Su eksiltme ve sabahları motorda boğukluk..

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba;
Aracım astra G 2000 edition benzinli otomatik. Aracım aşırı şekilde su eksiltiyor. Daha dün suyu tamamladım bugün sabah bi baktım yine su dibine inmiş. Çok dikkat etmedim ama sabah ilk çalıştırmada egzosdan beyaz duman cıkıo gibi. Aynı zamanda sabahları motor sogukken bikaç dakika kadar motorda bogukluk oluyor. 2000 devir civarında biraz bağırıyor araba. motor ısındıkca düzeliyor. 120-130 km hızla giderken mesela 2500-3000 devir arasında rölanti dalgalanıo gaz verince. su eksiltme ile bu durumun bi baglantısı varmı acaba? kimileri silindir contasından olabilir dedi ama çokta iyi anlamadıgım için bilmiyorum. sizlere sormak istedim...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba;
Aracım astra G 2000 edition benzinli otomatik. Aracım aşırı şekilde su eksiltiyor. Daha dün suyu tamamladım bugün sabah bi baktım yine su dibine inmiş. Çok dikkat etmedim ama sabah ilk çalıştırmada egzosdan beyaz duman cıkıo gibi. Aynı zamanda sabahları motor sogukken bikaç dakika kadar motorda bogukluk oluyor. 2000 devir civarında biraz bağırıyor araba. motor ısındıkca düzeliyor. 120-130 km hızla giderken mesela 2500-3000 devir arasında rölanti dalgalanıo gaz verince. su eksiltme ile bu durumun bi baglantısı varmı acaba? kimileri silindir contasından olabilir dedi ama çokta iyi anlamadıgım için bilmiyorum. sizlere sormak istedim...

öncelikle geçmiş olsun , umarız buyuk bir problem degildir

Eger aracınız LPG li ise T borusundan kaçak olabilir (sıkça karsılasılıyor)

Icınde paspas altlarında ıslaklık var ıse kalorifer hortumlarında bir problem vardır .

Arabanın altında su veya antıfırız lekesı varsa onun tespıtı kolay olur zaten.

Beyaz duman atması kötüymüş,

Yag kapagını açtıgınızda kapagın iç kısımında beyaz köpuk tarzı bır yapıyla karsılasıyorsanız yagınıza su karısıyor olabılır :/

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracımda lpg yok. Paspas altlarında da herhangi bi ıslaklık yok. Beyaz duman cok kısa sürüyor. Sürekli değil. Serviste kesin bi sonuc alırız umarım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda lpg yok. Paspas altlarında da herhangi bi ıslaklık yok. Beyaz duman cok kısa sürüyor. Sürekli değil. Serviste kesin bi sonuc alırız umarım.

servis yerine daha güvenilir bir ustaya gidiniz , serviste hıçbısey bılmeyen ustalar arabamın motorunu açıcaz rektefıye yapıcaz 3.000 TL cıvarında tutar eger sorun cozulmezse dıger ıslemlerle devam ederız dendı , sagolsun guvenılır bır ustam sadece sesını dınleyerek katalızor arızası oldugunu soyledı ve 100 TL ye işi halletti , seçim sizin...

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tabiki. Zaten özel serviste iki ustam var herzaman onlara yaptırıyorum. Forumuda sürekli takip ettiğim için sizlerden de fikir almak istedim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi motor ilk çalışmada hafif buhar atması normal, dışarı nemli ve serin ise arkasından motor ısınca kesilmesi gerek eğer motor ısınınca hala buhar geliyorsa ondan kork.
öncelikle su kaçağını bul,mutlaka biryerden kaçırıyordur.boğulma soğuk motorda öncelikle yakıt basıncına bakmak gerek,bu arada eğer ki conta ise o zaman yağına yağ kapağına bak yağın rengi seviyesi nasıl,birde bujileri sök bak bu sana hangi silindirde su var belirtir.
mesela böyle bir kireç mevduatı oluştu ise o zaman zaten o silndire su kaçıyordur.
zuendkerze_schadensbild_ablagerung_01.jpg

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Conta yanmış.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi