sormayın başımıza geleni....

bulut_42_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olurmu yaaa şehir içi trafik limitlerini 150 yapalım n'olur. hiç olmassa lunapark gibi çarpışan oto izler eğleniriz. hız limitlerinin arttığı günden beri dikkat ediyorum millet meğerse bu günleri bekliyormuş bulunduğum yerde kazalar %35 artış görülmeye başlamış hepside hızdan dolayı
evet kardeşim haklısın hız felakettir ama bu arabalar da(c20xe a gt) hız istiyo be gaz vermeyince silkinip duruyo...ayrıca bu olayı yaşadığımda lambadan kalkalı 100 metre falan olmustu yanı ve vitesi daha yeni 3 e atmıştım.... gerisini düşünün artık ne kadar suratlı bi araç...

bulut_42_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun,
ucuz atlatmışsın, olay üzerine görülüyorki her şey sürücüye bağlı,
yavaş gidecen, çok dikkatli olacan, çünkü yaya her zaman haklı bu şekilde düşünmek lazım,
ya ben zaten adamı yolun kenarında gördüm fakat aniden yola fırlayacağı aklımın ucundan bile geçmedi aniden fırladı abi ya...

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
evet kardeşim haklısın hız felakettir ama bu arabalar da(c20xe a gt) hız istiyo be gaz vermeyince silkinip duruyo...ayrıca bu olayı yaşadığımda lambadan kalkalı 100 metre falan olmustu yanı ve vitesi daha yeni 3 e atmıştım.... gerisini düşünün artık ne kadar suratlı bi araç...

3. vites,
120km/saat Hız
100mt
Doğru diyorsun 3'ü birleşince adamın oraya çıkmaması lazım :)

bulut_42_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her ne kadar çevre yolu olsa da insan olabiliyormuş bence bundan sonra daha yavaş araç sürmenizi tavsiye ediyorum amca veya ailesinde bir şuçta göremiyorum. Ehliyeti alırken veya araba sürerken herkes sizi görecek veya duyacak diye bir kavram yok.

Bu arada geçmiş olsun
ama yaya kurallarına göre de direk yola fırlamak yok bunu neden göz önüne almıyosunuz da hep bizi suçluyosunuz

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
ama yaya kurallarına göre de direk yola fırlamak yok bunu neden göz önüne almıyosunuz da hep bizi suçluyosunuz

bu kuralları kulakları duymayan bir insana veya küçük bir çocuğa anlatmaya kalksanız o anlayana kadar zaten hayatınız yetmez.Sürücü olarak direksiyona geçince tüm karayoluna sahip olmuyoruz.Maalesef kendi aracımızı tüm yayalara,diğer sürücülere ve hayvanlara karşı daima dikkatli ve tutarlı kullanmak zorundayız.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.. mala gelsin yazıkdır adamın üstünede yürümeseydin hem yaşlıymış hem sağır.. inan arabana değil adama üzüldüm.. çünkü adama çarpsan yüksek ihtimal ölürdü ve çevremde böyle insana çarpmış biri var öldürdü çocuk hayla geceleri kabuslar gördüğünü hanımı bazen tuvalette ağladığını söylüyor.. bir insanın canına arabayla bile olsa kıymak büyük yükümlülük zor bir şey bırak olan arabana olsun iki lastik bir rotun gitsin...

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adama çarpmadığın için şanslısın,

YOksa şu an bunları yazamayabilirdin..

Geçmiş olsun.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.

amca bilinçsizce yola atlamış olabilir, reşit yaşta olduğundan suçlu da olabilir ama birden yola atlayan çok küçük bi çocuk da olabilirdi. ona da ana babası sahip çıksaydı denebilir bir bakışla ama ihtimal her zaman vardır. dikkat etmekten zarar gelmez.

yol kenarında insan varsa yola atlama potansiyeli her zaman vardır.

yeni kalkmış ve 3 e yeni atmış olmanız da durmanızı zorlaştırmıştır, ivmelenirken, hele de sizin gibi tam gaz ivmelenirken araç durdurmak sabit hızdayken durdurmaktan çok daha zor. isterseniz deneyin

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah Korumuş Her ikinize hocam büyük geçmiş olsun trafikte herkes dikkatli olsa zaten bu tür kazalar azalmazmı