sogutucu suyu az ikazı

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar. sıkça bahsedilen durumlardan biri olan sogutucu suyu az ikazı  sonunda benim aracta da gözüktü. resim çekerek paylaşmak istedim ve izledigim yolu kısaca sizinle paylaşayım.
[img=800x449]http://img859.imageshack.us/img859/4185/image2thm.jpg[/img]
[img=800x449]http://img850.imageshack.us/img850/6548/image1nbn.jpg[/img]

ilk olarak bu ikazı gördügümde forumdan aldıgım bilgiler eşliginde öncelikle sogutucu sıvı seviyesine baktım. Eksiklik göremedim. bunun üzerine servisin yolunu tuttum. Serviste belirttigim şikayet üzerine araç kontrol edildi ve sogutucu seviyesinin azaldıgını bu yüzden arıza verdigini belirttiler(  Elazıg karalar servisi oldugu için hiç şaşırmadım bu cevaba).  Bir forumumuz oldugunu, bu ikazla bir çok arkadaşın karşılaştıgını  ve müşür arızası oldugunu belirtmeme ragmen kendinden emin tavırları oldugu için ve daha önceden de tecrubem oldugu için aracta arıza olmadıgına dair belgemi aldım ve geri döndüm. battle_Teroriste battle_Teroriste daha 2 km gitmeden aynı uyarıyı tekrar verdi ve fotosunu çektim. tekrar servise geri döndüm ve aracın sogutucu suyu 2 km de tekrar azaldı.  isterseniz yeniden doldurun diye sitemkar bir ifade takındım. Dedikleri laf aynen şu. biz sizin aracınız için sipariş verdik aslında. Peki istek formunu göreyim dedigimde kayboldugunu hemen ikincisini dolduracaklarını söylediler battle_Escrime battle_Teroriste 31agryyy. yuh dedim ve siparişi verdirdikten sonra çıktım. Daha sonra autoking elazıga gittim ve bir arkadaşın tavanda bıraktıgı sigara yanıgı hatırasını mini onarımdan düzelttirdim. onu başka başlık altında paylaşacagım. Bu arızayı gören arkadaşlara umarım  biraz yardımcı olabilmişimdir

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sogutucu suyu az ikazı

Metin Bey benim de başıma gelmişti.Ben  Aydın'daki servise gittiğimde su seviyesinde azalma görülmeyince müşür ve yedek su deposunu  değiştirdiler.Ben garantiden değiştirdim.Diğer türlü 120 TL idi.Size geçmiş olsun.Dediğiniz gibi iyi ki forumumuz var,iyi ki bizler varız... :)

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ah şu servisler battle_Teroriste battle_Teroriste

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu olay hepimizin basina gelicek herhalde.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşımın H kasasında aynı uyarıyı vermişti. 10 Bin bakımdan hemen sonra üstelik, radyotöre giden hortumu değiştirdiler Garantiden . Fatura bedeli 120 TL

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

garantiden benimde bidon ve müşür degişimi yapılacak ama adamlar hiç sözümüze inanmıyorlar. en cok ona sinir oluyorum. birde gözümün içine baka baka yalan söylüyorlar

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
garantiden benimde bidon ve müşür degişimi yapılacak ama adamlar hiç sözümüze inanmıyorlar. en cok ona sinir oluyorum. birde gözümün içine baka baka yalan söylüyorlar

Aynen öyle ve ne yazık ki bazı servislerde müşteriyi ciddiye almamak artık kronikleşmiş bir soruna dönüşmüş. Benim anlamadığım ise bu işten ne kazançları olduğu. Sanki bizi uğraştırmayıp da garantiden değişim yapsalar kendi ceplerinden mi ödüyorlar? Ya da Opel, her ay "garanti kapsamından parça değişim oranı en düşük olan servis"i ayın servisi seçip ödül falan mı veriyor?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun
neden bu şekilde işten kaçıyorlar anlamıyorum ve gerçekten çok sinirleniyorum
madem araçta problem var ve bunu biliyorsun neden insanların problemini çözmeye yönelmiyorsun da
başka yollara yalanlara giriyorsun, gerçekten inanması zor, insan aldığı paranın hakkını vermeli

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence gurur yapıyorlar.İşin uzmanı satatüsünde ya bu adamlar.Biz biliriz,uygularız mantığı var adamlarda.Kendilerinin bilemediği bir konuda sen meseleyi biliyorsan,komplekse giriyorlar bence.Nasıl olur da bu adam biliyor da ben bilemiyorum diyordur içinden.Ondan senin sözüne de itibar etmiyorlar.Gizliden de dediğini yapıyorlar ama.Saçma gururuna yenik düşen kimi ve çoğu insanın durumunu gösteren bir tablodur bu...

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Bence gurur yapıyorlar.İşin uzmanı satatüsünde ya bu adamlar.Biz biliriz,uygularız mantığı var adamlarda.Kendilerinin bilemediği bir konuda sen meseleyi biliyorsan,komplekse giriyorlar bence.Nasıl olur da bu adam biliyor da ben bilemiyorum diyordur içinden.Ondan senin sözüne de itibar etmiyorlar.Gizliden de dediğini yapıyorlar ama.Saçma gururuna yenik düşen kimi ve çoğu insanın durumunu gösteren bir tablodur bu...

O da işin başka bir boyutu ama daha önce aynı sorunla belki 100 araba gitmiştir o servise (hadi daha küçük bir ildeyse 10 araba diyelim). Hala daha bu sorunu ilk kez görüyormuş, duyuyormuş gibi davranmak neden? Böyle sık karşılaşılan sorunlar için servise gittiğimizde daha biz leb demeden hangi sorundan bahsettiğimizi anlıyor olmalılar. Onun yerine uzaylı muamelesi görüyoruz.