sonunda kurtuldum direksiyon kutusu mafsalda boşluk ses sorunu

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bende tıkırtı var. Kafamıza göre sıksak o problem olur gibi geliyor bana ama. Nasıl yapsak bilmiyorum. Bi ara memlekete falan geldiğimde detaylı bir baktıracağım. Ben Z rot ve Rot millerini değiştim geçen. Epey yıpranmıştı. Ordan gelen seslerden kurtuldum. Sadece direksiyonda stabilize de zaman zaman tıkırtı yapıyor.

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bektas butununde dedigi gibi tekrarliyor bu zikkim ses. ben mafsali sokturdum zimparalattim cilalattim parlattim koynuma aldim yattim felan,ustayla beraber bin besmeleyle taktik birhafta sonra yine ses yapti tekrar goturdum ustamla beraber kostebek yuvasi gibi olan yollari yapmayan artik belediyeyse belediye degilse karayollari kimse agiz dolusu kufur ettik. hollandada benim arabamin aynisini modelini birak rengine kadar ayni arabayi surdum yemin ederim tik yok araba kuzenimin ne sıklıka servise gidiyosun diyorum 5 yildir sadece bakimlarina gittim diyor sende bu yol sende bu belediye sende bu karayollari oldugu surece ne ses kesilir ne ariza.haram zikkim olsun verdigim veriler.

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bektas butununde dedigi gibi tekrarliyor bu zikkim ses. ben mafsali sokturdum zimparalattim cilalattim parlattim koynuma aldim yattim felan,ustayla beraber bin besmeleyle taktik birhafta sonra yine ses yapti tekrar goturdum ustamla beraber kostebek yuvasi gibi olan yollari yapmayan artik belediyeyse belediye degilse karayollari kimse agiz dolusu kufur ettik. hollandada benim arabamin aynisini modelini birak rengine kadar ayni arabayi surdum yemin ederim tik yok araba kuzenimin ne sıklıka servise gidiyosun diyorum 5 yildir sadece bakimlarina gittim diyor sende bu yol sende bu belediye sende bu karayollari oldugu surece ne ses kesilir ne ariza.haram zikkim olsun verdigim veriler.

haklısın valla yollar arabaları mahvediyor:good:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bide şöyle düşünmek lazım.. bu kadar bozuk yola gene iyi dayanıyor opel parçaları.. :):):) benim araba 98 model .. demekki 10 yılda anca arızalanmış. bi 100 kaat verip değiştirmek en güzeli sanırım.. bi 10 yıl daha sorun çıkarmaz.
en iyisi değiştirmek..

yamali53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren pedalının altına eğil bak.. direksiyon milinin bittiği yerde bi parça.. bi de sıkılacak somun görürsün.

EYVALLAH SAĞOLASIN DOSTUM YA CEVABINI BİRAZ GEÇ OKUDUM TEŞEKKÜR EDERİM GÖRDÜM FREN PEDALININ ARKASINDAKİ MAFSALI BİRDE KAPOTU AÇINCA DİREKSYON PARÇALARINA BAĞLI Bİ BEYAZ PLASTİKTEN Bİ PARÇA VAR ERİMİŞ :eek: ACABA ONUN BOŞLUKLA SESLE Bİ ALAKASI VARMI TEŞEKKÜRLER

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar direksiyon kutusu sağlam, ön takımda sorun yok ise mafsalların istavrozlarında boşluk vardır. Mafsalları söküp mengeneye takın sıkıca kendinize çekin tıkır tıkır sesler, direksiyonu sağ sol sallayınca da sesler aynı sorun bende var. Tek çözüm değişmek

http://www.youtube.com/watch?v=twcnPSRMu10&feature=youtu.be

Aykut_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süredir aracımda bozuk yollarda özellikle asfalt üzerine harç kamyonlarından dökülüp taşlaşan bozuk kesimli yollarda ön sol taraftan lakır lukur sesler geliyordu. Ön takımda daha önce z rotları salıncaklar rotiller vs değişmişti ve rot balansçı direksiyon kutusu dedi ve baykaya ya gittim. orası bir torna atölyesi. ordaki usta kutuyu karşı sıradaki ercan oto da söktürüyor (baykayadan fiyat alırken o fiyata sökme takma dahil değil ona göre fiyat alın) sabah 930 gibi oradaydım kutumu söktüler daha önceden hazırlanmış başka bir kutuyu taktılar (onarım uzun sürdüğünden böyle bir işlem yapıyorlar illa kendi kutunuzu isterseniz gün boyu beklersiniz sanırım:)) kutum tekrar ercan oto da takıldı. baykaya ya 100 ercan otoya 80 tl ödedim. yola çıktım sanayide opseri sağınıza alıp devam edince çıkmaz bir yol var ordaki kapı açık ve tam test yapılacak bozuklukta bir yol var girdim yola ee ses hala devam ediyor tekrar baykaya ya gittim. usta dışarı çıkmış geldi falan dedim bin arabaya gezelim. çıktık o yola tekrar olmadığını oda gördü. dükkana gittik bana aynen şöyle dedi. ordan benden çıkardığını söylediği (doğru yalan günahı boynuna) kutuyu mengeneye taktı boşluklarını gösterdi ve kutumun arızalı olduğunu ama o sesin farklı bir yerden olduğunu onun içinde "aklına usta kutuyu boşuna değiştirdi gibi bir şey gelmesin" babında konuşarak tekrar ercan otoya yolladı. ordaki arkadaşa sen bide mafsala bak bence dedim ve usta arabayı aldı turladı geldi tamam dedi benim haklı olduğumu sesin mafsaldan geldiğini (ilk başta ben baykaya ya bir deneyelim ses nerden geliyo bakalım demiştim ama ordaki usta direk kutu arızası diyerek kutuyu değişmişti) söyleyerek direksiyonun altından bi yerleri sıktı falan bi bindim anam ses falan yok dedim Allah senden razı olsun... böylece ses problemim bitti...
Şimdi bunları neden yazdım.
1- ustaya arabayla tur atmadan arızayı tespit etmeden araca müdahele ettirmeyin.
2- pazarlığınızı ona göre yaptırın. çünki ben telefonda baykaya ile konuştuğumda 50 100 tutar demişti ama sökme takmayı onlar yapmıyormuş buda fiyata dahil değilmiş.
3- aracın başında durun iş bitince tur atın ustayla ve işiniz olmuşsa paranızı helal edip alın terinin hakkını verin...
4- bu tür sol önden gelen seslerde ön takım yapılmasına rağmen ses varsa birde mafsalı sıktırın
Şimdi baykayadan önce Ercan otoya gidip mafsalı sıksam belki ses kesilecek belki azalacak sonra kutuyu değişecektim ve aklımda soru işareti şüphe falan kalmayacaktı...
buraya gidecek arkadaşlar bu yazdıklarımı tecrübe olarak alıp öyle gitsinler ama Ercan otodaki usta açıkcası beni memnun etti...Baykayadan içimde açıkcası acaba kalarak ayrıldım

Ercan otoya giderseniz beyaz corsalı kastamonu cideli zaferin selamı var deyin oda kastamonuluymuş hemşeri çıktık (direksiyon kutusundan sonra mafsalı sıkmışsınız sesde dertde bitmiş dersiniz)... alın terinin pazarlığı olmaz ama muhabbet için başlangıç olur:)

bu sorunun aynısı var bende ya, Aracım Laguna 3 . bugün servisten çıktım direksiyon kutusu değişimi diyor. sol öncen lokur lokur ses geliyor. Mafsalmı mı yani problem:)