Astra G Sag Ön Tekerden Sola Dönüşte Gelen Ses

pp400

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Geçtiğimiz günlerde Sağ tarafı çok derin bir çukura kaçırdım yüklüydüm ve hızlıydım
Sonuçta ses sola dönüşte araba özellikle boşken tıkır tıkır boşluk yapan bir ses gelmeye başladı lastik jant sağlam en ufak sorun yok neyse tamirci bir arkadaşa götürdüm lifte kaldırdı baktı amortisör üst takozları ve z rotlarını keyfekeder değiştirdik orjinal gm ile ama ses hala aynı
sola dönüşte olması ve sağ taraftan gelmesi dreksiyon milinden şüphelendiriyor ama bu ürün den de olabilir mi yada başına gelen var mı http://www.opelgm.com/Opel-Astra-G-On-Viraj-Demiri-Lastigi-GM,PR-1392.html
Rot rotbaşı kollarında milim boşluk yok amortisörlerde de sıkıntı yok hepsi süper aracım 2007 ve 60binde kasisten önce tank gibiydi
Bugün birşey farkettim araç park halındeyken sola kırdığımda tam solda iken dreksiyonu oynattığımda o sesi aldım gibi servise götürmek istemiyorum götürsem kasko karşılayacak ama servis hem uzak hem arabasız kalamam
tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Viraj demir lastiği araba esnediğinde ses çıkartır ve genelde soğuk havalarda elastik özelliğini kaybettiğinde ses yapar sorunun ondan olacağını sanmıyorum.Ama içim rahat etsin diyosan zaten 10 lir birşey değiştirip sonucu görebilirsin.

pp400

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses donuslerde surekli gelmiyor donuslerde kasis veya yol bozuk ise yapiyor ama mutlaka sol donuslerde ve bugun kesfettim amortisor yukariya cok esnediginde de tak diye ses geliyor sadece sag tarafta ama aks olacagini sanmiyorum ben ya hadi hayirlisi

pp400

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir ustaya gösterdim sağ dış aks kafası dedi oynattı elinle gelen sey oydu löbro mu febi mi yoksa çin malımı alayım nerden alayım bilgisi olan varsa sevinirim

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir ustaya gösterdim sağ dış aks kafası dedi oynattı elinle gelen sey oydu löbro mu febi mi yoksa çin malımı alayım nerden alayım bilgisi olan varsa sevinirim

Sağ iç ya da dış akislerden olabilir diyecektim ki tespit edilmiş zaten.Çıkma orjinal ya da sıfır löbre alabilirsin.Çin malından kesinlikle uzak dur.

kensei34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç sadece dönüşlerde ses yapıyorsa aks kafasında sorun vardır 100 lişralık masrafı var