sogutucu suyu az ikazı

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sogutucu suyu az ikazı

bidonun akü tarafına bakan yüzüne baktıgınız zaman min ve max yazan yazı var. servis su seviyesinin max üzerinde bir yerde olmasını istiyor. Eger su  eksik ise antifrizli su ile tamamlanabilir. ancak bizim araçlarda genelde su eksiltme de başlı başına bir sorun olabilecegi için servise götürmenizde fayda var. Sanırım takılan sensör de eski sensörlerdense uyarı verme ihtimali olacaktır. bu sorunu iki kez yaşayan bir tek sizi gördüm. umarım tez zamanda hallolur

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
bidonun akü tarafına bakan yüzüne baktıgınız zaman min ve max yazan yazı var. servis su seviyesinin max üzerinde bir yerde olmasını istiyor. Eger su  eksik ise antifrizli su ile tamamlanabilir. ancak bizim araçlarda genelde su eksiltme de başlı başına bir sorun olabilecegi için servise götürmenizde fayda var. Sanırım takılan sensör de eski sensörlerdense uyarı verme ihtimali olacaktır. bu sorunu iki kez yaşayan bir tek sizi gördüm. umarım tez zamanda hallolur

Teşekkür ederim. Min max yazıları dikkatimi çekmemiş, yarın tekrar kontrol edeceğim. Garantiden değişen parçanın tekrar aynı şekilde arızalanması tabii ki sinir bozucu. Zaten arabanın yıllık bakımı geldi, 2 hafta içerisinde bakıma gireceği için o zamana kadar bir şey yapmayı düşünmüyorum. Yıllık bakımda artık nasıl çözerlerse çözsünler.

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki bu arızayı ikinci defa yani değiştirildikten sonra tekrar aynı sorunla karşılaşan var mı?    benim gibi      madd

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by_lotto link' Alıntı:
peki bu arızayı ikinci defa yani değiştirildikten sonra tekrar aynı sorunla karşılaşan var mı?     benim gibi      madd

Benim değiştirilmesinden bu yana bir buçuk sene geçti.
Henüz aynı sorunla karşılaşmadım.

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Benim değiştirilmesinden bu yana bir buçuk sene geçti.
Henüz aynı sorunla karşılaşmadım.

neyse ki garanti devam ediyor, garanti bittik ten sonra yine aynı hatayı verirse yandık...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by_lotto link' Alıntı:
neyse ki garanti devam ediyor, garanti bittik ten sonra yine aynı hatayı verirse yandık...

Garanti kapsamında değişen parçanın genel garanti süresinden bağımsız bir sene garantisi oluyor diye biliyorum.  ::)
Bunu da emme manifoldumu değiştiren Erpaş servise sormuştum ve onlar bu şekilde söylemişti.  ::)

Bu konuda tam emin değilim ama böyle bir prosedür varsa ilerki dönemlerde işimize yarayabilir.  :)

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Garanti kapsamında değişen parçanın genel garanti süresinden bağımsız bir sene garantisi oluyor diye biliyorum.  ::)
Bunu da emme manifoldumu değiştiren Erpaş servise sormuştum ve onlar bu şekilde söylemişti.  ::)

Bu konuda tam emin değilim ama böyle bir prosedür varsa ilerki dönemlerde işimize yarayabilir.  :)

bilgilendirme için teşekkürler.. bu konuyu hemen araştırmam lazım..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by_lotto link' Alıntı:
bilgilendirme için teşekkürler.. bu konuyu hemen araştırmam lazım..

Rica ederim.  :)
Konu hakkında doğru bir bilgiye ulaşırsanız ve bizimle de paylaşırsanız sevinirim.  :)

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Rica ederim.  :)
Konu hakkında doğru bir bilgiye ulaşırsanız ve bizimle de paylaşırsanız sevinirim.  :)

geçen hafta servise gitme imkanım oldu.. çok şükür soğutma suyu haznesinde bir sorun yokmuş, bana göre su seviyesinde bir problem yoktu ama suyun azaldığını söylediler, az bir takviye ile sorun çözüldü..
bu arada değiştirilen yedek parçalar için garanti süresini sordum, yedek parçanın takıldığı tarihten itibaren başladığını söylediler.. yani servis tarafından değiştirilen yedek parçalar takıldıktan sonra 2 yıl garanti ekleniyor..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by_lotto link' Alıntı:
geçen hafta servise gitme imkanım oldu.. çok şükür soğutma suyu haznesinde bir sorun yokmuş, bana göre su seviyesinde bir problem yoktu ama suyun azaldığını söylediler, az bir takviye ile sorun çözüldü..
bu arada değiştirilen yedek parçalar için garanti süresini sordum, yedek parçanın takıldığı tarihten itibaren başladığını söylediler.. yani servis tarafından değiştirilen yedek parçalar takıldıktan sonra 2 yıl garanti ekleniyor..

Bilgi için  thnxx
Demek ki bu değişen parçaların ekstra garanti sürecine girme durumu doğruymuş.  greatt