Opel Corsa C Ses Ve Görüntü Sistemi

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Opel corsa C 2006 model Silverline aracım var.
Araç içi görüntü sistemi ve aracım orjinal olduğu için içindeki hapörleri değiştirmek istiyorum. iyi bir sistem yapmak istiyorum fakat çok abartlı olmasını da istemiyorum. mesela 1000 watt bass subwoofer bence benim araca fazla. daha çok 600 watt 700 watt gibi.

sizden isteğim bana önerebileceğiniz görüntü ve ses sistemleri nelerdir. fiyat konusunda cimri davranmayacağım. evinizde logitech ses sistemi olanlar varsa bilirler , buna benzer güzel ses verecek bir sistemin de arabamda olmasını istiyorum. çok yüksek sesle arabada gezmem.

1) ön kapılardaki ve midler kaç santimlik alınması lazım ?(NOT: sitelerde 16.5 cm lik modeller de var 16 lıklar da var hangisini tercih etmemiz gerekir???):confused::confused:

2) arka bagajdaki 2 hapörlere kaç cm lik hapörler gerekir. Yanlış almak istemiyorum sonra yeniden iade et geri gönder flan uzun sürecek.

3) Pioneer in görüntülü araç içi görüntü sistemlerini inceledim. mesela Pioneer Avh-x7500bt Bluetooth Multimedya Sistemi diye bir sistem var. gayet güzel alınabilir. fakat beni aracıma uygun olacak mı bilmiyorum. sizce uyar mı ?

4) sizce tüm olarak böyle güzel bir sistemi yapmaya değer mi ? aracım orjinal daha önce yapmış arkdaşlara bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.

herkese kazasız belasız hayırlı günler dilerim opelim Ailesi..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba
seninki gibi küçük hacimli h7b araçlarda ses sistemleri oldukça iyi sonuç verir
1-önler için 16-16,5-17 cm ölçülerinin hepsini uygulayabilirsin
2-Arkalar için 13-13,5 cm ölçüleri uyar
3-Pioneer Avh-x7500bt Bluetooth Multimedya Sistemi senin araca olur, ekran açık olduğunda hava çıkışlarının önünü bir miktar kapatır.
4-Sistem yapmaya değer mi o ifade kişiden kişiye değişir. Bu iş için ayırabileceğin bütçen varsa ve araç içinde çok zaman geçiriyorsan keyifli bir ortam oluşur.

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka olarak ne önerirsiniz önlere, arkalara ve amfi ve subwoofer olarak ?
pioneer görüntülü media sistemini alacağım kısmetse bakalım yavaş yavaş alacağım.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ana ünitene bağlı olarak çalışacak 2 çift component ve 1 adet 20-25 cm lik aktif subwoofer işini görecektir.
aracın bagaj hacmini de çok daraltmamış olursun.
seçenek çok.
aynı siteden bütçene uygun bilinen markaları tercih edebilirsin.
sistem parçası bakmak için medimarkt ı da öneririm.
giriş seviyesi ürünler için bu 2 site yeterli oluyor.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

bana kalırsa ön kapılara bit rakım düzgün bir kompenant takım bagaja bir tane 20 cm'lik bir bass ve bunlara uygun 4 kanal bir amfi işini görecektir. Ana ünite olarak seçim sana kalmış. Tecrübeyle sabittir.

Araç küçük olduğu için arka takviyesine hiç gerek yok. Ö nkapıya takacağın düzgün bir takım kompenant seni mutlu edecektir. Bass için de büyük çalpara girmene gerek yok, aracın küçük ve hastcback olduğu için 20 cm'lik bass sana yetecektir.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amfi olarak ne alacağız
http://www.hepsiburada.com/sony-xs-...-350-watt-2-yollu-mid-takimi-p-OTBLCXSGS1621C

VEYA

http://www.hepsiburada.com/infinity...oto.urun.pla&gclid=CJHdoJbty8kCFSr3wgodYZsHUA

http://www.hepsiburada.com/sony-kabinli-1800w-12inc-ust-seviye-subwoofer-p-OTSNYXSNW1200KBN

AMFİ OALRAK NE ALACAĞIZ BU SİSTEMİ RAHATLA KALDIRACAK BİR AMFİ OLMASI LAZIM ??

ANA ÜNİTE SONY GÖRÜNTÜLÜ MULTİMEDYA ALACAĞIMM...