Süper Kapı İçi ve Opel LED uygulamaları

S

S.O.Y

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Süper Kapı İçi ve Opel LED uygulamaları

Hayirli olsun bu tarz aracina farkli uygulamalar yaptiranlarin burada paylasmasi cok guzel.
Daha onceden bazi arkadaslar degisik/farkli islemler yaptiriyor fakat fiyatlarini vermiyorlardi.
Neyse konuya donmek gerekirse ben birsey sormak istiyorum.
Kapi esiklerindeki aydinlatma cok guzel olmus fakat yazdiklarinizdan kafam karisti tam anliyamadim.
Bu esikteki aydinlatma ne zaman yaniyor,kapi acildiginda mi?
Onun haricinde fiyati 300 4 kapi icin sanirim. O konuda net bir bilgi verebilir misiniz?
Ayrica son olarak islemin suresi ve uygulanmasi hakkinda net biseyler soylerseniz cok memnun olucam.
Sport modellerde o esikteki Opel yazisi var mi?
Ben Cosmo kullanmaktayim benim aracima bu islem nasil uygulanacak?
Cok tesekkurler simdiden..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

merhaba,
kapı eşikleri aynı iç aydınlatma lambasının çalışma prensibi ile çalışıyor. İç aydınlatmayı manuel kapatırsanız çalışmıyor...
her kapının fiyatı paketin içinde
yaklaşık 2-3 saat civarında sürüyor.
cosmonuzda bu kapı içleri yok
orjinali çıkartıyorlar
yerine taktıkları da orjinal gibi kaliteli

sonuç olarak çok memnun kalırsınız. aracım resmen segment atladı...

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapı içi ledleri bende yaptırdım.hep gece olsun istiyorum :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayna altı led nasıl acaba forımda yaptıran arkadaslar var ama resımlerı henuz goremedık.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
ayna altı led nasıl acaba forımda yaptıran arkadaslar var ama resımlerı henuz goremedık.
resimler eklenmiş Bülent abi.Gayet şık olmuş.

Sting-The-Crow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

byee my ambient light ....Üzgünüm İtalyan ve ben bir kopyasını yapmak / yaptığım iş yapıştır
Türk benim haksız için özür dilerim

Per prima cosa ho smontato la cornice del DVD800, ho individuato lo spinotto che alimenta il led sotto al cambio, dove prenderò l'alimentazione per l'ambient light sportelli posteriori...

con un sondino da elettrecista passo il cavo lungo il montante centrale (sotto il bacciolo)

inizio a sagangiere il montante laterale iniziando da sotto (il pezzo in foto è tutt'uno con l'anteriore)

poi da sotto il montante centrale, da sotto la mochette, passo il sondino in direzione montante laterale

nel frattempo tiro il cavo

passato il cavo fino al montante laterale smonto la plafoniera posteriore per poter passare i cavi per le luce ingombro/antipozzanghera...dalla plafoniera fino al montante laterale

ora nel montate laterale abbiamo 2 cavi...1 proviente dal basso (ambient light) e 1 dall'altro (luce ingombro/antipozzanghera) faccio scorrere, sempre con l'aiuto del sondino, lungo il passacavi originale presente sullo sportello

smonto la cassa aucustica e tiro i cavi fuori

faccio un forellino sulla plastica trasparente, passo i cavi e rimnto la cassa aucustica

Ecco come si presenta il lavoro fino questo punto...la plastica trasparente si è scollata col peso della copertura intera sportello

ora un forellino dietro al vano porta oggetti dello sportello e ci passo il cavo 1 ambient light

prima di fissare il led all'interno del porta oggetti faccio una prova

il 2° cavo luce ingombro/antipozzanghera lo passo e nascondo in questo modo

ora ripasso al montante centrale sotto il bracciolo e sdoppio il cavo che proviene dal led centrale cambio usando dei terminali faston in modo da passare il cavo ambinet light nell'altro sportello...in questo modo...isoloto i contatti, ripiego per bene con una cravattina di plastica e chiudo...

Rimonto tutte le plastiche, fisso i led ed ecco il risultato...prossimamente le foto luce ingombro/antipozzanghera

Qualsiasi consiglio opininione o altro è ben accetto... :smile:

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx  bravoo

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle son uygulama ayrı bir başlığı hak ediyor. Çok farklı ve güzel olmuş.