. yetkili servislerde çalışanlar daha soğuk. yani ben orda arabamı yaptırsamda yaptırmasamda umurlarında değil.

Yetkili servisler garantili araçları kendilerine koşulsuz bağladıkları ve servis takıntılı müşterilerini çok iyi bildikleri için minnet etmezler kırk yılda bir gelen müşteriye.Adamlar sanki suç işlemişsinizde kendileri de polismiş gibi davranırlar.Sonra benim gibi bir deli çıkar şikayet eder 4-5 yere belgesini aldırır elinden.