Soğutma sıvısını komple boşaltmak?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Madem 1 ay geçmeden antifirizi tekrar değiştireceğim, bari imkanlar dahilinde en iyisi olsun. Gm koymak istemiyorum bir kez daha. Antifiriz önerinizi rica edebilir miyim @cagatay16 ?

Bir de mevcut soğutma sıvısını boşaltıp, sistemi suyla doldurup yıkama temizleme işlemleri görmüştüm. Benim 1 aydır kullandığım hazır su antifiriz karışımı zaten bu temizliği yapmamış mıdır? Dolum öncesi eski sıvıyı boşaltma haricinde ekstra bir temizliğe ihtiyaç var mıdır? Eğer varsa servis bunu yapmıyor, kendi başıma yapmak zorundayım.

Ayrıca saf su mevzusunu servisteki arkadaşlarla tartışmak istemediğimden😊 bu değişim işlemini kendim yapmak istiyorum. Usta havasını da almıştı sanırım, ben bunu nasıl yapacağım?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: omeroz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motul optimal antifiriz 4 litre içerisine motul mocool ekleyin yeterlidir soğutma sistemi daha stabil olur fan açma aradığınız düşebilir 3 4 derece motor daha serin çalışıyor

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Motul optimal antifiriz 4 litre içerisine motul mocool ekleyin yeterlidir soğutma sistemi daha stabil olur fan açma aradığınız düşebilir 3 4 derece motor daha serin çalışıyor
Kullandığım araç 6,2 lt soğutma sıvısı alıyor kağan usta. Komple 6,2 lt motul antifiriz mi diyorsun?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
De
Kullandığım araç 6,2 lt soğutma sıvısı alıyor kağan usta. Komple 6,2 lt motul antifiriz mi diyorsun?
Dediğim antifiriz direk opel onaylıdır imkan varsa 5 litre o antifiriz alıp 1 litrede motul mocool ile karıştırıp kullanın eksik kalırsa hazır su çok az ekleyin karışım budur hiç bir şekilde opel bloguna normal su koymayın sürekli fan açık gezersiniz

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
De

Dediğim antifiriz direk opel onaylıdır imkan varsa 5 litre o antifiriz alıp 1 litrede motul mocool ile karıştırıp kullanın eksik kalırsa hazır su çok az ekleyin karışım budur hiç bir şekilde opel bloguna normal su koymayın sürekli fan açık gezersiniz
Ben sürekli kendi aracımda dahil kaliteli antifiriz eklerim yedek su deposunu kapağını açınca sürekli sistem pırıl pırıl olur ha. Bazen temizlemek için uygun antifiriz alıp biraz yol yaparım geçen bir opel antifiriz değişimi yaptık h kasa uyu komple boşaltıyoruz sürekli içerisinde çamur cıktı bildiğiniz sürekli su koyulmuş araca

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Antifiriz ve mocool kullanın (kannn) ın dediği gibi ve saf su kullanın musluk suyu pas ve kurum yaptırıyor saf su ve antifiriz mocool devam

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben sürekli kendi aracımda dahil kaliteli antifiriz eklerim yedek su deposunu kapağını açınca sürekli sistem pırıl pırıl olur ha. Bazen temizlemek için uygun antifiriz alıp biraz yol yaparım geçen bir opel antifiriz değişimi yaptık h kasa uyu komple boşaltıyoruz sürekli içerisinde çamur cıktı bildiğiniz sürekli su koyulmuş araca
Bende aracıma antifrizini degistiricem hangisi uyumlu olur en iyisi marka olarak shell denmi devam etmeliyim birde hangi renk daha iyi şuan kırmızı antifrizi kullanmaktayım aracım 142 binde saf su antifiriz yapıcam ama marka olarak neleri tercih etmeliyim en iyisi hangisi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bende aracıma antifrizini degistiricem hangisi uyumlu olur en iyisi marka olarak shell denmi devam etmeliyim birde hangi renk daha iyi şuan kırmızı antifrizi kullanmaktayım aracım 142 binde saf su antifiriz yapıcam ama marka olarak neleri tercih etmeliyim en iyisi hangisi
Sende motul kırmızı antifiriz ve üzerine mocool ekle devam et en iyisi motul opel motorları için

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Madem 1 ay geçmeden antifirizi tekrar değiştireceğim, bari imkanlar dahilinde en iyisi olsun. Gm koymak istemiyorum bir kez daha. Antifiriz önerinizi rica edebilir miyim @cagatay16 ?

Bir de mevcut soğutma sıvısını boşaltıp, sistemi suyla doldurup yıkama temizleme işlemleri görmüştüm. Benim 1 aydır kullandığım hazır su antifiriz karışımı zaten bu temizliği yapmamış mıdır? Dolum öncesi eski sıvıyı boşaltma haricinde ekstra bir temizliğe ihtiyaç var mıdır? Eğer varsa servis bunu yapmıyor, kendi başıma yapmak zorundayım.

Ayrıca saf su mevzusunu servisteki arkadaşlarla tartışmak istemediğimden😊 bu değişim işlemini kendim yapmak istiyorum. Usta havasını da almıştı sanırım, ben bunu nasıl yapacağım?
Aslında sizden alıntı yaparak geneli kast etmiştim önceki postumda şahsi algılamayın lütfen

Yeterince homojen bir karışım olmuştur 1 aylık sürede zaten ne yaparsanız yapın eski sıvı bir miktar sistemde kalıyor. Motulun antifirizi iyidir ama bulması sorun 5 litrelik bidonu varmış. Gerçi siz adanadasınız ama çok soğuk iklimler için ultra versiyonuda var. Mocool kullanımında yakıt bir miktar artacak benim motosikletimde bunu gözlemledim ama arabada bu ne kadar olur bilemem.

Eğer maddi durum el veriyorsa direk evansa tarzı ürünlere geçmek en iyisi ömürlüktür ama serviste boşaltırlarsa yada yolda Allah göstermesin hortumda patlama olursa ithalatçısı hariç bulmanız zor. Bu risk olmasa ben kesinlikle evansa geçiyordum daha önceki yıllarda konusunu dahi açmıştım.

Hava alma işide yedek depo kapağını açıp bekleyin kendiliğinden hava çıkacaktır. Daha sonra iç radyatörde kalan havada sürüş esnasında atılıyor. İlk sürüşte ses yapacaktır ses kesilince havası çıkmış oluyor depo kapağı düdüklü tencere gibi basınçla açılıyor içi astrada ayıdır diye tahmin ediyorum. Ben bu şekilde yapmıştım. Ön kısmı kaldırıma yada kriko standına çıkartıp havayı atmaya çalışanlar var ama biraz daha zahmetli.

Bunlarda bahsi geçen ürünler

Motul Optimal

Motul Inguel Optimal Ultra

Motul Mocool

• Beğen