Su seviye sensörü

0guz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, aracımda son zamanlarda soğutucu az uyarısı çıkmaya başladı ama gerçekte su seviyesinde bir problem yok denedim. yedek su deposu sensörünü değiştirdim güzelce (kendim) yine de arabayı çalıştırınca bu uyarı çıkıyor.
acaba bu sensörün sigortası var mı? onu mu değiştirmek lazım? internette bulamadım.

IMG_20200526_1036277d1d7e6ed7910c40.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad suya iyi bak max yazısında mi yoksa aşağıda da mi tam yazıda olmalı ve aracı çalıştır suyu gözle takip et eksilebilir

Hashüs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad su deposunun içerisinde su eklediğin zaman havaya kalkan mantar denilen plastik var ve uzun süre degismedigi zaman o mantar sürekli asagida kaliyor ve sensör yanlış algılayip su yokmuş gibi davranıyor bu yüzden su deposunu cikartip icerisine su doldur ve mantarın yukarıda kalıp kalmadığını gör.. eğer hala aşağıda kalıyorsa su deposunu değiştirmen gerekiyor

Hashüs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olayı şuanda bende kendi aracımda yaşıyorum

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam sensörü güzelce değiştirdiğinize emin misiniz? Ben hatanın önce silinmesi gerekli diye biliyorum.. Sildirdikten sonra aynı hatayı verecek mi bakmak lazım..

Hashüs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sensörü güzelce değiştirdiğinize emin misiniz? Ben hatanın önce silinmesi gerekli diye biliyorum.. Sildirdikten sonra aynı hatayı verecek mi bakmak lazım..
Arkadaşlar sensörde kolay kolay arıza olmuyor dediğim gibi su deposunun içinde bulunan ve içinde su koydugun zaman havaya kalkan tapa veya mantar dedikleri plastiğe benzeyen halka var ve bu halka uzun süreli kullanımda arıza verip havaya kalkmıyor ve sensör aşağıda olduğunu algılayınca suyun azaldığını düşünerek hata veriyor bu yüzden bahsetmiş olduğum halkaya bakıp kontrol etmek gerekiyor