Gaz verip bıraktığında ses

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

aracımda 30-40 km sonra gaz verip ayağımı çektiğimde sanki şanzıman ileri geri oynuyor. Tak diye ses geliyor. Araçtaki tüm kulaklar lemforder ve febi marka ile değiştirildi. alt takım komple nerdeyse yeni. 80-90 km arası aracın kupası ve direksiyon titriyor. Aksalara bakıldı. dış aks kafaları değişti ama sorun giderilmedi. lastiklerde balans yok.2 kere bakıldı. Usta volant arızalı olabilir diyor ama baskı balata volant 35.000 KM önce set olarak değişti. Bu yönde arıza yaşayan arkadaşlarım var mı acaba ? işin içinden çıkamadım. ezbere de orasını burasını söktürmek istemiyorum aracın. Usta aks dedi diye boşu boşuna 3.000 TL para harcadım. Elde bir şey yok. Gözümüzden kaçan , bir şeyler varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.

RKARAOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sorun araca bir işlem yapıldıktan sonra mı başladı yoksa durup dururken mi başladı?. ben bu tak sesi kesilsin diye şanzıman ön ve arka takozu değişmiştim. bu sefer de kupada titreme (2500lere devirlenirken) başladı. sonra https://www.opelparcaci.com/urun/opel-astra-h-1-3-dizel-on-alt-sanzuman-kulagi-lemforder bunu taktırdım kupadaki titreme kesildi.
Hocam aynı parçayı bende lemforder alıp değiştirdim. Ama nafile arzayı bulamadık. İki dış aks kafası değişti. Tüm kulaklar değişti. Araç özellikle rampa çıkarken yüke binerken direksiyon sallanıyor. En son ihtimal oynar göbek volant dağıldı diye düşünüyoruz bakalım nerede patlayacak. Ustalar anca sök tak parça al olmayınca abi olmuyor diyip işin içinden çıkıyorlar.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bu ses v kayışına bağlı bir yerden geliyor olabilir mi.