Su !!!!

cemcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Termostat arıza idi, değiştirdim. Radyatörde antifiriz var.

Arabayı çalıştırıp dolaşıyorum, arabayı durdurup kaputu açtığım zaman suyun geçtiği bütün borular alev alev yanıyor. Motorun üstü sıcak yanıyor. Fakat radyatör su deposunun kapağını yavaşça açıyorum kaynar su yakmasın diye hiç basınç yok !!! Rahat bir şekilde açılıyor kapak. Suya dokunuyorum diyorum suyun sıcaklığına bakayım su ılık bile değil.

Hararette hiçbir sıkıntı yok, 95 i gördü mü termostat açıyor radyatör vedreye giriyor. Hiçbir problem yok.

Bunun sebebi ne olabilir sizce.

Yani motor ve su boruları sıcaktan yanarken, su deposundaki suyun ılık bile olmaması ve su deposunun kapağını açarken havasını bile almak gerekmemesi normal mi ?

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Termostat arıza idi, değiştirdim. Radyatörde antifiriz var.

Arabayı çalıştırıp dolaşıyorum, arabayı durdurup kaputu açtığım zaman suyun geçtiği bütün borular alev alev yanıyor. Motorun üstü sıcak yanıyor. Fakat radyatör su deposunun kapağını yavaşça açıyorum kaynar su yakmasın diye hiç basınç yok !!! Rahat bir şekilde açılıyor kapak. Suya dokunuyorum diyorum suyun sıcaklığına bakayım su ılık bile değil.

Hararette hiçbir sıkıntı yok, 95 i gördü mü termostat açıyor radyatör vedreye giriyor. Hiçbir problem yok.

Bunun sebebi ne olabilir sizce.

Yani motor ve su boruları sıcaktan yanarken, su deposundaki suyun ılık bile olmaması ve su deposunun kapağını açarken havasını bile almak gerekmemesi normal mi ?

Hortumlarda tıkanıklık var gibi, devirdaimde de sorun olabilir. Aracın modelini yazarsanız daha iyi yorum yapılabilir. Ankaradaysanız OPel OTS ye gidebilirsiniz, Ahmet Usta ilgilenecektir

cemcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hortumlarda tıkanıklık var gibi, devirdaimde de sorun olabilir. Aracın modelini yazarsanız daha iyi yorum yapılabilir. Ankaradaysanız OPel OTS ye gidebilirsiniz, Ahmet Usta ilgilenecektir

Araç Opel Corsa B 2000 Model 1.2, istanbul’da ikamet ediyorum. Devirdaim diye düşündüm bende ama şöyle bir durum var. Motora bağlı olan su hortumunu söküp motorun içindeki suyu tamamen boşalttım, arabada neredeyse hiç su kalmadı. Suyu ekleyip arabayı 15-20 dakika rolantide çalıştırdım. Hararet normale döndükten sonra 15-20 dakika gezdim. Su deposuna baktım yarıya inmişti (ki çok normal, arabanın içinde su yoktu) tekrar su ekledim şuan suda eksilme yok.

Devirdaimden olmuş olsa, su deposundaki suda eksilme olur muydu ?