Süspansiyondan gelen ses

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba, iyi forumlar herkese, 50.000 Km'de Astra j 1.6 115 HP benzinli aracımda ön takımdan gelen luk luk gibi garip bir ses var, sağ ve soldan geldiğini hissettim, kasisten geçerken bazen çıkıyor bazen de sessizce geçiyorum. Stabilize taşlı yollarda bu ses yoğun duyuluyor, Amortisörleri bir kaç yere gösterdim, kimi tıslama sesi var ve yağ akıtma yok sağlam dedi, kimi ise GM marka amortisörler bu araçlarda çabuk bozuluyor, değiştir bunları dedi. Sağa veya sola dönüşlerde hiç bir sorunda yok, takozlar sağlam denildi. Ekstra olarak araç 2 gün önce tek seferde tüvTürk muayenesinden de geçti, ön takım ile alakalı her hangi bir hata uyarısı orada da verilmedi. Daha önce başına gelen arkadaşların önerilerini bekliyorum, gereksiz yere orijinal parçaları değiştirmek istemiyorum açıkçası. Birde amortisör değiştireceksem hangi marka olmalı, GM haricinde.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba, iyi forumlar herkese, 50.000 Km'de Astra j 1.6 115 HP benzinli aracımda ön takımdan gelen luk luk gibi garip bir ses var, sağ ve soldan geldiğini hissettim, kasisten geçerken bazen çıkıyor bazen de sessizce geçiyorum. Stabilize taşlı yollarda bu ses yoğun duyuluyor, Amortisörleri bir kaç yere gösterdim, kimi tıslama sesi var ve yağ akıtma yok sağlam dedi, kimi ise GM marka amortisörler bu araçlarda çabuk bozuluyor, değiştir bunları dedi. Sağa veya sola dönüşlerde hiç bir sorunda yok, takozlar sağlam denildi. Ekstra olarak araç 2 gün önce tek seferde tüvTürk muayenesinden de geçti, ön takım ile alakalı her hangi bir hata uyarısı orada da verilmedi. Daha önce başına gelen arkadaşların önerilerini bekliyorum, gereksiz yere orijinal parçaları değiştirmek istemiyorum açıkçası. Birde amortisör değiştireceksem hangi marka olmalı, GM haricinde.
Gm amortisör alakası yok 10 seneye yakın gidiyor yan sanayi 1 ile 5 senede patlayabiliyor hatta çok uygunsa takip 100 km yine patlayabiliyor z rotlarına ve amortisör takozlarına bak değiştir gerekirse

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araca birisi binsin çalıştır sende yayları tut elinle direksiyonu sağa sola çevirsin birisi bak yaylar tıkırtı oluyormu

• Beğen
Tepkiler: Ens4181 ve Mtunc

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Araca birisi binsin çalıştır sende yayları tut elinle direksiyonu sağa sola çevirsin birisi bak yaylar tıkırtı oluyormu
Bu şekilde herhangi bir ses gelmiyor

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Gm amortisör alakası yok 10 seneye yakın gidiyor yan sanayi 1 ile 5 senede patlayabiliyor hatta çok uygunsa takip 100 km yine patlayabiliyor z rotlarına ve amortisör takozlarına bak değiştir gerekirse

Ön takımı komple elden geçireceğiz anlaşılan, disk veya balata bu sesleri yapar mı? Balatalar yeni değişti, diskler iyi durumda demişti usta

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hocam benimki de aynı araç ve aynı ses bahsettiğiniz şartlarda bende de oluyor.
ben z rotlarını değiştirdim, 1 hafta ses kesildi, sonra yeniden başladı luk luk sesi.
disk ile balatayla da alakası yok.
biraz forumlardan araştırdım bu sese net bi çözüm bulabilen yok sanırım.

ön takımı komple elden geçirip çözüm bulursanız burada paylaşırsanız çok sevinirim :)

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad sen bir viraj demir burcu var onu değiştirsene 2 si 50 tl filan tutar

• Beğen

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
Bende de ayni problem vardi gıcırdama ve direksiyoun cevirince taktak sesi vardı amortisör kepi ve z rot lari değişti ses felan kalmadi

• Beğen

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
hocam benimki de aynı araç ve aynı ses bahsettiğiniz şartlarda bende de oluyor.
ben z rotlarını değiştirdim, 1 hafta ses kesildi, sonra yeniden başladı luk luk sesi.
disk ile balatayla da alakası yok.
biraz forumlardan araştırdım bu sese net bi çözüm bulabilen yok sanırım.

ön takımı komple elden geçirip çözüm bulursanız burada paylaşırsanız çok sevinirim :)

Elbette paylaşırım hocam, hafta sonu ön takım komple sökülecek muhakkak bir sorun var ama nereden çıkacak göreceğiz :)

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bende de ayni problem vardi gıcırdama ve direksiyoun cevirince taktak sesi vardı amortisör kepi ve z rot lari değişti ses felan kalmadi
Adınıza sevindim, benim sorunum z rot gibi kolay şeyler değişip, çok kısa süre yine aynı sesin tekrar etmeye başlaması, çünkü bir çok forumda kısa süreli çözümler bulunmuş genelde ama bakalım hayırlısı